دلایل جرقه زدن داخل ماکروفر و سولاردوم | تعمیرات آی بک امداد

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با خرید ماکروفر دیگر نیاز به استفاده از تابه و کثیفی ظروف برای گرم کردن غذا نیست و با گذاشتن ظرف ماده غذایی داخل ماکروفر و چرخیدن سینی شروع به گرم شدن می کند اما قطعات این وسیله نیز ممکن است خراب شود که باعث بروز مشکلاتی چون نچرخیدن سینی ماکروفر و جرقه زدن داخل مایکروفر می شود. در واقع جرقه زدن مایکروفر به خاطر خرابی دیود، لامپ مگنتران، خراب شدن ورق میکا و همچنین از بین رفتن عایق دیواره دستگاه و خراب شدن سه پایه فلزی دستگاه است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود و البته برای تعمیر ماکروفر در تهران نیز می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و دستگاه را تعمیر کند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلیل جرقه زدن مایکروفر

ماکروفر وسیله ای است که به راحتی می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما و جلوگیری از کثیفی زیاد ظرف و ظروف شود اما این وسیله نیز به مانند تمام وسایل برقی ممکن است خراب شود که نچرخیدن سینی ماکروفر، خراب شدن موتور گردان و… جزو مشکلات این دستگاه است که البته یکی از نگرانی ها زمان جرقه زدن مایکروف است که به خاطر موارد زیر این اتفاق رخ می دهد که در این مقاله به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

 • وجود جسم و فلز داخل دستگاه
 • عایق دیواره دستگاه از بین رفته است.
 • خراب شدن ورق میکا که در ماکروفر استفاده شده است.
 • خرابی سه پایه فلزی
 • ایراد در سه پایه فلزی
 • خراب شدن لامپ مگنتران دستگاه

وجود جسم فلزی در ماکروفر

از متوجه جرقه زدن دستگاه ماکروفر شدید بدانید که مهمترین دلیل آن وجود یک جسم فلزی داخل دستگاه است که ممکن است قاشق فلزی را فراموش کرده باشید یا موارد زیر انجام شده باشد.

 • قرار دادن فویل روی غذا
 • قرار دادن ظروف استیل داخل ماکروفر
 • ظروف چینی دور طلایی داخل دستگاه باشد.

دقت داشته باشید که جا ماندن هر گونه فلز یا ظروف و قاشق حتی احتمال آتش سوزی ماکروفر را به همراه دارد.

وجود قطعات فلزی درون دستگاه

از بین رفتن عایق بدنه ماکروفر

به مرور زمان یا به دلیلی کیفیت بد سازنده ماکروفر اگر عایق دیواره دستگاه از بین رفته باشد باعث می شود که اشعه های ماکروفر به دیواره های بدون عایق برخورد کند که همین دلیلی است که باعث شود جرقه بزند و سر و صدای بلند ایجاد کند.

خرابی پوشش انتشار امواج (صفحه میکا)

روی دیواره دستگاه صفحه ای وجود دارد به آن ورق میکا می گویند و وظیفه آن همسو کردن امواج برای گرم کردن غذا و محافظت از لامپ مگنتران است تا از ورود هر گونه مواد غذایی به داخل لامپ جلوگیری کند بنابراین اگر این ورق خراب شود باعث پراکندگی امواج و از بین رفتن عایق و در ادامه کار جرقه زدن مایکروفر و تولید سر و صدای زیاد می شود.

خرابی کاور انتشار امواج مایکروفر

خرابی لامپ مگنتران

لامپ مگنتران یکی از قطعات دستگاه ماکروفر است که خرابی آن باعث از بین رفتن آنتن ماکروفر و از بین رفتن صفحه میکا و تولید سر و صدا و جرقه زدن دستگاه می شود که در ادامه احتمال آتش سوزی ماکروفر را به همراه دارد.

اشکال در سه پایه فلزی

سه پایه های فلزی در برخی از مایکروفرها برای قرار دادن ظروف و پخت راحت کیک و شیرنی وجود ارد که در صورت ایراد در پایه احتمال جرقه زدن دستگاه را به همراه دارد و سه پایه فلز از عایق پلاستیکی ساخته شده است که در صورت از بین رفتن عایق سه پایه نیز احتمال جرقه زدن مایکروفر را دارد.

آسیب دیدگی پایه فلزی درون مایکروفر

سوختن دیود در ماکروفر

یکی از قطعات مهم داخل ماکروفر دیور است که وظیفه آ« تبدیل توان خروجی ترانسفورماتور AC به DC و ایجاد ولتاژ بالا است بنابراین خرابی آن می توانید باعث جرقه زدن دستگاه شود.

💡 حتما بخوانید: قیمت تعمیر ماکروفر در منزل، سامسونگ، پاناسونیک، ال جی

سوختگی قطعه دیود مایکروفر

چرا مایکروفر جرقه میزند؟ از نظر تعمیرکار

 • قرار دادن ظروف فلزی داخل دستگاه
 • از بین رفتن عایق دیواره دستگاه
 • کوتاهی پایه یا آب شدن پین های سه پایه

روش های پیشگیری از جرقه زدن ماکروفر

 • مطمئن شوید که قطعه فلزی داخل دستگاه نیست
 • عایق دیواره ماکروفر را بررسی کنید.
 • مطمئن شوید که دیود سالم است.
 • از سالم بودن ۳ پایه فلزی مطمئن شوید و در صورت خرابی آن را پیش تعمیرکار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *