علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال | چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

علت کار نکردن صفحه نمایش یخچال
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یخچال متشکل از قطعات زیاد است که یکی از آنها صفحه نمایشگر است که نمایش درجه دمای یخچال و فریزر، کار کردن فن و کمپرسور، فعال کردن قفل کودک، ریست یخچال و خاموش کردن یخچال با دکمه های روی صفحه نمایش انجام می شود که احتمال خرابی آن و کار نکردن صفحه نمایش یخچال وجود دارد که این مشکل به دلایل مختلف چون سوختن ال ای دی ها، خرابی برد الکترونیکی، عدم اتصال یخچال به برق، نوسانات برق، ایراد در سیمکشی یخچال و خرابی سوئیچ درب رخ می دهد که در واقع باعث روشن ماندن یا خاموش شدن نمایشگر یخچال می شود از این رو باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر یخچال اقدام و با تعمیرکار تماس بگیرید که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

علت خاموش شدن صفحه نمایشگر یخچال

با خرید بهترین برند یخچال نیز احتمال خرابی قطعات آن از جمله کمپرسور، نمایشگر، لامپ، اواپراتور، فن یخچال و.. وجود دارد که باعث بروز یک سری مشکلات و ایرادات چون لرزش زیاد، بسته نشدن درب یخچال، یخ زدن لوله های پشت یخچال و… می شود که یکی از این مشکلات کار نکردن صفحه نمایش یخچال است که به دلایل زیر رخ می دهد و باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

  • سوختن ال ای دی ها
  • قطع برق یخچال
  • ایراد در برد الکترونیکی
  • نوسانات برق
  • خراب شدن نمایشگر
  • خرابی سیمکشی
  • اشکال در سوئیچ درب

💡حتما بخوانید: معنای کلمات در یخچال

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

 سوختن ال ای دی های یخچال

یخچال های جدید دارای صفحه نمایشگر هستند که با وجود LED آنها باعث نمایش درجه دمای یخچال و فریزر، در صورت خرابی سنسورها، فن و… نمایش انواع ارور و کد خطا روی یخچال می شود که با خواندن دفترچه راهنمای یخچال می توانید آنها را برطرف کنید و در صورت سوختن ال ای باعث می شود که نور نمایشگر نداشته باشد و منجر به خاموشی صفحه نمایشگر شود که باید ال ای دی نمایشگر تعویض گردد.

به برق نبودن یخچال

صفحه نمایش یخچال با برق کار می کند از این رو زمانی که یخچال به برق نباشد هیچ اطلاعاتی نمایش داده نمی شود که عدم اتصال یخچال به برق یا خرابی پریز، دوشاخه، کابل برق دلایل بروز این مشکل است که باید رفع شود.

خرابی برد الکترونیکی یخچال

اگر صفحه دیسپلی یخچال خراب و کار نکند خاموشی آن می تواند به دلیل خراب شدن قطعه برد الکتریکی باشد که نتواند فرمان روشن شدن صفحه نمایش را بدهد از این رو این قطعه باید توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و عیب یابی شود.

خرابی در برد الکترونیکی یخچال

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال به دلیل نوسان برق

زمانی که نوسانات برقی به وجود می آید منجر به خرابی یخچال و سایر لوازم خانگی می شود که یکی از مشکلات از کار افتادن صفحه نمایشگر است که برای محافظت از یخچال در برابر نوسانات برق باید حتما یخچال به محافظ برق بزنید.

💡حتما بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر دونار

خرابی نمایشگر یخچال

خود صفحه نمایش یخچال اگر خراب شود علاوه بر از کار افتادن دکمه ها و عدم نمایش اطلاعات باعث می شود که خاموش شود که در این بین در واقع فشار بیش از حد با دست، استفاده مداوم، برخورد اجسام سنگین به صفحه نمایش و وارد شدن آب به داخل نمایشگر و… باعث می شود که صفحه نمایش از کار بیفتد که باید با تعمیرکار تماسب گیرید تا نسبت به تعمیر یا تعویض نمایشگر اقدام کند که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

مشکل در سیم کشی یخچال

برد اصلی و صفحه نمایش با سیم در ارتباط هستند و با سیمکشی داخلی یخچال است که بین سوئیچ درب و برد اصلی نیز ارتباط برقرار میشود از این رو کار نکردن صفحه نمایش یخچال ممکن است به خاطر ایراد در سیمکشی از جمله پارگی، قطعی سوکت یا شل شدن آنها باشد که باید بررسی و عیب یابی آن توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

خرابی سوئیچ درب یخچال

روی سوئیچ درب یخچال یک سنسور تشخیص وجود دارد تا زمان باز شدن درب سریعا لامپ داخلی یخچال و چراغ های نمایشگر روشن گردد از این رو قطعی سوکت سوئیچ درب می تواند باعث شود که این کار نیفتد و صفحه نمایشگر خاموش شود که باید بررسی و عیب یابی آن انجام شود.

علت روشن ماندن صفحه نمایش یخچال

با باز شدن درب یخچال اطلاعات روی صفحه نمایشگر نشان داده می شود از این رو خاموشی صفحه نمایش می تواند یکی از دلایل کار نکردن آن باشد و اگر به صورت مداوم صفحه نمایش روشن بماند این نیز به معنای خرابی نمایشگر است که اتصالی و نوسانات برق یا خرابی قطعه از دلایل بروز این مشکل است که باید بررسی و عیب یابی آنها توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام شود.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادات یخچال زمانی است که صفحه نمایش کار نمی کند و هیچ کدام از چراغ های آن و اطلاعات از جمله درجه دمای فریزر و یخچال را نمایش ندهد که کار نکردن صفحه نمایش یخچال به دلایل مختلف چون عدم رسیدن برق به یخچال، خرابی نمایشگر، سوختن ال ای دی های نمایشگر، خراب شدن برد الکترونیکی، ایراد در سیمکشی یخچال رخ می دهد که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای انجام که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار آی بک امداد در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *