علت داغ کردن همزن برقی | چرا همزن برقی داغ می کند؟

علت داغ شدن همزن برقی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

برای مخلوط کردن و بهم زدن مواد غذایی از همزن برقی استفاده می شود که احتمال بروز انواع مشکلات و ایرادات همزن برقی چون بوی سوختگی همزن، نچرخیدن تیغه همزن برقی، جرقه زن و…. وجود دارد که در این بین استفاده بیش از حد از دستگاه همزن، استفاده برای هم زدن مواد سنگین چون کره، آجیل و خرابی موتور باعث داغ کردن همزن برقی می شود که باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و اگر موتور همزن برقی خراب شده و نیاز به تعمیرکار دارید در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات همزن برقی را انجام دهد.

علت داغ کردن همزن برقی

همزن برقی به مانند هر وسیله برقی متشکل از یک سری قطعات و اجزا است که به دلیل عدم استفاده درست از همزن برقی چون هم زدن مواد غذایی سنگین، استفاده بیش از حد از همزن برقی و در این بین قدیمی بودن دستگاه همزن و خرابی موتور ممکن است خراب شود و باعث داغ کردن همزن برقی شود که باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و اگر موتور دستگاه خراب شده با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا همزن برقی داغ می کند؟

یکی از مشکلات همزن برقی زمان است که داغ می کند که این مشکل به دلایل زیر مربوط می شود که در این بین اگر موتور دستگاه خراب شده باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

 • استفاده بیش از حد از همزن برقی
 • استفاده از همزن برای مواد سنگین
 • قدیمی بودن همزن برقی
 • مشکل در موتور دستگاه همزن برقی

💡حتما بخوانید: چرا همزن برقی جرقه می زند؟

استفاده بیش از حد از همزن برقی

زمانی که از همزن برقی استفاده می کنید باید به این مورد توجه کنید که حین کار کردن دستگاه موتور گرما تولید می کند با این اوصاف استفاده بیش از حد از همزن برقی منجر به بیش از حد گرم شدن و حتی خاموشی دستگاه می شود که برای جلوگیری از بروز این مشکل نباید به صورت مداوم و یکسره همزن برقی را روشن بگذارید و در عین حال اگر از همزن برای هم زدن مواد سنگین استفاده می کنید آنرا روی سرعت پایین بگذارید.

استفاده از همزن برقی برای مواد سنگین

با اینکه از همزن برقی می توانید برای هم زدن انواع مواد غذایی استفاده کنید اما از هم زدن مواد سنگین چون کره، خمیر، کره، شکر، آجیل و… نباید استفاده کرد چون این باعث خرابی همزن و در عین حال داغ کردن دستگاه می شود.

قدیمی بودن همزن برقی

با گذشت زمان قطعات داخل همزن فرسوده و خراب می شود و همین باعث می شود که به درستی کار نکند و یکی از مشکلاتی که به بار می آورد داغ کردن همزن برقی است که برخی اوقات با خاموش شدن همزن همراه است از این رو با قدیمی شدن همزن برقی تنها باید به فکر تعویض دستگاه و خرید همزن برقی با فناوری های جدید باشید.

مشکل در موتور

آخرین موردی که باعث می شود همزن برقی خراب و داغ کند به خاطر موتور دستگاه است که در این بین موارد زیر منجر به داغ کردن همزن برقی می شود که در صورت نیاز به تعمیرکار در تهران برای تعمیر همزن برقی کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

 • فرسودگی قطعات
 • آسیب دیدگی مکانیکی
 • قرار دادن دستگاه در مکان های گرم یا مرطوب
 • وارد شدن ضربه
 • مشکل در موتور همزن برقی

روش های جلوگیری از داغ شدن همزن برقی

همانطور که اشاره شد یک سری موارد باعث داغ کردن همزن برقی می شود که با رعایت موارد زیر می توانید مانع از بروز این مشکلات شوید.

 • عدم استفاده طولانی مدت از همزن برقی
 • گذاشتن همزن برقی در مکانی با دمای مناسب
 • عدم استفاده از همزن برقی برای مخلوط کردن و همزن مواد خیلی سنگین چون کره، شکر، خمیر و..
 • تمیز نگه داشتن همزن برقی
 • در صورت داغ کردن همزن حتما آنرا خاموش و بگذارید که خنک شود.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادت در همزن برقی زمانی است که داغ می کند که در این بین داغ کردن همزن برقی به خاطر استفاده بیش از حد از همزن، مخلوط کردن مواد خیلی سنگین، خرابی موتور دستگاه و در عین حال قدیمی شدن همزن برقی منجر به بروز این مشکل می شود که باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و در صورتی که نیاز به تعمیرکار دارید در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *