علت سرد و خنک نکردن یخچال پارس و رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

سرد نکردن یخچال پارس

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

برای آشپزی کردن و درست کردن انواع غذا ها نیاز به مواد غذایی خام دارید که شامل انواع حبوبات، گوشت و… می باشد که در این بین مواد غذایی خام و پخته باشد داخل یخچال و فریزر قرار گیرد تا فاسد نشود. سرمای یخچال و فریزر باعث می شود که از چند روز تا چند ماه مواد غذایی داخل آن بماند و خراب و فاسد نشود بنابراین زمان سرد نکردن یخچال باید سریعا نسبت به رفع مشکل و تعمیر یخچال اقدام کنید در غیر اینصورت با خراب و فاسد شدن مواد غذایی همراه می شود که یکی از آنها یخچال پارس است که علت سرد و خنک نکردن یخچال پارس به خاطر عدم تنظیم دما، وجود مواد غذایی زیاد داخل یخچال، باز گذاشتن زیاد درب یخچال و حتی خرابی قطعات یخچال از جمله برد، فن و سنسور است که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر شود.

علت سرد نکردن یخچال پارس چیست؟

یخچال از قطعات و اجزا زیادی تشکیل شده است که مهمترین قطعات آن کمپرسور، کندانسور، ترموفیوز، ترموستات، گاز مبرد، لامپ، فن نام دارد که در صورت خرابی هر کدام از قطعات با بروز مشکلاتی چون سرد نکردن یخچال، سر و صدای زیاد و یکسره کار کردن یخچال و… همراه است از این رو باید در زمان بروز هر مشکل ابتدا علت و دلیل آنرا پیدا کنید و سپس نسبت به رفع مشکل اقدام کنید که البته اگر مشکل فنی باشد تنها باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای این کار انجام شود که برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

سرد نکردن یخچال می تواند در انواع برندهای مختلف رخ دهد که یکی از آنها یخچال ایرانی پارس است که در ادامه علت سرد نکردن یخچال پارس را خواهیم نوشت که به شرح زیر است و هر کدام از آنها را توضیح می دهیم.

 • تنظیم نبودن دمای یخچال
 • باز بودن درب یخچال
 • افزایش حجم مواد غذایی داخل یخچال
 • خرابی قطعات از جمله برد، فن و سنسور یخچال
 1. تنظیم نبودن دمای یخچال

برخی اوقات یک مشکل ساده ممکن است باعث نگرانی شما شود که در مورد سرد نکردن یخچال پارس به این صورت است که شما به درستی دمای یخچال را تنظیم نکرده اید که همین باعث می شود دمای داخل یخچال سرد نباشد از این رو باید سریعا نسبت به تنظیم دما یخچال اقدام کنید که بهترین دما برای قسمت بالایی ۲  و برای فریزر یخچال پارس ۱۸- سانتی گراد است.

توجه داشته باشید که در زمان تنظیم دمای یخچال اگر باز هم مشکل سرد نکردن یخچال پارس وجود دارد به خاطر خرابی قطعات یخچال از جمله موتور ( کمپرسور) یا خالی شدن گاز یخچال است که باید آنرا بررسی و مشکل را رفع کنید.

💡 حتما بخوانید: دلایل خالی شدن گاز یخچال

 1. باز بودن درب یخچال

با اینکه به توصیه پدر و مادرها نباید درب یخچال زیاد باز باشد چون گاز یخچال می رود اما باید به شما بگوییم که این دیدگاه غلط است و تنها باعث ورود هوای گرم محیط به داخل یخچال می شود که در ادامه احتمال یخ و برفک زدن یخچال را به همراه دارد که همین باعث می شود به مانند گذاشته سرد نکند. به همین دلیل است که زمان باز گذاشتن طولانی مدت درب یخچال بوق می زند تا شما را مطلع کند که درب یخچال را ببندید.

💡 بیشتر بخوانید : تعمیر یخچال پارس PARS در تهران

زمانی که بغیر لاستیک درب یخچال پاره است بدانید که همین باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال و سرد نکردن آن می شود که در این زمان برای سرد کردن کمپرسور به صورت یکسره کار می کند و همین باعث می شود بعدا بسوزد از این رو باید نسبت به تعویض لاستیک درب یخچال سریعا اقدام کنید که برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 1. محتویات بیش از حد یخچال

یخچال چی بخریم؟ سوالی است که همه ما در زمان خرید یخچال جهیزیه، یخچال مغازه، رستوران و فروشگاه در ذهن داریم اما باید توجه کنید بغیر از برند و مارک یخچال بسته به تعداد اعضای خانواده فوت یخچال را محاسبه کنید چونکه قرار نیست داخل یخچال با گنجایش کم پر از مواد غذایی کنید چون باعث سرد نکردن یخچال می شود که برای یخچال پارس نیز صدق می کند.

بنابراین زمان سرد نکردن یخچال اگر داخل یخچال مواد غذایی زیادی قرار دارد آنها را کم کنید تا به دستگاه فشار نیاید چون حجم زیاد نه تنها باعث می شود به موتور یخچال برای سرد کردن فشار بیاید بلکه باعث عدم تهویه مناسب داخل یخچال می شود.

💡 حتما بخوانید: از کجا بفهمیم یخچال فریزر، ساید چند فوت است

 1. دیگر دلایل سرد نکردن یخچال پارس

تا به اینجا سه مورد از ساده ترین دلایل برای سرد و خنک نکردن یخچال پارس از جمله باز گذاشتن درب، محتویات زیاد داخل یخچال و تنظیم نبودن دما را نوشتیم که خود شما می توانید مشکل را رفع کنید اما اگر مشکل به خاطر خرابی قطعات یخچال از جمله فن، برد و سنسور باشد تنها باید توسط تعمیرکار و تکنسین عیب یابی و تعیمر شود.

 • برد مرکزی یخچال: خرابی برد می تواند باعث بروز انواع مشکلات شود که یکی از آنها شامل سرد نکردن داخل یخچال است که تعمیر برد یخچال پارس تنها باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.
 • فن یخچال: برای سرد کردن داخل یخچال ابتدا گاز از طریق کمپرسور وارد لوله های اواپراتور می شود و سپس گرمای یخچال می گیرد و به سرما تبدیل می کند و این سرما داخل فریزر وجود دارد که توسط قطعه فن به قسمت بالایی یخچال می رود بنابراین زمانی که داخل یخچال سرد نیست اما فریزر سرد است به خاطر خرابی فن است.
 • سنسور یخچال: خرابی سنسور یخچال یکی از مواردی است که باعث ایجاد نوسانات دمایی و کاهش دمای داخل یخچال می شود از این رو در زمان سرد نکردن یخچال احتمال خرابی این قطعه وجود دارد.

💡 بیشتر بخوانید : علت بوق زدن یخچال ال جی

کلام آخر

سرد نکردن یخچال باعث خراب و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود از این رو باید به دنبال علت آن بگردید که می تواند از موارد ساده چون گذاشتن حجم زیاد داخل یخچال، عدم تنظیم دما، باز گذاشتن طولانی مدت درب باشد تا اینکه خرابی قطعات از جمله سنسور، برد و فن یخچال که برای تعمیر یخچال پارس باید با تعمیرکار تماس بگیرید و اگر در تهران هستید هر جایی از غرب و شرق، شمال و جنوب کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا در محل و منزل شما حاضر شود و عیب یابی و تعمیر یخچال در منزل شما انجام شود.

☎️ زنگ بزن ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲

نویسنده : فرشاد ذوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *