علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی و رفع آن | آی بک امداد

روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با خرید ماشین لباسشویی به راحتی امکان شستن انواع لباس و پارچه و حتی پتو، کفش کتان نیز وجود دارد و البته در این بین خرید بهترین برند و مارک لباسشویی به معنای کیفیت بالای قطعات آن است که در این بین ال جی برندی خوب و با کیفیت است اما احتمال خرابی قطعات لباسشویی در هر برند و مارکی وجود دارد که باعث بروز انواع مشکلات چون نچرخیدن دیگ، برق داشتن بدنه، کار نکردن تایمر، خاموش شدن لباسشویی حین کار و… می شود که در این بین مشکل روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی به علت خرابی کلید استارت، میکروسوئیچ درب، خرابی برد و حتی ایراد در برق دستگاه است که باید بررسی و عیب یابی شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی شود؟

ایراد در سیمکشی برق دستگاه که شامل خرابی دو شاخه و عدم وجود برق پریز می شود تنها یکی از دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی است بلکه در این بین خرابی میکروسوئیچ درب، برد، تایمر و حتی تعادل نداشتن دیگ باعث می شود لباسشویی روشن نشود که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آنها اقدام کنید.

💡حتما بخوانید: علت روشن شدن و چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی و رفع آن

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم روشن نشدن ماشین لباسشویی ال جی دلایل مختلفی وجود دارد که شامل ایراد در سیستم برقی، خرابی برد و تایمر و کلید استارت و… می باشد که در ادامه به هر کدام از آنها خواهیم پرداخت.

 1. ایراد در سیستم برقی

اولین موردی که باید برای رفع مشکل لباسشویی ال جی انجام دهید بررسی سیستم برقی آن است که با فاز متر از وجود برق در پریز مطمئن شوید و اگر هیچ مشکلی در آن نباشد ولتاژ ورودی دستگاه را باید بررسی کنید.

 1. خرابی کلید استارت

کلید استارت یا نام دیگر آن سوئیچ لباسشویی مورد دیگر است که می تواند باعث شود که لباسشویی ال جی روشن نشود که باید نسبت به بررسی و عیب یابی این قطعه اقدام کنید که با مولتی متر می توانید این کار را انجام دهید و البته این کار باید توسط تعمیرکار ماهر و حرفه ای انجام شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 1. خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی

برای روشن شدن ماشین لباسشویی خیلی مهم است که درب آن بسته شود در غیر این صورت بسته نشدن درب باعث می شود که موتور کار نکند و فرآیند شستشو شروع نشود از این رو باید درب را بررسی کنید و اگر قطعه میکروسوئیچ خراب است حتما نسبت به عیب یابی این قطعه اقدام کنید.

 1. نحوه تست کردن میکروسوئیچ

همانطور که گفتیم بسته نشدن درب لباسشویی یکی از دلایل روشن نشدن لباسشویی ال جی است که ممکن است ایراد از زبانه روی فنر باشد که باید آنرا عوض کنید تا مشکل رفع شود.

 1. خرابی برد کنترل

با وجود برد الکتریکی لباسشویی است که کنترل کردن قطعات و فرمان دهی به همه قطعات از جمله پمپ، موتور انجام می شود بنابراین شاید برد خراب شده باشد و همین باعث روشن نشدن لباسشویی شده است که باید عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: علائم خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

 1. خرابی برد دیسپلی

یکی از روش های اطلاع از خرابی لباسشویی دیدن کد خطا و ارورهای روی نمایشگر است که با وجود صفحه نمایشگر یا دیسپلی این کار انجام می شود که اگر برد آن خراب شده باشد منجر به روشن نشدن لباسشویی ال جی می شود.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بکو در تهران

 1. ایراد در موتور لباسشویی ال جی

موتور یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی ست که باعث چرخیدن دیگ می شو از این رو اگر این قطعه خراب شود یکی از نشانه های آن روشن نشدن لباسشویی است که باید بررسی و عیب یابی شود و البته یکی از دلایل خرابی موتور روشن کردن پشت سر هم لباسشویی است که باعث می شود داغ شود.

 1. تعادل نداشتن دیگ ماشین لباسشویی

هر باری که قصد انداختن لباس داخل دیگ لباسشویی دارید باید با توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی این کار انجام دهید در غیر این صورت پر کردن لباس های زاید داخل آن منجر به تعادل نداشتن دیگ و روشن نشدن لباسشویی می شود.

 1. خرابی ولوم تایمر

ولوم تایمر یکی از قطعات لباسشویی است که در صورت خرابی باعث می شود روشن نشود که برای رفع مشکل باید آنرا عوض کنید.

روشن شدن ماشین لباسشویی ال جی با ریست کردن آن

برخی از مشکلات و کد خاطاها و ارورها با ریست کردن لباسشویی حل می شود که برای روشن نشدن لباسشویی ال جی هم می توانید این کار انجام دهید که برای  ریست کردن آن کافیه ابتدا آنرا خاموش و از برق بکشید و ۱۰ ثانیه دست خود روی دکمه Power نگه دارید و رها کنید و در ادامه نیز ده ثانیه دکمه شروع و توقف بگیرید و دستگاه را به برق بزنید.

نگهداری صحیح از لباسشویی ال جی

برخی از مشکلات لباسشویی به خاطر استفاده نا مناسب ما از ماشین است که با رعایت یک سری موارد می توانید این مشکلات را کاهش دهید که به شرح زیر است.

 • بیش از ظرفیت داخل دیگ را پر نکنید.
 • تنظیم درست لباسشویی
 • رسوب زدایی و جرم گیری ماهی یکبار
 • سرویس ماشین لباسشویی سالی دو مرتبه
 • استفاده از شوینده مناسب
 • بررسی شلنگ ها هر چند ماه یکبار یا تعویض آنها
 • تمیز کردن واشر و لاستیک درب
 • از روشن کردن لباسشویی پشت سر هم خودداری و حداقل یک ساعتی بین شستشوها باشد.

جمع‌بندی

یکی از مشکلاتی که در ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد و باید رفع کنید روش نشدن آن است که در این مواقع به خاطر ایراد در سیستم برقی، خرابی ولوم تایمر، برد کنترل، برد دیسپلی، خراب شدن قطعه میکروسئیچ درب رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *