علت کار نکردن چرخ خیاطی | چرا چرخ خیاطی کار نمی کند؟

علت کار نکردن چرخ خیاطی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با خراب شدن هر کدام از قطعات اصلی چرخ خیاطی انواع مشکلات چون کار نکردن پدال چرخ خیاطی، شکستن یا گیر کردن سوزن چرخ خیاطی، سوختن لامپ چرخ، سر و صدای زیاد، پاره شدن نخ چرخ خیاطی و… پیش خواهد آمد که در صورت کار نکردن چرخ خیاطی این مشکل به دلایل تنظیم نبودن کمپلت، عدم تنظیم سوزن، پیچ خوردن نخ به دور ماکور و استفاده از سوزن غیر استاندارد پیش خواهد آمد که برای رفع مشکل و تعمیر آن باید اقدام کنید که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات چرخ خیاطی را انجام دهد.

دلایل کار نکردن چرخ خیاطی

زمانی که با چرخ خیاطی کار می کنید احتمال بروز انواع مشکلات و ایرادات چون درجا زدن، سفت شدن توپی چرخ خیاطی، پاره شدن نخ، صدای زیاد، سوختن لامپ چرخ خیاطی و روشن نشدن آن و… وجود دارد که یکی از مشکلات زمانی است که چرخ خیاطی کار نمی کند که موارد زیر باعث بروز این مشکل شده است که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر چرخ خیاطی اقدام کنید.

 • تنظیم نبودن کمپلت چرخ خیاطی
 • تنظیم نبودن سوزن چرخ خیاطی
 • پیچ خوردن نخ به دور ماکو
 • استفاده از سوزن غیر استاندارد

💡حتما بخوانید: علت قفل کردن چرخ خیاطی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

عدم تنظیم کمپلت چرخ خیاطی

یکی از قطعات اصلی چرخ خیاطی کمپلت نام دارد که داخل این قطعه ماکو و ماسوره قرار دارد که با آن امکان تنظیم سرعت رسیدن نخ به سوزن وجود دارد و اگر این قطعه تنظیم نباشد باعث خرابی چرخ خیاطی و کار نکردن آن می شود چونکه قادر به رسیدن نخ به سوزن در زمان مناسب نیست و همین باعث می شود که نخ رد نشود و کار برای دوخت پارچه انجام نشود.

تنظیم نبودن کمپلت چرخ خیاطی

تنظیم نبودن سوزن چرخ خیاطی

مشکل دومی که باعث می شود چرخ خیاطی کار نکند این است که سوزن تنظیم نیست و جزو قطعات اصلی در دوخت پارچه است که اگر پایین تر از حد معمول بسته شود منجر به برخورد با صفحه و شکستن آن و بالا بودن سوزن نیز منجر به انجام نشدن دوخت است از این رو خیلی مهم است که سوزن چرخ خیاطی به درستی تنظیم باشد تا این مشکل پیش نیاید.

پیچ خوردن نخ به دور ماکو

مشکل بعدی که منجر گیر کردن نخ و کار نکردن چرخ خیاطی می شود زمانی است که نخ دور ماکو می پیچد و عدم روغن کاری به موقع یکی از دلایل بروز این مشکل است که باید رفع شود و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید حتما با آی بک امداد تماس بگیرید.

پیچ خوردن نخ به دور ماکو

استفاده از سوزن غیر استاندارد

حتما در زمان کار کردن با چرخ خیاطی چه برای کارهای خانه و برای شغل خیاطی و دوخت و دوز کار مشتری حتما از سوزن با کیفیت استفاده کنید در غیر اینصورت باعث کار نکردن چرخ خیاطی می گردد.

نحوه رفع مشکل کار نکردن چرخ خیاطی

با توجه به اینکه چه دلایلی باعث کار نکردن چرخ خیاطی می شود حال مهم است که بدانید با موارد زیر می توانید منجر به رفع مشکل شوید

 • تنظیم سوزن چرخ خیاطی
 • تنظیم مجدد نخ در ماکو که باید ماهی یکبار چرخ را روغن کاری کنید.
 • زمانی که کمپلت چرخ خیاطی فرسوده شده باید حتما تعویض گردد.

دلیل کار نکردن چرخ خیاطی قدیمی

اگر شما چرخ خیاطی قدیمی دارید و کار نمی کند این مشکل نیز به دلایل زیر پیش می آید که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید و با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

 • ایراد در کشش نخ بالایی که باید به درستی تنظیم گردد.
 • بررسی سوراخ سوزن در صفحه سوزن
 • مطمئن شوید که نخ کشی به درستی انجام شده
 • خم شدن سوزن یکی دیگر از دلایل کار نکردن چرخ خیاطی قدیمی است که باید از سلامت سوزن و صفحه سوزن مطمئن شوید.
 • بررسی اطراف سوراخ کف پرس و مطمئن شوید که کف پرس برای بخیه کردن خوب است.
 • بررسی ماسوره و در صورت شکستگی آنرا عوض کنید.

نتیجه گیری

چرخ خیاطی ممکن است خراب شود و با مشکلات مختلفی چون کار نکردن پدال، شکستن یا گیر کردن سوزن، قفل کردن چرخ خیاطی، سر و صدای زیاد، روشن نشدن چرخ خیاطی کاچیران و… مواجه شوید که یکی از مشکلات کار نکردن چرخ خیاطی است که به دلیل عدم تنظیم کمپلت، تنظیم نبودن سوزن، پیچ خوردن نخ به دور ماکو و استفاده از سوزن غیر استاندارد رخ می دهد که باید نسبت به رفع هر کدام اقدام و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *