علت روشن نشدن زودپز برقی | چرا زودپز برقی روشن نمی شود؟

علت روشن نشدن زودپز برقی
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

با زودپز برقی پخت غذا با فشار انجام می شودکه باعث می شود در زمان کمتر غذا بپزد که البته در این بین احتمال بروز انواع مشکلات چون سوت نزدن زودپز، نپختن غذا در زودپز، بخار دادن، آب دادن زودپز، گرم نشدن زودپز برقی و… وجود دارد که کار نکردن و روشن نشدن زودپز برقی به دلایل مختلف چون خرابی سیم برق و پریز، خراب شدن فیوز یا رله، برد الکترونیکی و واشر درب زودپز رخ می دهد که باید تمام این موارد بررسی و عیب یابی شود که برای تعمیر زودپز برقی در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت کار نکردن زودپز برقی

فشار بخار داخل زودپز برقی باعث پخت سریع تر غذا می گردد که متشکل از یک دیگ و سرپوش است که سوپاپ اطمینان روی سرپوش وجود دارد که برای تخلیه بخار استفاده می گردد و در عین حال دیگ زودپز نیز از جنس فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم است که البته در این بین احتمال خرابی زودپز و روشن نشدن زودپز برقی وجود دارد که این مشکل به دلایل زیر رخ می دهد که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر زودپز برقی اقدام کنید.

  • خرابی سیم برق یا پریز
  • خرابی فیوز یا رله
  • خرابی برد الکترونیکی
  • خرابی واشر درب

💡حتما بخوانید: علت گرم نشدن زودپز برقی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خرابی سیم برق یا پریز

زودپز برقی برای اینکه کار کند باید به برق وصل شود از این رو نرسیدن برق به دستگاه منجر به روشن نشدن زودپز می شود که در این بین خرابی سیم برق یا پریز برق باعث می شود که این مشکل پیش بیاید که در این مواقع باید زودپز از برق بکشید و با مولتی متر مقاومت سیم برق زودپز بررسی و اگر خراب است باید آنرا عوض کنید که این کار باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

مشکل در فیوز یا رله

با نوسانات برق انواع وسایل و لوازم برقی خراب می شود که برای محافظت از زودپز برقی داخل آن فیوز یا رله داخلی وجود دارد که باعث می شود در صورت افزایش جریان برق بیش از حد مجاز زودپز رشون نشود از این جهت ممکن است فیوز زا رله زودپز خراب شده باشد و باعث روشن نشدن دستگاه زودپز شود که برای رفع مشکل باید زودپز از برق بکشید و در ادامه پیچ های پشت زودپز باز و تمام قطعات داخلی زودپز بررسی و در صورت خرابی فیوز یا رله داخلی این قطعات تعویض گردد تا مشکل برطرف شود.

خراب شدن فیوز یا رله زودپز برقی

خرابی برد الکترونیکی

زودپز برقی دارای برد الکترونیکی است که کنترل عملکرد دستگاه با این قطعه انجام می شود و با خراب شدن برد الکتریکی زودپز منجر به بروز انواع مشکلات می شود که یکی از آنها روشن نشدن زودپز برقی است که برای رفع مشکل باید زودپز از برق بکشید و بعد از باز کردن پیچ های پشت زودپز نسبت به بررسی قطعات داخلی و در ادامه در صورت خرابی برد الکترونیکی تعویض این قطعه اقدام کنید که برای تعمیر زودپز برقی در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

خراب شدن واشر درب زودپز

آب بندی درب زودپز برقی با واشر درب انجام می شود که با خرابی واشر درب باعث می شود به درستی درب زودپز بسته نشود و منجر به بخار دادن زودپز شود که همین باعث می شود که برای پخت غذا فشار لازم وجود نداشته باشد که حتی در این بین باعث می شود زودپز روشن نشود از این رو باید سریعا واشر تعویض گردد.

نحوه جلوگیری از بروز مشکل روشن نشدن زود پز برقی

  • تمیز نگه داشتن زودپز برقی
  • پر نکردن زودپز برقی بیش از ظرفیت آن
  • عدم استفاده از زودپز برقی برای پخت مواد غذایی سفت و سخت
  • نگذاشتن زودپز برقی در معرض حرارت مستقیم
  • سرویس کردن منظم زودپز برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *