علت جرقه زدن همزن برقی | چرا همزن برقی جرقه می زند؟

علت جرقه زدن همزن برقی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

حتی با خرید بهترین برند همزن برقی احتمال بروز انواع مشکلات چون روشن نشدن، بوی سوختگی همزن برقی، نچرخیدن همزن، داغ کردن همزن ، جرقه زدن همزن برقی و… وجود دارد که در این بین شل شدن اتصالات، خرابی موتور دستگاه، خیس بودن پریز برق، آسیب دیدگی سیم برق باعث می شود که همزن برقی جرقه بزند از این رو باید نسبت به بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها اقدام کنید و در صورت نیاز به تعمیرکار در تهران هر جایی از غرب، شرق، جنوب و شمال تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات همزن برقی را انجام دهد.

دلایل جرقه زدن همزن برقی

زمانی که از همزن برقی استفاده می کنید احتمال بروز انواع مشکلات رایج در همزن برقی از جمله روشن نشدن، پخش بوی سوختگی، نچرخیدن همزن برقی و… وجود دارد که یکی از مشکلات رایج جرقه زدن همزن برقی است که این اتفاق به دلایل زیر رخ می دهد که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر دستگاه همزن برقی با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

  • شل بودن اتصالات
  • آسیب دیدگی سیم برق
  • خرابی موتور همزن
  • خیس بودن پریز برق

💡حتما بخوانید: علت جرقه زدن مخلوط کن

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

۱: شل بودن اتصالات

زمانی که همزن برقی جرقه می زند حتما اتصالات آنرا بررسی کنید چونکه شل بودن اتصالات از دلایل جرقه زدن دستگاه است که در این بین گرما و جرقه منجر به خراب شدن سیم برق و موتور همزن می شود و حتی آتش سوزی را نیز به همراه خواهد شد از این رو باید مطمئن شوید که سیم برق همزن محکم است و در صورت شل بودن آنرا با پیچ گوشتی باز و محکم کنید و در صورت باقی ماندن مشکل حتما نسبت به تعویض سیم برق همزن برقی اقدام کنید.

شل بودن اتصالات همزن برقی

۲: آسیب دیدگی سیم برق

مورد بعدی که باید زمان جرقه زدن همزن برقی بررسی کنید سیم برق دستگاه است که پارگی و قطعی نداشته باشد و بدرستی بتواند برق به دستگاه برساند و در صورت پارگی و خرابی سیم برق نسبت به تعمیر یا تعویض سیم برق اقدام کنید که برای اینکار در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

۳: خرابی موتور

موتور با سیم پیچ های سیمی داخل همزن برقی میدان مغناطیسی ایجاد می کند از این رو اگر برق به دستگاه برسد منجر به تولید جریان الکتریکی و کار کردن و چرخیدن تیغه های همزن می شود و اگر موتور دستگاه خراب شود منجر به ایجاد تماس بین سیم پیچ ها و ایجاد جرقه در دستگاه می گردد که در این مواقع تنها با تعمیر یا تعویض موتور همزن برقی مشکل برطرف خواهد شد که این کار تخصصی است و باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

نحوه تعویض موتور همزن برقی

بعد از اینکه همزن از برق کشیدید بگذارید تا خنک شود و آنرا باز کنید و موتور را پیدا و پیچ های نگهدارنده موتور همزن برقی را باز و در ادامه موتور قدیمی را بیرون و موتور جدید در جای آن بگذارید و با محکم بستن پیچ های نگهدارنده موتور و بستن همزن برقی آنرا به برق بزنید و مطمئن شوید که به درستی کار می کند.

۴: خیس بودن پریز برق

مورد آخری که باعث جرقه زدن همزن برقی می شود خیس بودن پریز برق است که منجر به هدایت جریان برق به زمین می گردد و همین کار جرقه و آتش سوزی به همراه دارد که برای خشک کردن پریز برق باید برق ساختمان قطع و با پارچه خشک آب روی پریز پاک و در ادامه با سشوار پریز خشک شود تا این مشکل برطرف شود.

نحوه جلوگیری از جرقه زدن همزن برقی

همانطور که اشاره شد دلایل مختلفی چون شل بودن اتصالات، خرابی موتور همزن برقی، خیس بودن پریز برق و در عین حال پارگی و قطعی سیم برق دستگاه منجر به جرقه زدن و آتش سوزی همزن می شود که برای جلوگیری از این مشکل کافیه موارد زیر انجام شود.

  • نگهداری همزن برقی در مکانی بدون رطوبت
  • نگهداری همزن برقی را در یک مکان خشک
  • عدم استفاده از سیم برق خراب برای استفاده از همزن برقی
  • عدم لمس همزن برقی با دستان خیس
  • عدم استفاده از همزن برقی در محیط با دمای بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *