علت جرقه زدن یکسره پکیج | چرا پکیج یکسره جرقه می زند؟

علت جرقه زدن یکسره پکیج
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

پکیچ سیستم گرمایشی است که در دو نوع زمینی و دیواری وجود دارد و متشکل از قطعات زیادی از جمله پمپ، جرقه زن، سنسورها، برد الکترونیکی و… است که با خراب هر کدام از قطعات انواع مشکلات و ایرادات چون سر و صدای بلند پکیج، گرم نشدن آب پکیج، جرقه نزدن پکیج و.. پیش می آید که در این بین جرقه زدن یکسره پکیج به دلایل خرابی پمپ، کم بودن فشار گاز ساختمان، کاهش آب داخل مدار گرمایشی، خرابی الکترود یون، هوا گرفتن مدار گرمایش، تخلیه نشدن دود، تنظیم نبودن فاصله جرقه زن با بدنه پکیج، نوسانات زیاد جریان برق و خرابی برد الکترونیکی پکیج پیش می آید که برای رفع مشکل و تعمیر پکیج در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت جرقه زدن مداوم پکیج

احتمال خرابی پکیج به مانند آبگرمکن و موتورخانه وجود دارد که در این بین جرقه زدن یکسره پکیج به دلایل زیر رخ می دهد که باید هر کدام از آنها بررسی و عیب یابی شود و این کار توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

  • خراب شدن پمپ سیرکولاتور
  • خراب شدن الکترود یون
  • کم شدن فشار گاز ساختمان
  • کاهش آب درون مدار گرمایش
  • نفوذ آب به درون شعله پکیج
  • هوا گرفتن مدار گرمایش
  • تخلیه نشدن دود
  • تنظیم نبودن فاصله جرقه زن با بدنه پکیج
  • ایراد در برد الکترونیکی پکیج
  • نوسانات زیاد جریان برق

💡حتما بخوانید: علت جرقه نزدن پکیج

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خراب شدن پمپ سیرکولاتور پکیج

یکی از قطعات اصلی پکیج پمپ می باشد که درست کار نکردن این قطعه منجر به عمل نکردن سیستم احتراق و در نتیجه روشن نشدن مشعل پکیج می گردد که برای رفع مشکل باید با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید تا پمپ و علاوه بر آن تمام اتصالات پمپ بررسی کند و در صورت خرابی و نیم سوز شدن پمپ پکیج این قطعه تعمیر یا تعویض گردد.

خراب شدن پمپ پکیج

خراب شدن الکترود یون پکیج

تشخیص شعله با قطعه الکترود یون پکیج انجام می شود بنابراین با خرابی این قطعه به درستی نمی تواند شعله پکیج را تشخیص دهد و همین باعث جرقه زدن یکسره پکیج می گردد که با تعمیر الکترود یون با سمباده زدن و حتی تعویض این قطعه مشکل برطرف خواهد شد.

خراب شدن الکترود یون پکیج

کم شدن فشار گاز ساختمان

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمستان پیش بیاید کم شدن فشار گاز ساختمان در برخی از مناطق است که منجر به خرابی پکیج می شود که در این بین یکی از مشکلات آن یکسره جرقه زدن پکیج است که با تنظیم فشار و هوای گاز پکیج به راحتی مشکل برطرف خواهد شد.

کم شدن آب داخل مدار گرمایش

هر گونه پوسیدگی اتصالات، خراب شدن شیرهای مربوطه و حتی نشتی در پکیج باعث کم شدن آب داخل مدار گرمایش می شود که جرقه زدن یکسره پکیج را به همراه دارد و برای رفع مشکل باید پکیج تعمیر گردد.

نفوذ اب به داخل شعله پکیج

اتصالی کردن مشعل پکیج و فعال شدن سنسورهای ایمنی به خاطر نفوذ آب به داخل شعله پکیج است که علاوه بر این باعث می شود که یکسره پکیج جرقه بزند که برای رفع مشکل باید تمام قسمت های داخلی سیستم احتراق با دستمال نرم و سشوار خشک شود.

هوا گرفتن مدار گرمایش

یکی از مشکلات پکیج زمانی است که هوا می گیرد که باید به موقع هواگیری شود در غیر این صورت به درستی آب داخل سیستم رادیاتور و پکیج در جریان نیست و به موجب آن هوا وارد بخش احتراق می شود و به صورت یکسره پکیج جرقه می زند.

تخلیه نشدن دود پکیج

در صورتی که پکیج نتواند به درستی دود را تخلیه کند به برد الکترونیکی پکیج فرمان وجود دود داده می شود و همین باعث می شود در سیستم احتراق پکیج اختلال پیش بیاید و مدام جرقه بزند.

تنظیم نبودن فاصله جرقه زن با بدنه پکیج

مورد بعدی که باعث جرقه زدن یکسره پکیج می شود زمانی است که به درستی فاصله بین جرقه زن با بدنه پکیج رعایت نشده و گاز به درستی خارج نمی شود و همین باعث می شود که شعله پکیج ایجاد نشود از این رو باید این مشکل سریعا برطرف شود که برای رفع مشکل و تعمیر پکیج در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

خراب شدن برد الکترونیکی پکیج

مهمترین قطعه پکیج برد الکترونیکی است که ارتباط بین تمام قطعات با این قطعه انجام می شود و اگر خراب شود به درستی پکیج کار نمی کند که یکی از مشکلاتی که به بار دارد یکسره جرقه زدن پکیج است که برای تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی پکیج باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

نوسانات زیاد جریان برق

قطع و وصل شدن زیاد پکیج و به موجب آن نوسانات زیاد جریان برق منجر به درست کار نکردن سیستم احتراق پکیج و خرابی قطعات آن می شود که یکی از مشکلاتی که به همراه دارد درست تشکیل نشدن شعله پکیج و یکسره جرقه زدن دستگاه پکیج است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *