بررسی علت بوق زدن یخچال دوو و نحوه رفع آن | آی بک امداد

بوق زدن یخچال دوو

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

یخچال وسیله ای مهم است که با سرد کردن داخل یخچال و ایجاد سرما در فریزر باعث نگهداری مواد غذایی به مدت زمان زیادی می شود تا جایی که حتی قابلیت بسته بندی گوشت و استفاده از آن تا ۳ ماه بعد وجود دارد. در واقع با نگاهی به تاریخچه یخچال  که اولین بار در سال ۱۷۴۸ میلادی توسط مخترع آمریکایی انجام شده است متوجه تحول و پیشرفت در ساخت یخچال می شویم چونکه از ساخت یخچال های نفتی و گازی با گاز آمونیاک که سمی و خطرناک بود به ساخت یخچال های برقی با گاز فریون رسید که در برندهای مختلف ساخته می شود که یکی از بهترین برندها و مارک های خارجی یخچال دوو است که مانند هر برندی ممکن است دچار خراب قطعات و بروز مشکلاتی شود که برخی از آنها با بوق زدن همراه است که به شما هشدار می دهد که ایراد کار کجاست.

چرا یخچال فریزر و ساید دوو بوق می زند؟

بوق زدن یخچال در رایج ترین حالت به خاطر باز شدن درب به مدت طولانی است و یا اینکه به خاطر تغییر دمای یخچال و افزایش دمای یخچال است که سریعا با کد خطا و ارور روی نمایشگر یخچال دوو نمایش داده می شود. در واقع یخچال دوو به مانند سایر برندها احتمال خرابی قطعات آن از جمله سنسورهای یخچال و.. وجود دارد که در صورت کم شدن گاز یخچال، فشار کم کمپرسور، باز ماندن زیاد درب یخچال و موارد دیگر با بوق زدن یخچال دوو همراه است که شما را از وجود کد خطا و ایراد در یخچال مطلع می کند.

در صورتی که بوق زدن یخچال دوو به خاطر خرابی قطعات آن از جمله سنسور، کمپرسور، کم شدن گاز یخچال و… باشد برای تعمیر یخچال دوو باید با تعمیرکار تماس بگیرید که اگر در تهران هستید برای تعمیر یخچال در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

کد خطا و ارور‌های نشان‌دهنده علت بوق یخچال دوو

همانطور که اشاره شد انواع کد خطا و ارورهای یخچال دوو وجود دارد که برخی از آنها از جمله f1 ؛ f2 ؛ r1 و rt با بوق زدن یخچال و نمایش کد خطا روی صفحه نمایشگر همراه است که به خاطر خرابی سنسورهای یخچال، باز ماندن درب یخچال، عملکرد نامناسب سیخچا لو حتی مشکل در سیستم برف زدایی و فعال شدن دیفراست یخچال این کد خطا ها نشان داده می شود.

ارور های یخچال فریزر دوو

بوق زدن یخچال دوو به دلیل وجود مشکل در موتور آن

در صورت مشکل در قسمت کمپرسور و کندانسور موتور یخچال این کدخطا و ارورها همراه با بوق زدن یخچال دوو همراه است که در زمان شنیدن بوق باید نسبت به رفع اشکال اقدام کنید که خرابی کمپرسور و کندانسور یخچال شامل موارد زیر است.

 • کاهش توان کمپرسور یخچال
 • نشتی گاز یخچال
 • کثیف بودن کندانسور یخچال
 • قطعی برق
 • تراز نبودن یخچال دوو
 • افزایش حجم مواد غذایی داخل یخچال
 1. کاهش توانایی کمپرسور

برای خنک کردن داخل یخچال از گاز مبرد استفاده می شود که توسط کمپرسور، لوله های اواپراتور و کندانسور فرایند خنک کردن و بیرون کردن هوای گرم داخل یخچال انجام می شود از این رو خرابی خازن یا موتور یخچال یکی از دلایل بوق زدن یخچال و سرد و خنک نکردن یخچال است که باید رفع گردد و این کار تنها توسط تکنسین و تعمیرکار یخچال باید انجام شود.

 1. نشت مایع خنک‌کننده یخچال

خالی شدن گاز یخچال باعث فشار زیاد به کمپرسور و یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن یخچال می شود که اگر این روند ادامه داشته باشد حتی سوختن کمپرسور را به همراه دارد از این رو نشتی گاز یخچال یک مورد مهم است که با بوق زدن یخچال دوو همراه است تا سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید و با پیدا کردن محل نشتی و شارژ گاز یخچال مشکل توسط تکنسین و تعمیرکار رفع گردد.

 1. وجود کویل کثیف

لوله های کندانسور که به آنها کویل می گویند وظیفه جذب گرمای داخل یخچال و بیرون کردن از یخچال را بر عهده دارند که در قسمت پشت یخچال وجود دارد و در اثر تجمع گرد و غبار باعث می شود که به راحتی گرما را بیرون نکند از این رو در زمان کثیفی کویل یخچال دوو بوق می زند تا شما را مطلع کند و حتی با نمایش کد خطا روی نمایشگر این مورد را گوشزد می کند که باید نسبت به تمیز کردن کندانسور یخچال اقدام کنید.

💡 حتما بخوانید: نحوه تمیز کردن کندانسور پشت یخچال فریزر

 1. بوق زدن یخچال به دلیل قطعی برق

زمانی که برق ساختمان قطع شود و دستگاه یخچال خاموش شود این مورد با صدای بوق به شما گوشزد می شود که در این موقع به خاطر از دست دادن سرما و نداشتن محیط خنک یخچال دوو شروع به بوق زدن می کند تا شما را مطلع کند و بدانید که اگر قطعی برق ادامه داشته باشد با خراب و فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال همراه خواهد بود.

 1. تراز نبودن محل قرار گیری یخچال

یکی از مواردی که در مورد یخچال باید رعایت کنید شامل تراز بودن یخچال است که اگر این کار انجام نشود باعث تاثیر منفی روی عملکرد کمپرسور و ایجاد سر و صدای زیاد یخچال می شود.

 1. حجم زیاد مواد موجود در یخچال با دما پایین

پر کردن مواد غذایی داخل یخچال باید بر حسب گنجایش و فوت یخچال انجام شود و افزایش حجم مواد غذایی در ادامه باعث می شود که به کمپرسور فشار بیاید از این رو در زمان پر بودن زیاد مواد غذایی با بوق زدن یخچال دوو شما را مطلع می کند که این مشکل را رفع کنید.

نتیجه ‌گیری

انواع مشکلات و ایرادات در یخچال رخ خواهد داد که برخی از آنها در قالب کد خطا و ارور نمایش داده می شود و برای مطلع کردن شما از نوع مشکل علاوه بر نمایش خطا روی نمایشگر همراه با بوق زدن یخچال دوو است که در این مورد باید نسبت به رفع آنها اقدام کنید. البته مهمترین علت بوق زدن یخچال دوو باز گذاشتن طولانی مدت درب یخچال است اما موارد دیگر از جمله تراز نبودن، افزایش حجم مواد غذایی، کم شدن گاز یخچال و.. نیز با بوق زدن همراه است که باید نسبت به تعمیر یخچال اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *