کارخانه های تولید کننده ناودانی در ایران

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

ناودانی به عنوان یکی از مقاطع فولادی شناخته می شود که جنس آن از فولاد است و در کاربردهای ساختمانی بعنوان چهارچوب، درب و پنجره و حتی در صنایع مختلف از جمله تولید سازه ها و سکوها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی ناودانی از لحاظ وزن به دو نوع سبک و سنگین تقسیم می شود و از لحاظ تولید به دو نوع فابریک و پرسی و از لحاظ طراحی به دو نوع مشبک و ساده تولید می شود. بیشتر کارخانه های اروپایی به تولید ناودانی سبک می پردازند با این حال در ایران کارخانه های تولید کننده معروفی از جمله ناب تبریز، نورد یاران زنجان، فایکو، مجتمع فولاد البرز غرب وجود دارد که بهترین و رایج ترین کارخانه به نام شکفته مشهد است.

ناودانی چیست؟

به یک نوع از مقاطع فولادی گفته می شود که در ساخت چهار چوب درب، درب و پنجره و صنایع دیگر از جمله تولید پایه های گرافیکی، تولید سازه و سکوها استفاده می شود.

تفاوت ناودانی سبک و سنگین

ناودانی از لحاظ وزن به دو نوع سبک و سنگین تقسیم می شود که بیشتر کشورهای اروپایی به ساخت ناودانی سبک مشغول هستند ودر این بین انواع ناودانی از لحاظ وزن، تولید، طراحی تولید می شود که در این مقاله به معرفی تولید کنندگان و کارخانه های ناودانی در ایران می پردازیم.

کارخانه های تولید کننده ناودانی در ایران

کارخانه هایی که در زمینه تولید ناودانی هستند معمولا به تولید ناودانی با طول ۶ و ۱۲ متری می پردازند که در ایران بهترین و رایج ترین کارخانه را شکفته مشهد می دانند.

ناودانی شکفته مشهد

کارخانه شکفته مشهد در سال ۱۳۳۰ تاسیس شده است و بغیر از ناودانی در زمینه تولید نبشی و بیلت نیز فعالیت دارد. آدرس این کارخانه شامل ۲۰ کیلومتری جاده مشهد قوچان است.

مشخصات ناودانی شکفته مشهد

  • تولید ناودانی بال شیب دار(ناودانی های بال شیب دار سبک) توسط این کارخانه با طول ۶ متر و وزن های ۵۰،۴۰،۳۳،۲۲ و ۶۶
  • یکی دیگر از ناوانی های تولید شده توسط این کارخانه با فولاد نورد گرم در استانداردهای DIN EN 10279 , DIN 1026-1، GOST 8240، ملی INSO 4477-1 است که از این دسته از ناودانی ها در زمینه صنعت و ساختمان، پل سازی و خرپا، ستون و… استفاده می شود.
  • تولید ناودانی که از آبکاری گالوانیزه گرم و سرد و با استاندارد DIN EN 10056 – ۱,۲ در آلمان و استاندارد بین المللی ISO 657 – ۵ تولید می گردد که کاربرد این نوع ناودانی شکفته مشهد در موارد ساختمانی و عمرانی، اتصالات ستون ها به صفحات فنداسیون در عرصه ساختمان سازی و.. است.

ناودانی ناب تبریز

کارخانه ناب تبریز در سال ۱۳۸۲ با تولید ناودانی، نبشی و تیرآهن تاسیس گردید که ناودانی های تولید شده این کارخانه با استاندارد ملی شماره ۴۴۷۷-۱ است.

ناودانی نورد یاران زنجان

این کارخانه دو نوع ناودانی به طول ۶ و ۱۲ متری و با وزن های سبک و سنگین تولید می کنند و در غرب ایران وجود دارد.

ناودانی فایکو – فولاد البزر ایرانیان

کارخانه ای معروف در زمینه تولید ناودانی،نبشی، تیرآهن و میلگرد که ناودانی های تولید شده این کارخانه در دو نوعسبک و سنگین هستند.

مجتمع فولاد البزر غرب

مجتمع فولاد غرب کارخانه ای در جاده تاکستان است که تاسیس آن به سال ۱۳۸۵ بر می گرد و در زمینه تولید تیرآهن، نبشی، ناودانی، میلگرد صنعتی و تسمه فعالیت دارد. این کارخانه سالیانه ۹۰ هزار تن ظرفیت تولید دارد و ناودانی های آن با ابعاد زیر تولید می شود.

  • ابعاد ۸۰،۱۰۰،۱۲۰،۱۴۰
  • طول ۶ الی ۱۲ متری
  • استاندارد EN10056-2، DIN EN 17100
  • گرید ST37 , ST3sp

صنایع فولاد کوهپایه

کارخانه ای معروف در اصفهان و ۳۵ کیلومتری شرق این استان که در تولید ناودانی، نبشی ، سپری، تسمه، چهارگوش و ریل فعالیت دارد. این کارخانه ناودانی را با استادارهای اروپایی و سایزهای ۳۰ ،۴۰ و ۵۰  تولید می کند.

وزن ناودانی فولاد کوهپایه

وزن ناودانی فولاد کوهپایه
ناودانی ورن شاخه ۶ متری
۵۰*۲۵*۴ ۲۲.۴
۵۰*۲۵*۵ ۲۴.۶
۶۰*۳۰*۴ ۲۶.۴
۶۰*۳۰*۶ ۳۲.۲

شرکت صبا فولاد منظومه

کارخانه صبا فولاد در شهرک صنعتی مبارکه اصفهان قرار دارد و محصولات آن شامل نبشی و ناودانی است که ناودانی تولید شده آن در سایزهای ۶۰ الی ۱۰۰ میلی متری و از نوع سبک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *