مهاجرت کاری به نروژ با شغل جوشکاری

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

یکی از بهترین کشورها برای کار جوشکاری نروژ است که یک کشور ثروتمند اروپایی است که نیاز به مهاجرین خارجی در صنایع مختلف ساختمانی، مراکز درمانی، فناوری ، IT، صنایع نفت و گاز در آن زیاد است. در این بین یکی از مهمترین مشاغل مهارتی که درصد استخدام آن در نروژ زیاد است شغل جوشکاری است. شما می توانید با داشتن مهارت و حرفه جوشکاری و داشتن سابقه کار، مدرک بین المللی جوشکاری به فکر مهاجرت کاری به نروژ باشید که در ادامه مقاله شما را به صورت کامل راهنمایی خواهیم کرد.

بهترین کشورها برای کار جوشکاری

شغل جوشکاری بهترین شغل مهارتی است که در کشورهای آلمان، اتریش، نروژ، آمریکا، کانادا، سوئیس از اهمیت بالایی برخوردارند  و بیشترین درآمد، حقوق و دستمزد جوشکاری نسبت به سایر کشورهای جهان می پردازند. یکی از مزایای شغل جوشکاری این است که در بهترین کشورهای جهان تقاضای استخدام آنها و کار زیاد است و شما می توانید با استفاده از این حرفه حتی مهاجرت کاری را بگیرید و قادر به گرفتن اقامت کاری در بهترین کشورهای جهان باشید.

میزان دستمزد و حقوق جوشکار

انواع روش های جوشکاری داریم که هر کدام از آنها سختی و میزان یادگیری بالایی نیاز دارند که بسته به نوع فرآیند جوشکاری مثلا جوشکاری آرگون، جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری میگ میزان دستمزد و حقوق جوشکار متفاوت است و در این بین که البته بیشترین درآمد به جوشکاری زیر آب می رسد.

وضعیت شغل جوشکاری در کشور نروژ

در سال ۲۰۲۱ شغل جوشکاری جزو لیست مشاغل مورد نیاز این کشور ثروتمند اروپایی شناخته شده است که متقاضای استخدام در آن زیاد است. البته شما برای گرفتن مهاجرت کاری به نروژ با شغل جوشکاری علاوه بر داشتن سابقه کاری، مدرک بین المللی و مدرک زبان انگلیسی باید صلاحیت شغل جوشکاری را از اداره کار نروژ بگیرید در واقع ممکن است که از شما آزمون عملی گرفته شود.

با این حال بغیر از داشتن این مدارک لازم باید ویزای کار اسکیل وورکر که به آن ویزای کارگر ماهر است را از کارفرمای نروژی دریافت کنید تا بتوانید به مدت یک سال به صورت موقتی به کار جوشکاری  در نروژ مشغول باشید و پس از آن و گذشتن ۵ سال بتوانید اقامت دائم در کشور نروژ را بگیرید.

درباره کار در کشور نروژ

نروژ به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند و مهم کشورهای اروپایی شناخته میشود که به دلیل  پیشرفت و توسعه نیاز زیادی به استخدام مهاجرین ماهر و متخصص دارد. استخدام در صنایع مختلف ساختمانی، صنایع نفت و گاز، بخش مراقبت درمانی، فناوری، IT در کشور نروژ زیاد است و از این طریق امکان گرفتن مهاجرت کاری برای مهاجرین خارجی وجود دارد.

شرایط کار جوشکاری در نروژ

برای اینکه بتوانید اقامت کاری در کشور نروژ را از طریق جوشکاری بگیرید باید بتوانید ویزای اسکیل وورکر Skill Worker  را دریافت کنید و سپس اقدام به گرفتن اقامت کاری به صورت دائم در کشور نروژ کنید. نیاز به داشتن مهارت و تخصص، مدرک فنی و حرفه ای جوشکاری به صورت بین المللی، سابقه کاری حداقل ۲ سال، داشتن مدرک زبان انگلیسی و حداقل تسلط به زبان نروژی خیلی مهم است.

شرایط مهاجرت جوشکاران به نروژ

همانطور که گفتیم برای کار جوشکاری در نروژ باید ابتدا ویزای اسکیل وورکر را دریافت کنید. در ابتدا باید رزومه خود یا CV را شامل اطلاعات شخصی، تحصیلات، سابقه کار مفید، ۲ مرجع را بفرستید و به همراه آن نامه همراه که شامل مهارت و سابقه کاری است را ارائه دهید تا توسط کارفرما یا شرکت استخدام کننده بررسی شود و در انتها به شما پیشنهاد کار یا Job Offer صادر شود.

مدارک لازم برای کار در نروژ به عنوان جوشکار

پس از دریافت پیشنهاد کاری از سمت کارفرما یا شرکت استخدام کننده در نروژ ویزای اقامتی موقت به نام اسکیل وورکر به مدت یک سال به شما داده می شود که پس از آن می توانید اقامت دائمی در این کشور را بگیرید. این ویزا توسط اداره نروژ (UDI) در طی چند هفته یا چند ماه صادر می شود.

با گرفتن ویزای کارگر ماهر می توانید به مدت یکسال به کار جوشکاری در نروژ بپردازید تا سپس کارهای اقامت دائمی در این کشور برای شما فراهم شود.

وضعیت درآمد کار جوشکاری در نروژ

بسته به میزان مهارت شما میزان درآمد و حقوق شما در نروژ افزایش می یابد.

 

1 دیدگاه برای “مهاجرت کاری به نروژ با شغل جوشکاری

  1. مینا سایمانی گفته:

    سلام و عرض ادب من مرد ۴۲ ساله با مدارک فنی و، تاسیسات حرارتی و برودتی، تراشکار حرفه ای، جوشکار مخازن تحت فشار، جوشکار ارگون، جوشکار اوکسی اسی تیلن، جوشکار گاز، جوشکار cod، جوشکار برق، و پتو مکانیک cnc،
    میباشم و داری مدرک بازرسی ایمنی و داری ۲۰ سال سابقه کار که تمایل به کار در کشور نروژ را دارم و نمی دانم چطوری به این کشور محاجرت کاری کنم ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *