عیب یابی و آموزش تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید | آی بک امداد

آموزش تعمیر یخچال فریزر

   

📖 زمان مطالعه : ۷ دقیقه ⏲️

قطعا با گذشت زمان و خرید بهترین لوازم خانگی شروع به خراب شدن و بروز عیب و ایراداتی می کند که در صورت داشتن اطلاعات فنی می توانید خودتان دست به کار شود و آنرا تعمیر کنید. تعمیر یخچال، لباسشویی، ظرفشویی، کولر آبی و گازی، اجاق گاز و مایکروفر توسط تعمیرات آی بک امداد انجام می شود که البته در صورتی که فنی کار و دست به آچار هستید قصد داریم در این مقاله عیب یابی و آموزش تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید را برای شما بنویسیم که برای تمام برندهای ایرانی و خارجی یکی می باشد. در متن این مقاله شما را با انواع مشکلات و ایرادات مکانیکی و الکتریکی یخچال آشنا و علت و نحوه رفع آنرا خواهیم نوشت که امیدواریم برای شما مفید باشد.

تعمیر یخچال در تهران توسط آی بک امداد

افزایش جمعیت در تهران که تقریبا به ۸ الی ۱۰ میلیون نفر می رسد باعث شده است که به دلیل حجم زیاد ترافیک در صورت خرابی هر وسیله برقی به صرفه نباشد که به دنبال تعمیرکار بروید از این رو تمام کارهای خدماتی به صورت اینترنتی شده است و کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر شود.

سایت تعمیرات آی بک امداد در زمینه تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید و دوقلو برندهای مختلف ایرانی و خارجی از جمله دونار، امرسان، ارج، اسنوا، سامسونگ، دوو، الکترواستیل، دیپوینت؛ بوش، زیمنس، ال جی و.. فعالیت دارد کافیه همین الان با ما تماس بگیرید و با تعمیرکار صحبت کنید و مشکل و ایراد یخچال را بگویید تا بعد از استعلام قیمت و هزینه تعمیر یخچال آدرس خود را بدهید تا تعمیرکار در محل و منزل شما در تهران و سایر شهرها حاضر شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

انواع مشکلات و ایرادات یخچال فریزر و ساید بای ساید

دقت داشته باشید که حتی اگر بهترین برند ایرانی و خارجی یخچال را بخرید به مرور زمان احتمال خرابی آن وجود دارد. که شامل ایراداتی چون نشتی گاز، اتومات نکردن یخچال، سرد نکردن، برفک زدن، بسته نشدن درب یخچال، سر و صدای زیاد و… می باشد.

آموزش و راهنمای تعمیر یخچال فریزر و ساید بای ساید

توجه داشته باشید که متن این مقاله صرفا برای آشنایی شما کاربران با مشکلات و ایرادات یخچال، علت و نحوه رفع آن می باشد و تنها زمانی قادر به رفع مشکلات هستید که متخصص باشید در غیر اینصورت تعمیر یخچال را به تعمیرات آی بک امداد بسپارید.

برفک زدن اواپراتور و یکسره کار کردن کمپرسور یخچال

یکی از مشکلات یخچال به زمانی بر می گیردد که اتومات نمی کند یعنی به صورت منظم روشن و خاموش نمی شود و یکسره کمپرسور کار می کند و اگر همراه با برفک زدن قسمتی از اواپراتور باشد در این ماقع یخچال به خوبی خنک نمی شود که باعث پایین آمدن آمپر دستگاه است. در مورد این مشکل روی مدار لوله کشی یخچال از جمله کندانسور، لوله موبین و لوله های متصل به موتور گرد و خاک وجود دارد که علت اصلی بروز این مشکل به خاطر کم و خالی شدن گاز یخچال است.

نحوه رفع مشکل: در این مورد برای تشخیص محل دقیق نشتی گاز یخچال از نشت یاب استفاده می کند و در ادامه با رفع آن باید نسبت به شارژ گاز یخچال اقدام شود که همه این کارها توسط تکنسین و تعمیرکار یخچال انجام می شود.

توجه: به هیچ وجه برای رفع نشتی گاز یخچال نباید از چسب دوقلو استفاده شود.

برفک زدن لوله مکش تا کمپرسور و بالا آمدن آمپر یخچال

در این مورد مشکل و ایراد یخچال سر صدای زیادی از متور یخچال به گوش می رسد و در عین حال اتومات کردن یخچال به صورت منظم انجام نمی شود به این معنا که برای روشن شدن کمپرسور مدت زمان زیادی لازم است.

علت بروز این مشکل به خاطر افزایش گاز یخچال می باشد.

نحوه رفع عیب: با کم کردن مقداری از گاز یخچال مشکل به خوبی رفع خواهد شد.

ذوب شدن برفک اواپراتور که همراه با سرد شدن لوله مویی و فیلتر درایر همراه است

این مورد باعث می شود که با کاهش فشار مکش همراه شود و در عین حال شروع به گرم شدن قسمت ابتدایی کمپرسور یخچال شود و زمان روشن شدن کمپرسور صدایی ضعیف از آن به گوش شما برسد.

عیب: این مورد به خاطر یخ زدگی لوله موبین است که به دلیل رطوبت زیاد و یا گرفتگی و مسدود شدن این لوله همراه است.

طریقه رفع عیب: نسبت به رفع گرفتگی لوله موبین اقدام کنید.

گرم شدن لوله مکش زمان خاموش شدن کمپرسور با سر و صدای غیر طبیعی

در این مورد فشار مکش شروع به بالا رفتن می کند و دیگر یخچال سرد نمی کند و زمان اتومات شدن و فعالیت کمپرسور همراه با سرو صدای غیر طبیعی همراه است.

علت عیب: گشاد شدن سیلندر یا جرم گرفتن آن

طریقه رفع عیب: تعویض موتور یا همان کمپرسور یخچال که باید مجددا همراه با شارژ گاز موتور یخچال باشد.

کار نکردن موتور یخچال همراه با صدای وزه

در زمان بروز این مشکل مهم است که کمپرسور تست شود و مطمئن گردید که سالم است و در صورت خرابی باید تعمیر یا تعویض شود.

علت: بخاطر گیرباژ کردن کمپرسور یخچال این مشکل رخ می دهد که باعث می شود قسمت های از موتور چون پیستون، روتر و میل لنگ قفل و دیگر حرکت نکند که باید سریعا مشکل رفع گردد.

طریقه رفع عیب: تنها با تعمیر یا تعویض کمپرسور یخچال مشکل رفع خواهد شد.

سر و صدای زیاد فن موتور و کم شدن سرمای یخچال

در این مورد با افزایش فشار لوله دهش و کم شدن میزان سرمای یخچال همراه است.

علت:

 • آزاد شدن پروانه کندانسور از محور فن
 • گیر کردن پروانه کندانسور
 • عدم رعایت فاصله ایمنی کندانسور با دیوار

طریقه رفع عیب: برطرف کردن گیر پروانه یا محکم کردن آن بر روی محور و رعایت فاصله با دیوار

کار کردن کمپرسور و سرد نکردن یخچال

این مورد همراه با افت فشار دهش همراه است.

علت عیب: شکستگی دهش کمپرسور از قسمت داخل

طریقه رفع عیب: تعویض موتور یخچال و شارژ مجدد گاز

کاهش سرمای یخچال و یکسره کار کردن موتور و برفک زیاد اواپراتور

علت عیب: مشکل از قسمت درب یخچال است که باید رفع گردد.

طریقه رفع عیب: از باز گذاشتن درب یخچال به اندازه زیاد خودداری و در صورت پارگی لاستیک دور درب باید تعویض شود و یا اینکه درب یخچال رگلاژ شود.

با افزایش درجه حرارت فریزر طبیعی کار می کند

عیب: گرفتگی کانال هوا و بسته شدن دریچه تنظیم کانال هوا

طریقه رفع عیب: بررسی کانال هوا و مسی و  در صورت مشکل رفع آن

برفک زدن اواپراتور و یخ زدن صفحه جلویی

عیب: علت بروز این مشکل به خاطر عدم تخلیه ذوب برفک از یخچال می باشد.

طریقه رفع عیب: تمیز کردن مدار تخلیه آب

آموزش چگونگی رفع عیب الکتریکی مشکلات یخچال فریزر

تا به اینجای کار شما کاربران را با مشکلات و ایرادات مکانیکی یخچال، علت و نحوه رفع آنها آشنا کردیم حال نوبت به بررسی ایرادات و مشکلات قسمت های الکتریکی یخچال از جمله سر و صدای زیاد یخچال، کار نکردن فن موتور می باشد.

سر و صدای زیاد یخچال به خصوص در شب هر کسی را آزار می دهد که به دلایل مختلف از جمله خرابی یا گریباژ موتور و یا خرابی قطعاتی چون رله، خازن و یا افت ولتاژ همراه است که باید ابتدا با اهم متر قطعه بررسی و سپس نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

آموزش تعمیرات فن یخچال زمان سر و صدای زیاد

مشکل: در صورتی که زمان روشن شدن یخچال با سر و صدای زیاد مواجه هستید اما زمان باز کردن درب این صدا از بین می رود بخاطر خرابی فن داخل یخچال می باشد.

علت بروز این مشکل می تواند بخاطر تراز نبودن آن باشد که با تنظیم پایه های یخچال به راحت تراژ و مشکل رفع می گردد.

توجه:  در صورتی که با تراز کردن یخچال مجدد مشکل پا برجاست باید نسبت به سرویس یخچال با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آموزش تعمیر فن یخچال زمان تراز بودن آن

خب اگر با تراز بودن یخچال مجدد صدا به گوش می رسد احتمال این که یخ به قدری زیاد است که دیفراست توانایی ذوب آنرا ندارد وجود ارد که باید موارد زیر انجام دهید.

 • خارج کردن تمام غذاهای فاسد شدنی
 • قرار دادن حوله ای در پایین روی زمین برای جذب آب تخلیه شده
 • خنک کردن یخچال را غیر فعال.
 • یخچال از برق بکشید.
 • چانچه با غیر فعال کردن خنک کردن یخچال باز هم سر و صدا به گوش شما می رسد به دلایل زیاد این مشکل رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود.
 • بعد از آب شدن یخ ها باید خنک کردن یخچال فعال شود.
 • در صورت رفع نشدن مشکل سر و صدای یخچال باید نسبت به سرویس یخچال اقدام کنید.

آموزش تعمیرات فن کندانسور یخچال

همانطور که می دانید در بیشتر یخچال های جدید به صورت بدون برفک کار می کنند که به خاطر مجهز بودن به سیم پیچ کندانسوری است. در این نوع یخچال ها با کار کردن موتور اواپراتور و کمپرسور این قطعه یعنی فن کندانسور شروع به کار کردن می کند و در صورت خرابی آن صدای غیر نرمال به گوش خواهد رسید.

 • یخچال خاموش و از برق بکشید.
 • اقدام به برداشتن پنل پشت یخچال کنید.
 • تمام کثیفی های روی فن باید برداشته شود تا به خوبی کار کند.
 • شما برای تمیز کردن فن کندانسور می توانید از جاروبرقی استفاده کنید.
 • در صورت فرسوده و قدیمی بودن فن کندانسور باید آنرا عوض کنید.

تعمیرات یخچال در سایت آی بک امداد

برای رفع خرابی و تعمیر یخچال در صورت بروز هر گونه مشکل از جمله عدم خنک کردن، سر و صدای زیاد، داغ کردن موتور، نشتی آب، نشتی گاز و خرابی ترموستات برای تعمیر یخچال فریزر، تعمیر یخچال های صنعتی و تعمیر یخچال های قدیمی کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید و در ضمن اینکه هر گونه مشکل و خطایی که در یخچال وجود دارد با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *