دلایل سوت نزدن دیگ زودپز و خطراتی که به همراه دارد | آی بک امداد

سوت نزدن زودپز
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

آشپزی کردن زمانی می توانید لذت بخش باشد که علاوه بر مواد غذایی لازم شما تجهیزات لازم از جمله اجاق گاز، قابلمه، ظروف و انواع چاقو و… را داشته باشید اما در این بین زمانی که وقت کافی برای درست کردن غذا ندارید می توانید از دیگ زودپز استفاده کنید که همانطور که از نام آن پیدا است باعث می شود در مدت زمان کمی غذا طبخ شود اما این زودپز از قطعات مختلفی تشکیل شده است که هر کدام وظیفه ای برعهده دارند که یکی از آنها سوت زدن است که به شما اعلام می کند که زمان کم کردن شعله گاز است در غیر اینصورت احتمال ترکیدن زودپز وجود دارد بنابراین سوت نزدن زودپز می تواند خطرناک باشد که علت آن می تواند خرابی سوپاپ، خرابی لاستیک دور درب، کم شدن شعله گاز در ابتدای پخت غذا و… باشد که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

اهمیت سوت زدن زودپز در مرحله پخت غذا

با وجود اینکه با استفاده از زودپز غذا با زمان کمتری پخت و طبخ می شود اما باید یک سری نکات را رعایت کنید و با افزایش فشار داخل دیگ و سوت زدن آن باید شعله اجاق را کم کنید در غیر اینصورت احتمال ترکیدن دیگ وجود دارد. با این اوصاف سوپاپ زودپز وظیفه اعلام پخت غذا را دارد که با سوت زدن انجام می شود بنابراین سوت نزدن زودپز می تواند خطرناک باشد.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلیل اصلی سوت نزدن زودپز چیست؟

زمان گذاشتن مواد غذایی داخل زودپز و گذاشتن روی شعله اجاق گاز تحت فشار هوای بالا و دمای بالا شروع به پخت غذا می کند از این رو خیلی مهم است که بدانید چه زمانی شعله گاز را کم کنید که این کار از طریق سوت زدن دیگ انجام می شود که اگر به هر دلیلی از سوت نزند دچار مشکل می شوید که دلایل سوت نزدن زوپز شامل موارد زیر است.

  • خرابی واشر لاستیک دور درب زودپز که باعث ورود خارج شدن جریان هوا از بین منافذ واشر می شود.
  • کم شدن شعله اجاق گاز در مراحل ابتدایی پخت غذا باعث می شود که به اندازه کافی دمای زودپز بالا نرود و همین باعث عدم افزایش فشار داخل دیگ و سوت نزدن زودپز شود.
  • در مورد دیگر خراب قطعه سوپاپ باعث بروز این مشکل می شود.
  • چنانچه مواد غذایی داخل زودپز شامل گندم یا ذرات ریز است ممکن است به خاطر گیر کردن آنها داخل سوپاپ زودپز سوت نزند.

💡 حتما بخوانید: علت صدا دادن شعله اجاق گاز و نحوه تعمیر آن

راهکارهایی برای جلوگیری ازسوت نزدن زودپز

با توجه به اهمیت سوت زدن زودپز و مطلع شدن از مراحل پخت غذا داخل آن باید با انجام یک سری موارد مانع از سوت نزدن زودپز شوید که به شرح زیر است.

  • استفاده از اندازه کافی و استاندارد آب داخل زودپز، چونکه کاهش آب باعث باعث بالا رفتن زودتر فشار هوای داخل زودپز و اشکالاتی در زمان بندی پخت غذا می شود.
  • علاوه بر کم بودن آب داخل زودپز اضافه بودن آن نیز می توانید شما را چار مشکل کند و حتی آب بالا آمده از سوپاپ نفوذ و باعث خرابی سوت آن شود.
  • مطمئن شوید که سوت زودپز خشک است و هیچ چیزی داخل آن قرار ندارد.

💡 حتما بخوانید: دلایل روشن نماندن شعله اجاق گاز و نحوه رفع آن

سوت زودپز نشان دهنده چه چیزی است؟

در زمان پخت غذا یک سری فعل و انفعلات داخل زودپز انجام می شود که زمانی که صدای سوت از زودپز شنیده می شود شما می توانید متوجه آماده شدن غذا شوید.

💡 حتما بخوانید: علت سر و صدای زیاد زودپز و نحوه رفع آن

خطرات سوت نزدن زودپز چیست؟

همانطور که زودپز می تواند به شما در پخت سریع غذا با زمان کوتاه کمک کند اما اگر خراب شود احتمال بروز انواع مشکلات و خطرات از جمله ترکیدن زودپز را به همراه دارد که یکی از نشانه ها و علائم آن سوت نزدن زودپز است. در واقع با سوت زدن شما می دانید که غذا در حال آماده شدن است و شعله گاز را کم می کنید اما اگر سوت نزند زیاد شدن شلعه گاز می تواند باعث ترکیدن دیگ شود.

نتیجه گیری

با وجود مزایای دیگ زودپز اگر به خوبی از آن مراقبت نکنید و زمان خرابی قطعات آن از جمله سوپاپ، واشر درب، دستگیره یا زمان سیاه شدن زودپز آنرا تعمیر نکنید احتمال ترکیدن زودپز وجود دارد. یکی از نشانه هایی که باعث ترکیدن زودپز می شود زمانی است که سوت نزند و سوت نزدن دیگ زودپز به خاطر خرابی سوپاپ، کم بودن شعله اجاق گاز، گیر کردن ذرات ریز چون گندم در سوپاپ و حتی خرابی واشر لاستیک دور درب است که باید توسط تعمیرکار رفع شود و برای تعمیر زودپز در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *