دلایل سر و صدای یخچال جنرال الکتریک و نحوه رفع آن | آی بک امداد

سر و صدای یخچال جنرال الکتریک

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یخچال وسیله ای مهم در آشپزخانه خانه و محل کار است که خرابی هر کدام از قطعات آن باعث سرد نکردن یخچال و خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود از این رو با مشاهده کوچکترین علائم و نشانه های خرابی یخچال از جمله نشتی گاز، سر و صدای زیاد، بوی بد یخچال، داغ شدن بدنه یخچال و … باید با تعمیرکار تماس بگیرید. یکی از نشانه های خرابی یخچال شنیدن صدای تق تق، بوق، صدای فن، جوشیدن آب به مانند قل قل کردن است که به دلیل تراز نبودن، خرابی پروانه های فن، خرابی سیستم دیفراست و.. است که در این مقاله به بررسی دلایل سر و صدای یخچال جنرال الکتریک خواهیم پرداخت که البته تنها یک سری موارد از جمله تراز نبودن یخچال توسط شما قابل رفع است و خرابی قطعات داخلی یخچال تنها باید توسط تعمیرکار رفع شود که برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا یخچال جنرال الکتریک صدا می دهد؟

یخچال هر چند دقیقه یکبار اتومات می شود و با وجود گاز مبرد داخل کمپرسور و عبور از لوله های اواپراتور پشت یخچال گرمای داخل یخچال می گیرد و به سرما تبدیل می کند و گرما را از طریق کندانسور به بیرون هدایت می کند با خرابی هر کدام از قطعات و اجزای یخچال یخچال سرد نمی کند به خصوص اینکه ممکن است با سر و صدای زیاد همراه باشد که علت آن ممکن ست به خاطر تراز نبودن یخچال، شنیدن صدای فن یخچال باشد که در قسمت فریزر قرار دارد و با وجود آن سرما به قسمت بالایی یخچال می رود. بنابراین به بررسی هر کدام از دلایل سر و صدای یخچال جنرال الکتریک که شامل موارد زیر است می پردازیم.

  • تراز نبودن یخچال
  • سیستم دیفراست یخچال خراب است.
  • اشکال در لوله های داخلی یخچال که لوله های اواپراتور می نامند.
  • شنیدن صدای گاز یخچال
  • خرابی پروانه های فن یخچال
  • ذوب شدن برفک و یخ داخل یخچال در زمان برفک زدایی

صدای یخچال جنرال الکتریک به علت تراز نبودن یخچال

ابتدای ترین موردی که باعث ایجاد سر و صدای یخچال می شود به خاطر ترازن نبودن آن است که به راحتی با تراز کردن یخچال می توانید مشکل را رفع کنید.

اختلال در عملکرد سیستم برفک زدایی

برخلاف یخچال های قدیمی امروزه یخچال های به سیستم برفک زدایی مجهز هستند و با قطعات المنت، هیتر، شروع به ذوب برفک و تخلیه آب از لوله فاضلاب یا همان درین یخچال می کنند از این رو اگر صدای گوش خراشی شنیدید ممکن است به خاطر وجود مقدار زیادی برفک باشد که با گرم کردن المنت یخچال این صدا به گوش می رسد و البته اگر این صدا همیشگی باشد باید با تعمیرکار و تکنسین تماس بگیرید.

ایجاد مشکل در لوله‌های داخلی یخچال

کارخانه های ساخت یخچال زمانی طراحی یخچال تمام لوله های درون یخچال را با تزریق فوم می پوشنانند از این رو ممکن است صدای یخچال به خاطر کیفیت بد فوم باشد که باعث شود صدا از قسمت لوله های داخلی یخچال به گوش برسید و باعث آزار شما شود.

💡 حتما بخوانید: علت یخ زدن لوله های پشت یخچال

صدای گاز یخچال

اگر نگاهی به تاریخچه یخچال بندازید متوجه می شوید که بعد از ساخت انواع یخچال های نفتی و گازی و خطرناک بودن گاز آمونیاک امروزه گاز مبرد یخچال کاملا بی خطر است که با جریان آن داخل لوله های اواپراتور گرمای داخل یخچال می گیرد و به سرما تبدیل می کند که گرمای گرفته شده با لوله های کندانسور یخچال به بیرون می رود اما اگر به هر دلیلی از جمع تجمع گرد و خاک روی لوله ها گرمای لوله کندانسور خارج نشود در ادامه به خاطر جریان گاز صدای آن زیاد است که به گوش شما می رسد.

برخی اوقات ممکن است صدای گاز یخچال به خاطر رسوبات و خوردگی های داخل یخچال باشد که در این مورد باید توسط تعمیرکار یخچال بررسی و عیب یابی شود.

💡 بیشتر بخوانید: علائم و عواقب کم یا زیاد شدن گاز یخچال

عملکرد ضعیف پروانه‌های فن یخچال

با گاز مبرد یخچال ابتدا سرما داخل فریزر ایجاد می شود که برای فرستادن به قسمت داخل یخچال و بالایی از فن استفاده می شود و در صورت خرابی فن صدای زیادی به گوش می آید در واقع ممکن است به خاطر توده بزرگ یخ عملکرد فن و پروانه های آن دچار اختلال شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و رفع اشکال شود.

💡 بیشتر بخوانید: علت اتومات نکردن یخچال

صدای اجزای متصل به موتور یخچال

مهمترین قطعه یخچال موتور یا همان کمپرسور نام دارد که روی بدنه و پایه یخچال سوار است و برای اینکه زمان کار کردن کمپرسور لرزه و سر و صدا نداشته باشد روی لرزه گیرهای پلاستیکی قرا رمی گیرد بنابراین شل بودن اتصالات ی پیپ و خرابی لرزه گیر از دلایل سر و صدای یخچال جنرال الکتریک است که باید رفع شود.

صدای جوشیدن از درون یخچال

زمانی که سیستم دیفراست یخچال کار می کند و برفک زدایی انجام می شود در این زمان یخ ها ذوب می شود و آب داخل سینی تخلیه می ریزد از این رو اگر صدایی شبیه به چکه کردن آب به گوش شما رسید بدانید که این صدا طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

💡 بیشتر بخوانید: علت یخ و برفک زدن یخچال

سخن پایانی

یکی از بهترین برندهای یخچال برای خرید جهیزیه جنرال الکتریک است که البته به مانند هر برند و مارکی ممکن است خراب شود که یکی از مشکلات آن سر و صدای زیاد یخچال است که به خاطر اختلال در سیستم برفک زدایی، تراز نبودن یخچال و خرابی فن و… این مشکل پیش می آید که باید توسط تعمیرکار رفع شود و اگر در تهران هستید برای تعمیر یخچال در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *