علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی | چرا آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود؟

علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

ماشین لباسشویی یکی از وسایل برقی است که احتمال خرابی قطعات آن و بروز یک سری مشکلات چون عدم تخلیه آب، خرابی برد الکترونیکی لباسشویی، موتور، تایمر، قفل درب، خاموش شدن ناگهانی لباسشویی و… وجود دارد که در این بین آبگیری نکردن ماشین لباسشویی یکی از مشکلات جدی است که به دلیل بسته بودن شیر ورودی، خرابی شیر برقی، میکروسوئیچ درب، خراب شدن شلنگ ورودی آب، ایراد در تایمر و برد، سوختگی یا خرابی دینام و ایراد در قطعات و اتصالات به برد است که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها انجام شود و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا سریعا در محل و آدرس شما حاضر شود.

آب چگونه وارد ماشین لباسشویی میشود؟

یکی از مراحل فرآیند شستشو آبگیری لباسشویی است که با بسته شدن درب سریعا به برد اطلاع داده می شود تا فرآیند را شروع کند و بعد از آن برد الکترونیکی به شیر برقی فرمان آبگیری را می دهد که شروع به وارد شدن آب از قسمت شیر ورودی پشت لباسشویی به قسمت شلنگ های متصل شیر برقی می گردد که داخل شیر برقی بوبین وجود دارد و با فعال شدن شیر برقی و باز شدن بوبین این آب از شیر برقی به قسمت جاپودری می گردد که بعد از آن آب به سمت دیگ می رود و آبگیری انجام می شود که با هیدورستات میزان آب تشخیص و به برد اطلاع داده می شود که آبگیری بس است و همین باعث می شود که برد شیر برقی را از مدار خارج  کند.

💡حتما بخوانید : دفترچه راهنمای فارسی لباسشویی جنرال الکتریک

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات و ایرادات لباسشویی زمانی است که آب وارد لباسشویی نمی شود که این مشکل به دلایل زیر رخ می دهد.

 • بسته بودن شیر ورودی آب پشت لباسشویی
 • خراب شدن شیر برقی
 • پارگی و خرابی شلنگ های آب ورودی به لباسشویی
 • رسوبات داخل فیلترهای لباسشویی
 • خراب شدن برد الکترونیکی یا تایمر
 • درست کار نکردن میکروسوئیچ درب لباسشویی
 • سوختگی دینام و موتور لباسشویی
 • جدا شدن یا پارگی سیم های اتصالات داخلی مربوط به آبگیری به برد لباسشویی

خرابی شیر تامین آب پشت لباسشویی

اولین موردی که باعث می شود آب داخل لباسشویی نرود بسته بودن شیر ورودی آب به لباسشویی است که باید آنرا باز کنید تا آبگیری به درستی انجام شود و در صورت گرفتگی، شکستگی لوله های داخلی باید بررسی و عیب یابی آن توسط تعمیرکار انجام شود.

💡حتما بخوانید: علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی

گرفتگی فیلترهای لباسشویی

حتی اگر شیر تامین آب ورودی باز و شیر برقی سالم باشد در این بین گرفتگی فیلترها باعث می شود که آبگیری انجام نشود و این به خاطر رسوبات و ذرات داخل آب شهری است که به مرور باعث ایجاد رسوب و گرفتگی فیلترها می شود.

پارگی در شلنگ های ورودی ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که باعث آبگیری نکردن لباسشویی می شود پارگی شلنگ ها و مسیر آب می شود که هر گون پارگی یا خمیدگی باعث می شود به درستی آب داخل لباسشویی نرود و باید نسبت به صاف کردن شلنگ و در صورت نیاز تعویض شلنگ اقدام کنید.

پارگی در شلنگ های ورودی ماشین لباسشویی

اشکال در سیم کشی لباسشویی

داخل لباسشویی یک سری سیم و اتصالات به برد متصل است که در صورت خرابی آنها باعث می شود ارتباط بین برد و قطعات انجام نشود و همین مشکل باعث درست کار نکردن شیر برقی، سنسورها، هیدروستات لباسشویی می باشد که جزو قطعات مهم در آبگیری لباسشویی هستند و باید توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی و عیب یابی آنها انجام شود.

راه های حل مشکل آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

 • بررسی شیر آب ورودی و مطمئن شوید که شلنگ های متصل به لباسشویی پارگی و نشتی ندارند.
 • رفع گرفتگی فیلترهای شیر آب ورودی به لباسشویی
 • در صورت کثیفی جاپودری باید آنرا تمیز کنید تا آبگیری به درستی انجام شود زیرا آب از قسمت جاپودری داخل دیگ می ریزد و کثیفی آن می توانید روی وارد نشدن آب داخل لباسشویی تاثیر مستقیم بگذارید.

چرا آب وارد لباسشویی نمیشود؟ از نظر تعمیرکار

 • بسته بودن شیر ورودی آب اولین دلیل برای آبگیری نکردن لباسشویی است و باید آنرا باز کنید.
 • بررسی شلنگ ها و در صورت پارگی تعویض و در صورت خمیدگی صاف کردن آنها
 • بررسی و عیب یابی شیر برقی و در صورت خرابی تعویض این قطعه باید انجام شود.
 • در صورتی لباسشویی شما فیلتر آب دارد باید مطمئن شوید که مسدود نیست زیرا رسوبات داخل فیلتر باعث می شود آب داخل لباسشویی نرود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *