علت سر و صدای زیاد زودپز و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

صدای زیاد زودپز
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

زودپز وسیله ای در آشپزخانه است که با استفاده از آن در زمان کمتری خورش و آبگوشت درست می شود که البته در کنار تمام فواید این دستگاه ممکن است خراب شود و با بروز انواع مشکلات از جمله ترکیدن زودپز، سیاه شدن زودپز و سر و صدای زیاد زودپز مواجه شوید. در واقع زمان بار گذاشتن غذا داخل زودپز با خاطر سوپاپ تنظیم و اطمینان صدا ایجاد می کند اما اگر بیش از حالت عادی و با سر و صدای زیاد همراه باشد به خاطر خرابی سوپاپ تنظیم و اطمینان، فرسودگی یا پارگی لاستیک درب و حتی خرابی درب زودپز است که باید در این مواقع سریعا زیر اجاق گاز را خاموش و از ادامه پخت جلوگیری کنید در غیر اینصورت حتی احتمال ترکیدن زودپز وجود دارد.

صدای زیاد زودپز را جدی بگیرید

با اینکه زمان استفاده از زودپز صدایی از خود تولید می کند اما باید به شما بگوییم که اگر این صدا خیلی زیاد و بیش از حد معمول باشد به معنای خرابی زودپز است که در این مواقع باید سریعا اجاق گاز را خاموش کنید در غیر اینصورت حتی ممکن است با ترکیدن زودپز مواجه شوید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا زود پز سر و صدای بلندی دارد؟

زمان آشپزی و درست کردن انواع غذاها خیلی مهم است که انواع مواد غذایی داشته باشید اما از آن مهمتر داشتن اجاق گاز سالم و سایر تجهیزات است که یکی از آنها شامل زودپز است که در صورت خرابی  قطعات آن از جمله سوپاپ، واشر و هر گونه پارگی در لاستیک درب باید سریعا اجاق را خاموش کنید چون احتمال سیاه شدن زودپز و حتی بدتر از آن ترکیدن زودپز وجود دارد.

  • معیوب شدن واشر زودپز
  • پارگی لاستیک زودپز
  • خرابی سوپاپ تنظیم یا اطمینان
  • ایراد در قسمت درب زودپز

برای رفع مشکل سر و صدای زیاد و بلند و عجیب غریب زودپز اگر مشکل از قسمت لاستیک باشد می توانید با تعویض لاستیک زودپز مشکل را رفع کنید اما خرابی درب یا موارد دیگر باید توسط تعمیرکار انجام شود و یا اینکه اگر خودتان فنی کار هستید این کار را بدون پرداخت هزینه تعمیر زودپز در منزل انجام دهید.

تاثیر واشر معیوب در صدا دادن زودپز

واشر یکی از قطعات زودپز است که زمان خرابی از جمله وجود سوراخ کوچک در اطراف درب، خروجی شدید بخار و پارگی آن باید تعویض گردد در غیر اینصورت باعث تولید سر و صدای زیاد می شود که نگرانی های شما را دو چندان می کند به خصوص اینکه ادامه داشتن سر و صدا ممکن است منجر به ترکیدن زودپز شود.

ایراد در سوپاپ اطمینان زودپز

سوپاپ تنظیم و اطمینان دور قطعه هستند که باعث تولید صدا زمان جوشیدن غذا داخل زودپز می شوند و که با وجود سوپاپ اطمینان زمانی که بخار داخل زودپز بیشتر از حد آن باشد با خروج بخشی از بخار به بیرون از انفجار و ترکیدن زودپز جلوگیری می کند که اگر این قطعه خراب شود همراه با سر و صدای زیاد و غیر معمول است که حتی انفجار را نیز در پی دارد. بنابراین خرابی سوپاپ اطمینان در زودپز می تواند یک خطر جدی باشد که اگر رفع نشود احتمال ترکیدن زودپز را به همراه دارد.

ایراد و مشکل در درب زود پز

هر گونه سوراخ یا کج شدن درب زودپز باعث می شود زمان پخت غذا داخل زودپز بخار با فشار زیاد از ناحیه ای از درب خارج و همین سر و صدای زیادی را ایجاد کند که تنها راه حل تعویض درب زودپز است که باید توسط تعمیرکار انجام شود.

ایراد در سوپاپ تنظیم زودپز

سوپاپ تنظیم باعث می شود که بخار داخل زودپز به صورت متنعادل پخش شود و اگر این قطعه خراب شود باعث تولید صدای زیاد می شود که اگر دلیل خرابی سوپاپ تنظیم به خاطر وجود مواد غذایی داخل آن باشد با تمیز کردن مشکل رفع می شود در غیر اینصورت باید آنرا تعویض کنید.

پارگی در حلقه لاستیکی دور درب زودپز

نحوه پخت غذا داخل زودپز به این صورت است که نباید بخار خارج بیرون بیاید که این کار توسط حلقه لاستیکی درب انجام می شود از این رو هر گونه پارگی در لاستیک باعث تولید سر و صدای عجیب و غریب در زودپز می شود که با تعویض آن مشکل ر فع خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *