علت روشن شدن و چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی | تعمیرات آی بک امداد

چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

لباسشویی به مانند هر وسیله ای ممکن است با خرابی قطعات آن دچار مشکلاتی شود که شامل عدم تخلیه آب، آبگیری نکردن لباسشویی، جمع شدن و باقی ماندن کف داخل لباسشویی، برق داشتن بدنه لباسشویی، کار نکردن تایمر و باز و بسته نشدن درب آن باشد که برای رفع مشکلات باید با تعمیرکار تماس بگیرید اما اگر با روشن شدن و چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی مواجه هستید که این به خاطر اتمام کار ماشین لباسشویی، خرابی برد الکترونیکی، قطعی در اتصالات داخلی لباسشویی و عدم تخلیه آب و خراب شدن قطعات آن است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا پنل ماشین لباسشویی چشمک می زند؟

لباسشویی وسیله ای خانگی است که احتمال خرابی قطعات آن و مشکلاتی چون خشک نکردن لباس ها، نچرخیدن دیگ لباسشویی، عدم تخلیه آب و.. دارد که هر کدام از آنها به خاطر خرابی یک قطعه یا استفاده نادرست شما از لباسشویی است که حتی در قالب کد خطا و ارور نشان داده می شود و یا اینکه با روشن شدن و چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی همراه است که این مورد به معنای تمام شدن فرآیند شستشو یا خرابی قطعات، برد دستگاه و قطعی اتصالات داخلی یا عدم تخلیه آب است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: نرخ، تعرفه، قیمت هزینه تعمیر ماشین لباسشویی در سال ۱۴۰۱

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی در یک نگاه کلی

پنل لباسشویی از علائم، دکمه ها، ولوم ها و چراغ هایی متشکل شده است که با خراب شدن تنظیمات آن یا خراب شدن قطعات آن باعث می شود پنل چشمک بزند که به صورت کلی دلایل چشمک زدن و روشن شدن چراغ لباسشویی به شرح زیر است.

علت چشمک زدن پنل لباسشویی

 • تمام شدن فرآیند شستشو
 • اتصالات الکترونیکی لباسشویی قطع است.
 • برد لباسشویی خراب شده است.
 • آب به صورت کامل تخلیه نمی شود.
 • قطعات داخلی لباسشویی خراب است.

چشمک زدن پنل لباسشویی نشانه دهنده چیست؟

یکی از سوالاتی که در ذهن مردم وجود دارد زمانی است که چراغ یا همان پنل لباسشویی روشن یا چشمک می زند که این می تواند به نشانه تمام شدن فرآیند شتسشوی لباس ها باشد که با بوق زدن آن همراه است یا اینکه به معنای خرابی قطعات از جمله برد، قطعات داخلی باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیرات و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران

دلایل روشن شدن و چشمک زدن  چراغ پنل ماشین لباسشویی

روی پنل لباسشویی یک سری دکمه ها، علائم، ولوم وجود دارد که اگر زمان کار کردن آن متوجه روشن شدن چراغ و چشمک زدن پنل شدید به دلایل زیر است که باید بررسی شود.

 • فرآیند شستشو تمام شده است.
 • سیمکشی داخلی لباسشویی قطعی دارد.
 • برد الکترونیکی لباسشویی خراب است.
 • آب به صورت کامل تخلیه نشده است.
 • قطعات داخلی لباسشویی خراب است.

اتمام کار دستگاه لباسشویی

با توجه به پرکاربرد بودن لباسشویی امروزه این وسیله هوشمند شده است که برای اتمام شستن لباس ها و تمام شدن کار لباسشویی علاوه بر بوق چراغ پنل چشمک می زند از این رو اگر چشمک زدن لباسشویی روی دکمه استارت باشد به معنای تمام شدن فرآیند کار است و جای نگرانی نیست.

💡حتما بخوانید: علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی و نحوه تعمیر آن

قطع شدن اتصالات الکترونیکی لباسشویی

داخل لباسشویی علاوه بر قطعات مکانیکی چون دیگ، وزنه روی دیگ و.. قطعات الکترونیکی وجود دارد که سیمکشی لباسشویی باعث انجام فرآیند شستشو چون آبگیری، چرخیدن دیگ و.. می شود اما اگر این اتصالات الکترونیکی قطع شده باشد آنرا با روشن شدن چراغ پنل لباسشویی نشان می دهد که البته قطع اتصالات به خاطر افزایش استفاده مداوم از لباسشویی، قدیمی شدن دستگاه، فرسودگی و… رخ می دهد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: نمایندگی تعمیر و تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در تهران

خرابی برد ماشین لباسشویی

لباسشویی نیز مجهز به برد است که با وجود آن است که تمام فرمان ها به بخش های مختلف داده می شود تا به درستی آبگیری لباسشویی، چرخیدن دیگ، تخلیه آب و.. انجام شود از این رو خراب شدن برد الکتریکی لباسشویی مشکل جدی است که با روشن شدن چراغ پنل خود را نشان می دهد و باید توسط تعمیرکار سریعا تعمیر یا تعویض گردد.

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

یکی از مراحل فرآیند شستشوی لباسشویی تخلیه آب است که اگر این کار انجام نشود به خاطر خراب شدن پمپ تخلیه، خرابی فیلتر، گرفتگی لوله های تخلیه و.. است که باید تعمیرکار آنرا بررسی کند و البته با چشمک زدن چراغ پنل لباسشویی این مورد مشاهده می شود.

خرابی قطعات داخلی لباسشویی

مورد آخر که باید زمان روشن شدن و چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی بررسی شود این است که ممکن است قطعات داخلی آن خراب شده باشد که دلایل مختلفی چون نوسانات برق، فرسودگی و… باعث خرابی قطعات داخلی می شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

بررسی علت روشن شدن چراغ لباسشویی برندهای مختلف

 • چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی بوش بخاطر خراب شدن قطعات داخلی آن
 • چشمک زدن چراغ های پنل لباسشویی اسنوا به خاطر خرابی قطعات پمپ تخلیه، ترمیستور، المنت، موتور، هیدروستات یا عدم تخلیه آب است.
 • روشن شدن چراغ های لباسشویی ایندزیت به دلایل مختلف نوسانات برقی، خراب شدن برد و اتصالات الکتریکی است.
 • چشمک زدن لباسشویی پاکشوما همراه با نشان دادن کد خطا و ارور باید بررسی شود.
 • در صورت چشمک زدن چراغ های لباسشویی حایر احتمال قطع شدن قطعات هیتر، هیدروستات، برد، پمپ تخلیه، موتور وجود دارد.
 • روشن شدن چراغ ماشین لباسشویی سامسونگ به خاطر عدم تخلیه آب و ایراد در بخش فرآیند شستشو
 • چشمک زدن پنل لباسشویی الجی به دلیل عدم تخلیه آب، آبگیری درست لباسشوییو خرابی سنسور سطح آب و ایراد در بخش موتور

در چه شرایطی چشمک زدن پنل لباسشویی مشکلی ندارد؟

همانطور که اشاره شد دلایل مختلفی باعث روشن شدن و چشمک زدن چراغ ماشین لباسشویی می شود که یکی از آنها به خاطر اتمام کار فرآیند شستشو است از این رو جای نگرانی نیست و همیشه روشن شدن چراغ به معنای خرابی قطعات داخلی، برد دستگاه نیست.

خلاصه

زمانی که چشمک زدن پنل و چراغ لباسشویی را مشاهده کردید این می تواند به معنای تمام شدن فرآیند شستشو باشد که با بوق زدن همراه است و یا اینکه چراغ به خاطر خرابی برد، اتصالات داخلی و عدم تخلیه آب روشن شده است که تشخیص آن توسط تعمیرکار باید انجام شود که برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل اگر تهران هستید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *