علت روغن ریزی لوله های کولر گازی و رفع نشتی روغن | آی بک امداد

علت روغن ریزی از لوله های کولرگازی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با خراب شدن کولر گازی و بروز انواع مشکلات چون کاهش سرمای کولر گازی، خالی شدن گاز کولر، گرم نکردن محیط، سر و صدای زیاد و لرزش پنل کولر، کار کردن کولر گازی روی حالت فن، آمپر کشیدن زیاد کولر گازی و.. باید سریعا نسبت به رفع مشکل و تعمیر کولر اقدام کنید که در این بین روغن ریزی لوله های کولر گازی به دلایل مختلف چون خرابی و فرسودگی لوله ها، فشار زیاد یا ضربه وارد شدن به لوله ها و خرابی کمپرسور رخ می دهد که در واقع با نصب صحیح کولر، استفاده از لوله های با کیفیت، نگهداری و تعویض منظم روغن، بازدید دوره ای می توانید مانع از بروز این مشکل شوید و برای رفع مشکل و تعمیر کولر گازی در تهران نیز کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

نقش روغن در سیستم کولر گازی

با توجه به اینکه زمان روشن شدن کولر گازی برای خنک کردن و گرم کردن محیط ساختمان قطعات به صورت مکرر کار می کنند از این رو برای روان کاری قطعات، محافظت از قطعات در برابر خوردگی یا رطوبت و کاهش سر و صدا نیاز به روغن دارد و در صورت روغن ریزی لوله های کولر گازی نیز مشکلات زیادی پیش می آید.

 • روان کاری قطعات برای اینکه زمان کار کردن کولر قطعات خیلی کمتر به هم برخورد و طول عمر قطعات بیشتر شود.
 • حفاظت قطعات در برابر هر گونه رطوبت و خوردگی
 • کاهش صدا و نویز در کولر گازی
 • انتقال حرارت و کارایی بیشتر کولر گازی
 • حفظ میزان فشار

💡حتما بخوانید: رفع ارور کولر گازی توشیبا

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا لوله های کولرگازی روغن می دهند؟

زمان استفاده از کولر گازی احتمال خرابی آن و یک سری مشکلات وجود دارد که یکی از آنها روغن ریزی لوله ها است که به دلایل مختلف زیر رخ می دهد که برای رفع مشکل و تعمیر آن باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

 • نشتی، خرابی و فرسودگی لوله ها
 • آسیب دیدگی لوله ها در اثر فشار
 • خراب شدن کمپرسور کولرگازی

نشتی، فرسوده بودن یا خرابی لوله ها

با استفاده مکرر و طولانی از کولر به مرور زمان لوله ها آسیب می بیند و مشکلات زیادی پیش می آورد که یکی از آنها شامل خارج شدن روغن از قسمت مفصل ها، درزهای لوله ها می باشد که همین منجر به کم شدن روغن سیستم می گردد.

خرابی کمپرسور

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود از لوله های کولر روغن بیرون بزند خراب شدن کمپرسور کولر است که باید بررسی و عیب یابی شود.

آسیب دیدن لوله ها در اثر ضربه و فشار

هر گونه فشار و ضربه ای که به لوله ها وارد می شود باعث خرابی کولر و رغن ریزی لوله های کولر گازی می گردد.

روش هایی برای جلوگیری از روغن ریزی لوله های اسپیلت

یکی از مشکلات رایج اسپیلت زمانی است که نشتی روغن دارد که در واقع با انجام موارد زیر باعث پیشگیری از بروز این مشکل می شود.

 • نصب صحیح لوله های کولرگازی توسط تکنسین های حرفه ای
 • استفاده از لوله های باکیفیت
 • نگهداری و تعویض منظم روغن
 • جلوگیری از بروز خطاهای سیستم
 • بازدید دوره ای و نگهداری سیستم

روغن ریزی لوله های اسپیلت

نصب صحیح لوله های کولرگازی توسط تکنسین های حرفه ای

برخی از مشکلات کولر به دلیل نصب اشتباه دستگاه است که یکی از آنها روغن ریزی لوله های کولر گازی است از این رو خیلی مهم است که نصب کولر گازی در بهترین مکان توسط تکنسین و افراد ماهر انجام شود که در تهران اینکار را می توانید به مجموعه آی بک امداد بسپارید.

💡حتما بخوانید: تعمیر و عیب یابی فن کولر گازی

استفاده از لوله های باکیفیت

زمانی که لوله های کولر بی کیفیت هستند منجر به نشت روغن می گردد که با استفاده از لوله های با کیفیت این مشکل به وجود نمی آید.

نگهداری و تعویض منظم روغن

با سرویس کولر گازی به موقع و زمان خود باعث می شود که سرویسکار میزان روغن دستگاه را چک و مانع از جمع شدن روغن داخل لوله ها شود و نشتی نداشته باشد.

جلوگیر از بروز خطاهای سیستم

برای اینکه نشتی روغن لوله ها پیش نیاید حتما خطاهای سیستم را بررسی و به صورت مداوم وضعیت کمپرسور بررسی گردد تا مانع از تجمع یخ در کویل های داخلی و افت فشار سیستم گردد.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادت کولر گازی زمانی است که نشتی روغن در لوله ها وجود دارد که در واقع این مشکل به خاطر خرابی و فرسودگی لوله ها، تغییرات دمایی، نصب اشتباه، آسیب دیدگی و فشار زیاد به لوله ها و خرابی کمپرسور و جمع شدن رسوبات روی دیواره داخلی لوله ها به وجود می آید از این رو خیلی مهم است که توسط تعمیرکار نشتی پیدا و رفع گردد و با انجام یک سری روش ها از جمله نگهداری منظم روغن، استفاده از لوله های مرغوب، نصب صحیح لوله های اسپیلت باعث پیشگیری از این مشکل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *