علت انواع ارور ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه رفع کد خطاها | آی بک امداد

انواع ارور لباسشویی گرنیه

   

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

ماشین لباسشویی گرنیه Gorenje به مانند هر برند و مارک دیگر در بازار ممکن است قطعات آن از جمله موتور، تایمر، قفل درب، سیم کشی داخلی، کمک فنرها و.. خراب شود که باعث بروز انواع مشکلات چون تاب برداشتن دیگ لباسشویی، گرم نشدن آب لباسشویی و چروک شدن لباس ها، عدم تخلیه آب در لباسشویی، توقف لباسشویی حین کار کردن و.. شود که در این بین با خرابی سنسور دما، المنت حرارتی، موتور، عدم ارتباط بین برد کنترل و اینورتر، عدم تخلیه آب به صورت کد خطا روی نمایشگر نشان داده می شود که در این مقاله علت انواع ارور ماشین لباسشویی گرنیه و نحوه رفع ارورها را خواهیم نوشت و اگر نیاز به تعمیرکار دارید در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

انواع کد خطاها و ارورهای ماشین لباسشویی گرنیه

در ماشین لباسشویی گرنیه انواع ارور F1 تا F9 روی نمایشگر نشان داده می شود که هر کدام علتی دارد و به خاطر خرابی سنسور دما، المنت، عدم تخلیه آب، خرابی موتور و.. انواع ارور نمایش داده می شود که در این مقاله علت و رفع هر کدام از آنها را خواهیم نوشت.

💡حتما بخوانید: علت ارور f43 ماشین لباسشویی بوش

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت ارور ماشین لباسشویی گرنیه کد F1

خراب شدن سنسور دما دلیل نمایش این ارور است که برای رفع ارور باید سنسور دما یا همان ترمیستور، دسته سیم ها، هیتر، دسته سیم های ماژول کنترل یا تایمر بررسی و در صورت خرابی باید هر کدام از این قطعات معیوب تعویض گردد.

علت کد ارور F2 ماشین لباسشویی گرنیه

خراب شدن درب لباسشویی باعث نمایش این ارور شده است که برای رفع ارور باید قفل درب بررسی و در صورت خرابی تعویض گردد و در صورت باقی ماندن ارور باید نسبت به بررسی و عیب یابی ماژول کنترل یا تایمر لباسشویی اقدام کنید.

علت اخطار F3 ماشین لباسشویی گرنیه

در صورتی که آبگیری لباسشویی به اندازه کافی انجام نوشت این ارور نمایش داده می شود که برای رفع ارور باید سنسور فشار آب بررسی شود و علاوه بر آن شیر برقی و حسگر فشار بررسی و عیب یابی گردد که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت کد خطای F4 لباسشویی گرنیه

در صورت کنترل نشدن موتور لباسشویی این ارور نمایش داده می شود که برای رفع آن باید تمام قطعات از جمله کارت اینورتر، برد کنترل ولتاژ، سرعت موتور لباسشویی بررسی و عیب یابی شود و در صورت خرابی کارت اینورتر لباسشویی آنرا عوض کنید.

علت آلارم ارور F5 لباسشویی گرنیه

زمانی که ارتباط بین برد کنترل و اینورتر لباسشویی برقرار نشود این ارور نمایش داده می شود که برای رفع آن باید دسته سیم های بین برد اصلی و کارت اینورتر، کانکتورهای هر دو کارت بررسی و در صورت خرابی کارت اینورتر آنرا عوض کنید.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی هیتاچی

دلیل هشدار کد خطای F6 ماشین لباسشویی گرنیه

خراب شدن المنت حرارتی لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برای رفع ارور باید دسته سیم های متصل به المنت هیتر آب بررسی و علاوه بر آن ترموستات یا ترمیستور، دسته سیم ها، اتصالات لباسشویی بررسی و عیب یابی شود و این کار توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

علت ارور ماشین لباسشویی گرنیه کد F7

علت نمایش ارور تخلیه نشدن آب داخل لباسشویی است که برای رفع ارور باید ابتدا آب لباسشویی به صورت دستی تخلیه و در ادامه فیلتر پمپ، لوله خروجی تخلیه، اتصالات ماژول کنرتل و روتور، دسته سیم های پمپ تخلیه، لوله خروجی تخلیه بررسی و عیب یابی شود.

علت کد ارور F8 ماشین لباسشویی گرنیه

با خراب شدن موتور لباسشویی ارور نمایش داده می شود که برای رفع اروب باید تمام اتصالات موتور اصلی و برد کنترل اصلی، واحد توکو موتور ، زعال های موتور و آرمیچر موتور بررسی و عیب یابی شود.

علت هشدار ارور F9 لباسشویی گرنیه

نشتی لباسشویی در مدل های دارای آکواستاپ منجر به نمایش این ارور می شود که باید محل نشتی را پیدا و آنرا برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *