علت انواع ارور ماشین لباسشویی هوور و رفع کد خطاها | آی بک امداد

انواع ارور ماشین لباسشویی هوور

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

با خواندن تاریخچه ساخت ماشین لباسشویی متوجه پیشرفت در این صنعت خواهید شد اما در نظر داشته باشید که حتی با خرید بهترین برند ماشین لباسشویی احتمال خرابی قطعات آن از جمله تایمر، موتور، کمک فنرها، کاسه نمد، بلبرینگ و… وجود دارد که باعث بروز انواع مشکلات چون عدم تخلیه آب در لباسشویی، آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، کار نکردن خشک کن، خاموش شدن ناگهانی لباسشویی و… خواهد شد که در این بین با خرابی اتصالات و برد الکترونیکی، ایراد در المنت، سرعت سنج، خرابی موتور، سنسور دمای لباسشویی و.. انواع کد خطا و ارور نمایش داده می شود که در این مقاله علت انواع ارور ماشین لباسشویی هوور HOOVER را خواهیم نوشت و اگر نیاز به تعمیرکار دارید و در تهران هستید برای تعمیر ماشین لباسشویی هوور کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

ارور و کد خطای  لباسشویی هوور

ماشین لباسشویی هوور به مانند هر برند دیگر ممکن است خراب شود که در این بین برخی از مشکلات از جمله عدم تخلیه آب، آبگیری نکردن و وارد نشدن آب به داخل لباسشویی هوور، عدم ارتباط بین برد الکترونیکی و اتصالات و… به صورت کد خطا و ارور نمایش داده می شود که در ادامه متن این مقاله علت و رفع ارور های ماشین لباسشویی هوور را خواهیم نوشت و اگر قادر به رفع ارور نیستید حتما با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید: تعمیرات لباسشویی بکو

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت ارور ماشین لباسشویی هوور کد E0

این ارور در زمان خراب شدن ماژول الکترونیکی لباسشویی نمایش داده می شود که برای رفع آن باید تمام اتصالات ماژول اصلی بررسی و در صورت نیاز و خرابی حتما ماژول اصلی تعویض گردد و اگر مشکلی در ماژول نباشد باد قطعه برد الکترونیکی بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E1

با خراب شدن قفل ایمنی درب ماشین لباسشویی این ارور نمایش داده می شود که برای رفع آن باید ابتدا مطمئن شوید که به صورت کامل درب بسته و چفت درب سالم باشد و نسبت به بررسی اتصالات و سیم های قفل درب اقدام کنید که این کار باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

علت و رفع ارور لباسشویی هوور کد E2

در صورتی که به اندازه کافی آبگیری لباسشویی انجام نشود این ارور نمایش داده می شود که برای رفع آن باید ابتدا فشار ورودی آب بررسی، مطمئن شوید که شلنگ های ورودی آب گرفتگی ندارد و فیلتر ورودی آب بررسی و در صورت ایراد در شیر برقی حتما این قطعه تعویض گردد و اگر ارور برطرف نشد حتما برد الکترونیکی لباسشویی نیز بررسی گردد.

💡حتما بخوانید: علت خرابی گیربکس ماشین لباسشویی دوقلو و درب از بالا

علت ارور ماشین لباسشویی هوور کد E3

عدم تخلیه آب لباسشویی در زمان مشخص منجر به نمایش این ارور می گردد که گرفتگی فیلتر ها و شلنگ های تخلیه، ایراد در پمپ تخلیه و اتصالات آن، خرابی سنسور سطح یا میکروسوئیچ باعث بروز این مشکل می شود که باید تمام این موارد بررسی و عیب یابی شود تا ارور برطرف گردد.

علت ارور لباسشویی هوور کد E4

علت نمایش این ارور خرابی در آنتی فلود و میکروسوئیچ فشار است که برای رفع آن باید مطمئن شوید که کف در لباسشویی باقی نمانده و اتصالات سنسور و میکروسوئیچ فشار بررسی و عیب یابی و از باز بودن قفل شیر برقی مطمئن شوید.

علت ارور لباسشویی هوور کد E5

در صورت خطای NTC در ماشین لباسشویی این ارور نمایش داده می شود که اتصال کوتاه یا زمانی که مدار سنسور دمایی باز دارد این اتفاق می افتدا که با بررسی و عیب یابی ترمیستور، اتصالات مربوط به سنسور دمای لباسشویی ارور برطرف خواهد شد و این کار باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E6

با خراب شدن کنترل الکترونیکی این ارور نمایش داده می شود که با بررسی اتصالات کنترل یا همان PCB ارور برطرف خواهد شد و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار لباسشویی دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

علت ارور ماشین لباسشویی هوور کد E7

ایراد در گیرپاچ موتور و خراب شدن قفل داخلی لباسشویی منجر به نمایش ارور می گردد که با بررسی قفل درب و اتصالات آن، کانکتورهای موتور و اتصالات، اتصالات سرعت سنج و زغال های موتور و در آخر بررسی و عیب یابی موتور مشکل برطرف خواهد شد.

علت ارور لباسشویی هوور کد E8

خراب شدن سرعت سنج دلیل نمایش ارور می باشد که اتصال کوتاه و مدار باز تاکوی موتور باعث خرابی سرعت سنج شده که برای رفع ارور باید بلوک اتصالات موتور، تاکوی موتور و موتور بررسی و عیب یابی شود و این کار توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E9

اتصال کوتاه مدار ترایاک موتور در ماژول الکترونیکی دلیل نمایش این کدخطا می باشد که برای رفع آن باید اتصالات بین برد کنترل و ماژول کنترل الکترونیکی بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E12 و E13

این ارورها به دلیل ایرادی که در ارتباط بین برد کنترل الکترونیکی و اتصالات آن رخ داده که برای رفع آن باید اتصالات بین برد و ماژول بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E14

زمانی که گرم بودن آب به درستی تشخیص داده نشود و خطای برد اصلی رخ دهد این ارور نمایش داده می شود که با بررسی اتصالات هیتر و ترموستات، سنسور دمای NTC ارور برطرف خواهد شد.

علت کد خطای ماشین لباسشویی هوور کد E15

با خراب شدن ماژول کنترل و درست برنامه ریزی نشدن کنترلر این ارور نمایش داده می شود که با برنامه ریزی درست کنترلر و در صورت نیاز تعویض آن ارور برطرف خواهد شد.

علت ارور لباسشویی هوور کد E16

اتصال کوتاه در المنت حرارتی آب منجر به نمایش این ارور شده که برای رفع آن باید عایق الکتریکی المنت و اتصالات آن بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E17

عدم وجود سیگنال از تاکومتر موتور منجر به نمایش ارور شده که با بررسی اتصالات موتور، تاکو و خود موتور ارور برطرف خواهد شد.

علت ارور لباسشویی هوور کد E18

خرابی در ماژول کنترل و فرکانس برق ورودی از دلایل نمایش ارور است که با بررسی اتصالات ماژول و فرکانس برق ورودی و برق شهری ارور برطرف خواهد شد.

علت ارور لباسشویی هوور کد E0 مدل Vision HD

خرابی در اتصالات و برد دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید بردهای کنترلی و اتصالات آن بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

علت ارور لباسشویی هوور کد E1 مدل Vision HD

با خراب شدن قفل ایمنی درب لباسشویی این ارور نمایش داده می شود که برای رفع آن باید ابتدا مطمئن شوید که به صورت کامل درب بسته و چفت درب بررسی و مطمئن شوید که سالم و تمام اتصالات و سیم های قفل درب بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E2 مدل Vision HD

در صورت عدم آبگیری کافی لباسشویی این ارور نمایش داده می شود که در این مواقع باید مطمئن شوید که فشار وردی آب به اندازه کافی هست و شلنگ های ورودی گرفتگی ندارد و فیلتر آب و شیر برقی بررسی و در صورت نیاز آنها را عوض کنید و بغیر از آنها میکروسوئیچ فشار آب بررسی گردد و در آخر اگر نیاز است و ارور برطرف نشد برد الکترونیکی لباسشویی بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E3 مدل Vision HD

این ارور به معنای عدم تخلیه آب در زمان مشخص است که برای رفع آن باید مطمئن شوید که فیلترها و شلنگ های تخلیه گرفتگی ندارد و تمام اتصالات و پمپ تخلیه و سنسور سطح یا میکروسوئیچ بررسی و در صورت خرابی حتما میکروسوئیچ تعویض گردد.

علت ارور لباسشویی هوور کد E4 مدل Vision HD

خراب شدن شیر برقی لباسشویی دلیل نمایش ارور است که برایی رفع آن باید شیر برقی بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E5 مدل Vision HD

خرابی سنسور دمای لباسشویی دلیل نمایش ارور است که باید این سنسور بررسی و در صورت خرابی تعویض گردد تا ارور برطرف شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E6 مدل Vision HD

ایراد در اتصالات یا برد الکترونیکی دلیل نمایش ارور است که باید تمام اتصالات ماژول اصلی بررسی و در صورت نیاز تعویض و در آخر اگر متوجه شدید که ماژول سالم باید برد بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E7 مدل Vision HD

خراب شدن موتور لباسشویی دلیل نمایش ارور است که با بررسی و عیب یابی موتور، اتصالات و زغال های موتور ارور برطرف خواهد شد.

علت ارور لباسشویی هوور کد E8 مدل Vision HD

نبود سیگنال تاکومتر موتور دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید تمام اتصالات موتور، اتصالات تاکو و موتور لباسشویی بررسی و عیب یابی شود.

علت ارور لباسشویی هوور کد E9 مدل Vision HD

اتصال کوتاه مدار ترایاک موتور در ماژول الکترونیکی منجر به نمایش ارور می گردد که باید تمام اتصالات بین برد و ماژول بررسی و عیب یابی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *