علت روشن نشدن کولر گازی ال جی و نحوه تعمیر آن | آی بک امداد

روشن نشدن کولر گازی ال جی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با شروع فصل گرم سال راه اندازی و نصب دستگاههای سرمایشی از جمله پنکه، کولر آبی و گازی شروع می شود که در بین آنها بهترین دستگاه سرمایشی کولر گازی نام دارد که یکی از بهترین برندهای آن کولر گازی ال جی است. کولر گازی ال جی نیز به مانند سایر برندها احتمال خرابی قطعات و بروز مشکلات و ایرادتی در آن چون خنک نکردن، بوی بد کولر، پریدن فیوز و سر و صدای زیاد وجود دارد که در این بین اگر با روشن نشدن کولر گازی ال جی مواجه شدید و با ریست کردن کولر گازی مشکل رفع نشد باید به دنبال علت این مشکل یعنی قطع برق، خرابی برد، خراب شدن دکمه اصلی کولر و حتی خرابی دو شاخه برق یا کابل رابط بگردید و برای تعمیر کولر گازی ال جی در تهران با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت روشن نشدن کولر گازی ال‌ جی چیست؟

با بروز انواع مشکلات و کد خطاها سریعا به فکر ریست کردن کولر گازی می افتیم اما برخی از مشکلات از جمله روشن نشدن کولر گازی اگر با ریست کردن حل نشد باید به دنبال دلایل آن بگردید و اگر مشکل فنی باشد نسبت به تعمیر کولر گازی ال جی با تعمیرکار در شهر خود تماس بگیرید. حال اینکه در این مقاله شما را با دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی آشنا می کنیم که اگر فنی کار باشید می توانید مشکل را رفع کنید در غیر اینصورت از دست زدن به کولر خودداری کنید و کار را به تکنسین و تعمیرکار بسپارید.

  • عدم وجود برق در پریز
  • اتصالی یا قطع برق در دوشاخه یا سیم رابط
  • خراب شدن کلید اصلی کولر گازی ال جی
  • سوختن برد الکتریکی دستگاه کولر

سرویس کولر گازی ال جی فراموش نشود

برخی از مشکلات و ایرادات در کولر گازی ال جی ممکن است به خاطر کثیفی فیلترهای هوا، کندانسور و خرابی قطعات دیگر باشد بنابراین خیلی مهم است که دوره ای و سالی یکبار کولر گازی سرویس شود تا سرویسکار نسبت به تعمیر و عیب یابی کولر گازی ال جی اقدام کند و در صورت خرابی هر قطعه آنها را تعویض کند تا به صورت سالم بتوانید از کولر در فصل گرم سال استفاده کنید و از باد خنک دستگاه بهره مند شوید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تجربه و تخصص در عیب یابی کولر گازی ال جی

کولر گازی دستگاه پیچیده ای است که از اجزاء و قطعات مختلف تشکیل شده است و خرابی و ایراد در کولر می تواند به دلیل کثیفی یا خراب شدن هر کدام از قطعات آن باشد بنابراین در زمان خرابی کولر تنها باید با تکنسین و تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید در غیر اینصورت حتی احتمال آسیب جدی به سایر قطعات  وجود دارد که همین به معنای افزایش قیمت و هزینه تعمیر کولر گازی است.

برای سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا در محل و منزل شما حاضر و تعمیر جلوی چشمان شما انجام شود که علاوه بر صرفه جویی در وقت و کاهش هزینه تعمیرات باعث می شود به بهترین شکل و در سریعترین زمان مشکل رفع گردد.

دلایل روشن نشدن کولر گازی ال جی و نحوه رفع آن

همانطور که اشاره شد با بروز انواع مشکلات و ایرادات از جمله کد خطا و ارورهای کولر گازی ال جی سریعا به فکر ریست کردن کولر می افتیم تا با بازگشت به کارخانه مشکل رفع شود حال اگر با روشن نشدن کولر گازی و ریست کردن مشکل رفع نشد باید به دنبال دلایل آن و رفع مشکل بگردید که اگر مشکل فنی باشد باید تنها توسط تعمیرکار بررسی و رفع گردد.

قطعی برق در پریز

اگر کولر گازی روشن نمی شود اولین مورد که باید بررسی کنید پریز برق است که اگر برق در آن جریان نداشته باشد دچار این مشکل می شوید قطعا با استفاده از فاز متر می توانید از وجود برق در پریز مطمئن شوید و اگر برق نداشت باید توسط برق کش بررسی و رفع گردد.

اتصالی در دوشاخه برق دستگاه و سیم رابط

چنانچه مطمئن شدید که پریز برق دارد باید به سراغ دو شاخه دستگاه و سیم رابط آن بروید که اگر هر گونه اتصالی و قطعی داشته باشد باعث روشن نشدن کولر گازی ال جی می شود که به راحتی می توانید این مشکل را رفع کنید.

 خرابی کلید اصلی کولر گازی ال جی

در مورد بعدی با بررسی پریز برق و دوشاخه برق دستگاه و سیم رابط اگر هر دو مورد سالم باشند احتمال خرابی کلید اصلی برق کولر وجود دارد.

سوختن برد الکترونیکی کولر گازی

با اطمینان از وجود برق پریز و عدم اتصالی دوشاخه و کلید اصلی اگر باز هم با مشکل روشن نشدن کولر گازی مواجه هستید در این مورد احتمال سوختن برد دستگاه وجود دارد که تنها توسط تکنسین باید بررسی و تعمیر کولر گازی انجام شود.

راه‌حل رفع عیب روشن نشدن کولر گازی ال جی

  • مطمئن شوید که در کولر گازی برق جریان دارد و پریز برق سالم است.
  • نوبت بررسی دوشاخه برق و سیم رابط است که اگر اتصالی و قطعی دارد باید قطعه تعویض گردد.
  • در صورتی که مشکل از برد کولر باشد تنها توسط تعمیرکار باید بررسی و رفع عیب شود.

رفع مشکل روشن نشدن کولر گازی ال جی با توجه به رنگ چراغ هشدار

تمام کدخطا و ارورهای کولر گازی ال جی روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود که اگر زمان روشن نشدن دستگاه همراه با چرغ هشداب باشد در سه حال زیر باید آنرا رفع کنید.

خاموش بودن یونیت برق دستگاه

بررسی ورودی و خروجی برق و اطمینان از وجود برق در دستگاه یا زدن کلید خاموش یا روشن فیوز تنها راه حل رفع مشکل است.

چراغ خاموش روشن دستگاه سبز است

در این مورد ایراد از سمت دوشاخه برق دستگاه کولر است که باید رفع عیب شود و با ریست کردن کولر گازی مجددا از دستگاه کولر استفاده کنید و اگر مشکل رفع نشد باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

چرا خاموش روشن شدن دستگاه زرد، قرمز یا نارنجی است

در این مورد نیز مشکل از دوشاخه است که با یکبار بیرون کشیدن و وصل کردن و ریست دستگاه مشکل رفع خواهد شد و اگر مجددا چراغ خاموش روشن فعال شد باید با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *