علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی و نحوه تعمیر آن | آی بک امداد

خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

با خرید لباسشویی دیگر نیازی به شستشوی لباس ها با دست ندارید که البته در این بین یکی از بهترین قابلیت ها و ویژگی های آن گرفتن رطوبت لباس ها است که توسط خشک کن دستگاه انجام می شود و این مورد در فصل زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از ایرادات و مشکلات لباسشویی شامل خشک نشدن لباس داخل آن است که این سوال پیش می آید که چرا لباس داخل لباسشویی خشک نمی شود که دلایل مختلف اعم از خرابی ترانس برد، مشکل در موتور لباسشویی، پر بودن زیاد لباس داخل لباسشویی، خرابی پمپ تخلیه، گرفتگی شلنگ تخلیه و.. باعث بروز این مشکل می شود که در متن این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت و با ریست کردن مشکل رفع می شود و اگر مشکل فنی باشد برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر لباسشویی در زمان خشک نشدن لباس داخل آن

در انتخاب لباسشویی نه تنها دست شما برای خرید برندهای ایرانی باز است بلکه می توانید به خرید انواع برندهای خارجی از جمله سامسونگ، دوو، ال جی، بوش و…. روی بیاورید. با این حال با خرید بهترین لباسشویی نیز تضمینی در خراب نشدن آن وجود ندارد و احتمال بروز انواع مشکلات اعم از نچرخیدن دیگ، کار نکردن تایمر، عدم تخلیه آب، عدم آبگیری آب و… وجود دارد که در این بین نیز خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی یک مشکل جدی محسوب می شود که می تواند به دلیل خرابی قطعات از جمله ترانس برد، موتور لباسشویی و… باشد که برای تعمیر آن کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

با گرفتن شماره تماس آی بک امداد دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه بابت حمل و نقل لباسشویی و بردن پیش تعمیرکار نیست بلکه تعمیر لباسشویی در منزل و محل شما انجام می شود و به سرعت کار تعمیر پیش خواهد رفت.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت خشک نشدن لباس در لباسشویی چیست؟

علاوه بر انجام فرآیند شستشوی لباس ها داخل لباسشویی که شامل آبگیری، چرخیدن دیگ، تخلیه آب می شود در این بین خشک کردن لباس ها نیز جزو قابلیت های هر لباسشویی است که باعث گرفتن رطوبت لباس ها می شود که در زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است و در صورت خرابی آن باید نسبت به تعمیرلباسشویی اقدام کنید.

سوال اینجاست که چرا لباس داخل لباسشویی خشک نمی شود؟ در واقع ممکن است به خاطر پر کردن بیش از حد لباس داخل لباسشویی باشد و یا اینکه مشکل فنی و خرابی قطعات از جمله موتور، برد الکترونیکی، گرفتگی شیلنگ تخلیه، خرابی فیوز حرارتی، خرابی خازن و… باشد که در صورت رفع نشدن مشکل با ریست کردن لباسشویی برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

علت-خشک-نکردن-ماشین-لباسشویی

اقدامات اولیه در هنگام خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

زمانی که با اتمام فرآیند شستشوی لباس متوجه خشک نشدن لباس ها شدید برای رفع و تعمیر لباسشویی اولین کار ریست کردن دستگاه است که با انجام مراحل زیر انجام می شود. البته اگر مشکل با ریست کرد لباسشویی رفع نشد باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

 • ماشین لباسشویی را خاموش و برق آنرا بکشید.
 • بعد از یک دقیقه از خاموش شدن دستگاه مجددا آنرا به برق وصل کنید.
 • ۶ بار درب لباسشویی را باز و بسته کنید که برای هر بار باید یک وقفه ۱۲ ثانیه بگذارید.

دلایل خشک نشدن لباس در لباسشویی و نحوه عیب یابی و رفع مشکل آن ها

همانطور که اشاره شد کار نکردن خشک کن می تواند به خاطر یک سهل انگاری از سمت شما چون پر کردن زیاد لباس داخل لباسشویی باشد و یا اینکه برق خشک کن قطع و سایر قطعات از جمله ترانس برد الکترونیکی، پمپ تخلیه و موتور خراب شده باشد و یا اینکه با گرفتگی شلنگ تخلیه همراه باشد که به بررسی هر کدام از آنها خواهیم پرداخت و در آخر راههای پیشگیری از آنها را خواهیم نوشت.

 • قطع شدن برق خشک کن
 • خراب شدن ترانس برد الکترونیکی
 • معیوب شدن موتور لباسشویی
 • نرسیدن هوا به خشک کن
 • درست نبودن تنظیمات خشک کن
 • عدم رعایت استاندارد ظرفیت لباسشویی
 • خرابی پمپ تخلیه
 • آبگیری نکردن لباسشویی
 • مسدود شدن شیلنگ تخلیه و فیلتر کف

قطع شدن برق خشک‌کن

نوسانات برقی همیشه باعث بروز مشکلاتی در لوازم خانگی می شود که یکی از آنها خرابی خشک کن لباسشویی است که در صورت خرابی پریز برق، نوسان برق ساختمان، قطع شدن جریان برق خشک کن و.. این مشکل ایجاد می شود که برای رفع آن باید با برقکار تماس بگیرید و اگر مشکلی در برق ساختمان نباشد برای رفع قطع شدن برق خشک کن با تکنسین و تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید.

خراب شدن ترانس برد الکتریکی لباسشویی

یکی از اجزاء و قطعات اصلی لباسشویی ترانس برد نام دارد که در صورت سوختن یا خرابی این قطعه با مشکل خشک نشدن لبااس در لباسشویی مواجه خواهید شد از این رو تنها راه حل برای رفع این مشکل در این مواقع تعویض ترانس برد ماشین لباسشویی است که باید توسط تعمیرکار انجام شود.

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

قطعه اصلی لباسشویی موتور آن نام دارد که در صورت خرابی یا کار نکردن موتور باعث خرابی لباسشویی می شود که یکی از مشکلات آن شامل خشک نشدن لباس داخل لباسوشیی است. البته باید بگوییم که برخی اوقات داغ شدن موتور لباسشویی باعث از کار افتادن خشک کن می شود که بعد از خنک شدن موتور مشکل به صورت کامل رفع خواهد شد.

نرسیدن هوا به خشک‌کن

برای اینکه خشک کن لباسشویی به درستی کار کند باید در اطراف این قطعه به خوبی هوا در جریان باشد در غیر اینصورت منجر به خرابی این قطعه می شود و در ادامه خشک نشدن لباس ها می شود.

درست نبودن تنظیمات خشک کن

یکی از مواردی که باعث درست کار نکردن خشک کن می شود به خاطر درست تنظیم نکردن تایمر لباسشویی روی زمان مناسب است که در این مورد اگر با توجه به جنس پارچه تایمر تنظیم نشود به درستی خشک کن کار نمی کند.

قرار دادن لباس بیش از ظرفیت داخل لباسشویی

یکی از دلایل خرابی لباسشویی به خاطر این است که بیش از حد استاندارد داخل آن لباس بگذاریم بنابراین در این مورد برای پر کردن لباس ها به میزان ظرفیت لباسشویی خود که بر حسب کیلو مشخص شده است توجه کنید.

خراب شدن پمپ تخلیه و خشک نشدن لباس‌ در لباسشویی

یکی از مراحل شستشوی لباس ها داخل لباسشویی شامل تخلیه کردن آب کثیف است که که این کار با پمپ انجام می شود و در صورت گرفتگی و مسدود شدن پمپ تخلیه به درستی آب تخلیه نمی شود و همین دلیلی بر خشک نشدن لباس ها داخل لباسشویی است.

از جمله دلایل خرابی پمپ تخلیه و عدم تخلیه آب لباسشویی به خاطر گرفتگی پمپ است که حتی ممکن است به خاطر پرزهای لباس و اشیاء باقی مانده داخل لباس ها این اتفاق رخ دهد از این رو قبل از گذاشتن لباس داخل لباسشویی حتما تمام اشیاء داخل آن را خالی کنید.

آبگیری نکردن لباسشویی

مراحل ابتدایی شستشوی لباس داخل لباسشویی شامل آبگیری آن می باشد که عدم آبگیری لباسشویی باعث رخ دادن مشکلاتی می شود که یکی از دلایل آن کاهش فشار آب ساختمان است و یا اینکه شیر ورودی آب خراب شده است که باید توسط تعمیرکار بررسی و رفع عیب گردد.

وجود انسداد و گرفتگی در شیلنگ تخلیه آب

شلنگ تخلیه آب پشت لباسشویی اگر دچار گرفتگی شده باشد باعث عدم تخلیه آب می شود از این رو آب داخل لباسشویی باقی می ماند و همین دلیلی بر خشک نشدن لباس ها است.

گرفتگی در فیلتر کف لباسشویی

بغیر از گرفتگی شلنگ تخلیه احتمال گرفتگی فیلتر کف ماشین لباسشویی وجود دارد که همین باعث عدم تخلیه آب می شود که در این مورد و همچنین برای رفع گرفتگی فیلتر لباسشویی باید با تعمیرکار تماس بگیرید که برای اینکار می توانید با آی بک امداد تماس بگیرید.

سایر علت‌های خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی

بغیر از موارد بالا یک سری دلایل دیگر باعث خشک نشدن لباس ها داخل لباسشویی می شود که به شرح زیر است.

 • خراب شدن فیوز حرارتی
 • خرابی قطعه ترموستات لباسشویی
 • خراب شدن خازن
 • خراب شدن و کار نکردن شیر برقی
 • خراب شدن زغال‌های موجود در موتور
 • خراب شدن کلید خشک‌کن

بهترین روش برای جلوگیری از مشکل خشک نشدن لباس‌ها در لباسشویی

سرویس ماشین لباسشویی هر سال باعث می شود که در صورت گرفتگی فیلتر کف، پمپ تخلیه و همچنین جرم گیری لباسشویی توسط سرویس کار اقدام شود و به راحتی لباسشویی بدون هیچ گونه مشکلی کار کند.

 

8 دیدگاه برای “علت خشک نشدن لباس در ماشین لباسشویی و نحوه تعمیر آن | آی بک امداد

 1. رضا جلالی گفته:

  با سلام، خشک کن لباسشویی رایکو ما کار نمیکنه و در مراحل آخر که باید دیگ دور تند کار کنه و خشک کن لباس ها خشک کنه این کار انجام نمیشه.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام، گرفتگی فیلترهای پایین ماشین لباسشویی و خرابی هیدروستات، تاخو یا خازن موتور باعث بروز این مشکل شده که باید توسط تعمیرکار رفع گردد.

 2. مهدی فلاح گفته:

  سلام، ماشین لباسشویی زیرووات ما که ظرفیت ۷ کیلویی هست آب داخل دیگ میمونه و خالی نمیشه و تمام لباس ها خشک نمیشه لطفا راهنمایی کنید.

 3. نسرین گفته:

  با سلام، ماشین لباسشویی ال جی دارم که دیروز بالشت داخل دیگ گذاشتم و روشن کردم که تکه های ابر بالشت بیرون اومده و مرحله خشک کن لباسشویی کار نمیکنه.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   بیرون آمدن تکه های ابر بالشت شما به خشک کن ارتباط ندارد و به خاطر گرفتگی فلیتر است که باید تمیز و مسیر خروجی نیز بررسی و تمیز گردد.

 4. سهیلا گفته:

  با سلام، لباسشویی مارک لیدر دارم که هر برنامه شستشو انتخاب میکنم در دقایق آخر که تخلیه کردن آب و خشک کردن لباس ها است کار نمیکنه و زمان شستشو هم خیلی زیاد طول میکشه و بدون تخلیه آب و کار کردن خشک کن تموم میشه.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   مشکل لباسشویی شما از خراب شدن هیدروستات، گرفتگی فیلتر کف یا ایراد در خازن یا تاخو موتور است که باید بررسی و عیب یابی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *