علت بوی بد سوختگی آبمیوه گیری و رفع مشکل | آی بک امداد

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

آبمیوه گیری وسیله ای برقی است که با آن امکان گرفتن آب انواع میوه ها وجود دارد که این دستگاه مشکل از یک سری قطعات و اجزا است که با خراب شدن هر کدام از آنها انواع مشکلات و ایرادات آبمیوه گیری از جمله کار نکردن و روشن نشدن، سر و صدای زیاد، خاموش شدن ناگهانی آبمیوه گیری و… پیش می آید که در این بین بوی سوختگی آبمیوه گیری مشکلی جدی است که به دلیل داغ کردن یا سوختن موتور، نشتی آبمیوه از دستگاه، وجود تفاله انواع میوه در دستگاه رخ می دهد که باید نسبت به تمیز کردن تفاله های یا تعمیر و تعویض موتور اقدام کنید که اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات آبمیوه گیری را انجام دهد.

چرا آبمیوه گیری بوی سوختگی می دهد؟

حتی با خرید بهترین برند و مارک دستگاه آبمیوه گیری باید به درستی از آن استفاده کنید و فراموش نکنید که به موقع آنرا تمیز کنید و در عین حال با خرابی دستگاه سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا آنرا تعمیر کند که در این بین یکی از مشکلات و ایرادات آبمیوه گیری بوی بد سوختگی از دستگاه است که به دلایل زیر رخ می دهد.

  • داغ شدن و سوختن موتور دستگاه
  • نشتی آبمیوه از آبمیوه گیری
  • جمع شدن انواع تفاله میوه ها داخل دستگاه

💡حتما بخوانید: علت باقی ماندن تفاله در آبمیوه گیری

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت وجود بوی نامطبوع و سوختگی در آبمیوه گیری

تا به حال پیش آمده است که حین استفاده از دستگاه آبمیوه گیری بوی سوختگی بدهد؟ و این بوی بد سوختگی منجر به طعم بد آب میوه شود؟ در واقع بوی سوختگی از دستگاه آبمیوه گیری به معنای خرابی دستگاه است که ممکن از سوختن موتور یا جمع شدن تفاله داخل دستگاه باشد که باید نسبت به رفع هر کدام اقدام کنید.

  • سوختن یا داغ شدن موتور دستگاه
  • نشت آبمیوه از آبمیوه گیری
  • وجود تفاله انواع میوه درون محفظه آبمیوه گیری

سوختن یا داغ شدن موتور آبمیوه گیری

آبمیوه گیری متشکل از یک سری قطعات از جمله موتور، تیغه ها، محفظه و… است که در این بین اگر موتور بسوزد یا داغ کند بوی بد سوختگی از آبمیوه گیری بلند می شود که در واقع استفاده مداوم، استفاده از دستگاه به مدت طولانی یا ورود آب به داخل موتور باعث سوختن یا نیم سوز شدن موتور آبمیوه گیری می شود که برای رفع مشکل باید با تعمیرکار تماس بگیرید و البته اگر موتور دستگاه داغ کرده باشد که تنها با کشیدن دستگاه از برق باید صبر کنید تا خنک شود.

نشت  آب میوه به بخش های داخلی دستگاه

زمانی که از دستگاه آبمیوه گیری استفاده می کنید چنانچه آب میوه به قطعات داخلی دستگاه نفوذ پیدا کند منجر به خرابی دستگاه و بوی بد سوختگی می شود که بغیر از آن در طولانی مدت حتی منجر به سوختن موتور دستگاه می گردد و باید سریعا نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

هر گونه شکستگی، خراب شدن واشر، خراب شدن صافی و… باعث نشت کردن آب میوه به داخل قسمت های دستگاه آبمیوه گیری می شود که با بررسی قطعات و در عین حال مطمئن شدن از سلامت صافی و واشرها منجر به جلوگیری از بروز این مشکل خواهید شد.

💡حتما بخوانید: هزینه تعمیرات آبمیوه گیری

وجود تفاله میوه داخل دستگاه آبمیوه گیری

بعد از هر بار استفاده از دستگاه آبمیوه گیری حتما آنرا تمیز کنید در غیر این صورت بعد از چند روز باقی ماندن تفاله میوه ها داخل آبمیوه گیری منجر به پوسیدگی آنها و بوی بد از دستگاه می شود.

نحوه رفع بوی بد و سوختگی در آبمیوه گیری

  • شستشوی دستگاه آبمیوه گیری با انواع مواد شوینده و خشک کردن با پارچه نرم و خشک
  • تمیز کردن بدنه دستگاه آبمیوه گیری با پارچه نمدار تمیز
  • عیب یابی آبمیویه گیری و در صورت سوختن موتور باید نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.
  • در صورت نشت آبمیوه داخل دستگاه باید آنرا از برق بکشید و در ادامه نسبت به تعویض واشر یا صافی دستگاه اقدام کنید.

توجه داشته باشید که استفاده مداوم، روشن گذاشتن طولانی مدت آبمیوه گیری و البته ریختن آب روی دستگاه و نفوذ به قطعه موتور آبمیوه گیری از دلایل سوختن موتور است که باید در این مورد رعایت کنید تا باعث جلوگیری از بروز این مشکل شود.

نتیجه گیری

بعد از هر بار استفاده از آبمیوه گیری حتما آنرا تمیز کنید چونکه باقی ماندن تفاله ها داخل دستگاه به مرور باعث ایجاد بوی بد و نامطبوع می شود که در طولانی مدت حتی منجر به سوختن موتور دستگاه می گردد بنابراین اگر بوی سوختگی از آبمیوه گیری پخش شد به معنای داغ شدن یا سوختن قطعه موتور، نشتی آبمیوه از آبمیوه گیری، باقی ماندن انواع تفاله میوه ها داخل آبمیوه گیری است که با تمیز کردن یا تعمیر و تعویض قطعه موتور این مشکل برطرف می شود و فراموش نکنید که استفاده مداوم و طولانی مدت از دستگاه و نفوذ آب به داخل موتور از دلایل سوختن یا نیم سوز شدن موتور آبمیوه گیری است بنابراین مواظب باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *