علت کف نکردن قهوه در اسپرسوساز و نحوه رفع مشکل | تعمیرات آی بک امداد

کف نکردن قهوه در اسپرسوساز
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

به طور حتم یکی از بهترین و پرطرفدار ترین نوشیدنی ها در جهان قهوه است که در انواع مختلف نوشیدنی چون لاته، کاپوچینو، اسپرسو و… وجود دارد و فرای از اینکه نوشیدن آنها چه خواصی دارد اما در این بین خیلی مهم است که کف یا فوم روی اسپرسو و تمام نوشیدنی های قهوه وجود داشته باشد در غیر اینصورت مشکلی در دستگاه اسپرسو ساز وجود دارد که باید رفع کنید که البته در این مقاله به بررسی دلایل کف نکردن اسپرسوساز خواهیم پرداخت که شامل درست آسیاب نکردن قهوه، قدیمی بودن قهوه، داغ نبودن آب به اندازه کافی، سرد بودن پرتافیلتر دستگاه و.. است که برای تعمیر اسپرسوساز در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا قهوه در اسپرسوساز کف نمی کند؟

برای درست کردن قهوه و انواع نوشیدنی ها که داخل آن قهوه وجود دارد شامل اسپرسو، کاپوچینو، لاته و… از دستگهای مختلف استفاده می شود که یکی از آنها اسپرسو ساز نام دارد و در این بین علاوه بر اینکه باید نحوه کار کردن با اسپرسوساز را بدانید تا به خوبی قهوه کف کند اما اگر پرتافیلتر سرد باشد و یا اینکه تاریخ انقضای قهوه گذشته باشد باعث می شود که کف نکند.

💡حتما بخوانید: علت نشتی و آب دادن چای ساز و کتری برقی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تعمیر اسپرسوساز در تهران با آی بک امداد

یکی از دستگاههای مهم برای درست کردن اسپرسو شامل اسپرسوساز می باشد که در صورت خرابی قطعات آن و جرم گرفتن و…. با مشکلاتی از جمله باقی ماندن تفاله در قهوه، کف نکردن قهوه در اسپرسوساز و… مواجه خواهید شد که برای تعمیر اسپرسوساز فرقی ندارد هر برندی از دلمونتی، جیپاس، مباشی و… در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دلایل کف نکردن قهوه در اسپرسوساز

همانطور که اشاره شد یکی از مواردی که باید در زمان درست کردن قهوه، اسپرسو، کاپوچینو، لاته و… به آن توجه کنید این است که باید کف یا فوم کند در غیر اینصورت یا شما نحوه کار با دستگاه را بلد نیستید یا اینکه دستگاه اسپرسوساز مشکل دارد و باید سریعا آنرا رفع کنید که در زیر دلایل کف نکردن قهوه در اسپرسوساز را خواهیم نوشت و به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

 • درست آسیاب نکردن قهوه
 • قدیمی بودن قهوه و گذشتن تاریخ انقضاء آن
 • سرد بودن پرتافیلتر دستگاه اسپرسوساز
 • کاهش دمای آب زمان درست کردن قهوه

اشتباه آسیاب کردن قهوه

قهوه در دانه های ریز و درشت وجود دارد که برای اینکه از آن استفاده کنید باید به درستی آسیاب شود اما نباید فراموش کنید که خیلی ریز یا درشت آسیاب شدن دانه های قهوه یکی از دلایل کف نکردن اسپرسو می باشد.

قدیمی بودن قهوه از دلایل کف نکردن قهوه در اسپرسوساز

در مورد بعدی که اشاره شد اگر قهوه قدیمی باشد و تاریخ انقضاء آن گذشته باشد نه تنها کیفیت خوبی ندارد بلکه باعث کف نکردن قهوه در اسپرسوساز می شود از این جهت در زمان خرید قهوه و درست کردن آن مطمئن شوید که قهوه سالم است و تاریخ انقضاء آن نگذشته باشد.

سرد بودن پرتافیلتر دستگاه

یکی از قطعات دستگاه اسپرسوساز شامل دو یا چند فیلتر است که با استفاده از آنها مانع از این می شود که مواد خاص داخل قهوه شود  و به نوعی پرتافیلتر را فیلتری می نامند که مانع از ورود تفاله به داخل قهوه می شود اما اگر بیش از اندازه سرد باشد همین کاهش دمای آن دلیل می شود بر عدم تشکیل کف و فوم روی قهوه بنابراین خیلی مهم است که پرتافیلتر را داخل مقداری آب گرم قرار دهید و در ادامه از آن در دستگاه استفاده شود تا به خوبی قهوه کف کند.

پایین بودن دمای آب در زمان درست کردن اسپرسو

در زمانی که قصد درست کردن قهوه و نوشیدنی های قهوه دارید باید دمای آن بالا باشد و بهترین دما برای آن ۲۰۰ درجه فارنهایت است در غیر این صورت کاهش دمای آب یکی از دلایل کف نکردن قهوه در اسپرسوساز است.

نحوه رفع مشکل کف نکردن قهوه در دستگاه اسپرسو ساز

 • مطمئن شوید که قهوه با کیفیت است.
 • در صورت گرفتگی دستگاه باید رسوب زدایی آنرا انجام دهید چونکه یکی از دلایل گرفتگی باقی مانده های شیر است.
 • مطمئن شوید که دمای آب به اندازه کافی گرم است و نه خیلی داغ و نه خیلی سرد باشد.
 • از وارد آوردن فشار به دستگاه خوداری کنید و اگر تنظیمات فشار اسپرسوساز مشکل دارد باید آنرا تعمیر کنید.

نتیجه گیری

دستگاه اسپرسوساز یکی از مهمترین دستگاه های ساخت انواع نوشیدنی قهوه شامل اسپرسو، کاپوچینو، لاته و… است و اگر کار با دستگاه را ندانید و یا اینکه پرتافیلتر بیش از حد سر باشد باعث کف نکردن قهوه در اسپرسوساز می شود و سایر موارد چون درست آسیاب نشدن قهوه، قدمی بودن قهوه، کم بودن فشار، کاهش دمای آب و… از دلایل کف نکردن قهوه است که باید رفع شود و اگر نیاز به تعمیر اسپرسوساز در منزل دارید و در تهران هستید برای تعمیر آن کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

3 دیدگاه برای “علت کف نکردن قهوه در اسپرسوساز و نحوه رفع مشکل | تعمیرات آی بک امداد

 1. رستمی گفته:

  سلام.دستگاه اسپرسوساز مباشی ۲۰۲۵ خریدم بار اول هم عقربه اسپرسو تکون میخورد هم کف داشت بار دوم متاسفانه نه عقربه حرکت کرد و نه کفی درست شد.راهنمایی کنید؟

 2. احمد گفته:

  سلام.چندی قبل قهوه ساز برند havells رو خریدم.خامه ندادن دستگاه بخاطر مدلشه یا اینکه دستگاه عیب پیدا کرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *