علت کم شدن مکش جارو شارژی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

کم شدن مکش جارو شارژی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

بغیر از استفاده از جاروبرقی که می توانید تمام سطح فرش، موکت، سرامیک و … را تمیز کنید اما در مواقع اضطراری و برای تمیز کردن سریع سطح می توانید از جارو شارژی استفاده کنید که در برندهای مختلف تکنو، سانی و… وجود اما این دستگاه برقی نیز ممکن است خراب شود و با مشکلاتی چو روشن نشدن جارو شارژی، شارژ نشدن جارو شارژی، سر و صدای زیاد از دستگاه، بوی بد و… مواجه شوید که در این مقاله قصد داریم دلایل کم شدن مکش جارو شارژی را توضیح دهیم که شامل گرفتگی فیلتر، کثیفی پره های چرخنده، ضعیف بودن باطری، مسدود بودن لوله و.. می باشد و در آخر برای تعمیر جارو شارژی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا مکش جارو شارژی کم است؟

زمانی که قصد استفاده از جارو شارژی دارید اگر متوجه کاهش مکش دستگاه شده اید ممکن است پر بودن مخزن دلیل اصلی آن باشد و یا اینکه موارد دیگر چون ضعیف بودن باتری، تنظیم نبودن دستگاه، مسدود بودن لوله و سر جار و.. باعث بروز این مشکل شده است که باید همه این موارد را بررسی کنید و البته اگر مشکل فنی باشد برای تعمیر جارو شارژی در منزل اگر تهران باشید می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل کم شدن مکش جارو شارژی و نحوه رفع آن

چنانچه اقدام به خرید جارو شارژی کرده اید و بعد از چند وقت متوجه کم شدن قدرت مکش دستگاه شده اید کافیه این مقاله را تا انتها بخوانید تا با دلایل کاهش مکش جارو آشنا شوید و می تواند از یک مشکل ساده چون پر شدن زیاد مخزن باشد و یا اینکه خرابی قطعات جارو شارژی باعث بروز این مشکل شده باشد که باید با تعمیرکار تماس بگیرید و برای تعمیر جارو شارژی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 • گرفتگی در فیلترهای دستگاه
 • پر شدن بیش از اندازه مخزن
 • پرده های چرخنده دستگاه کثیف است.
 • ضعیف شدن باتری
 • از دستگاه برای جارو کردن اجسام سخت استفاده کرده اید.
 • تنظیم نبودن جارو شارژی
 • مسدود بودن لوله
 • مسدود بودن سر جارو شارژی

💡حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر جاروبرقی در منزل

گرفتگی فیلترها علت کم شدن مکش جارو شارژی

با توجه به اینکه داخل مخزن دستگاه جارو شارژی مقدار زیاد گرد و خاک وجود خواهد داشت از این رو برای عدم نفوذ به موتور دستگاه از فیلتر استفاده می شود که با گرفتن گرد و خاک و کثیفی آن باعث جلوگیری از خرابی موتور جارو شارژی شود اما اگر فیلتر گرفتگی داشته باشد همین باعث کاهش قدرت مکش دستگاه می شود.

💡حتما بخوانید: علت کم شدن مکش جاروبرقی و نحوه رفع آن

گرفتگی فیلترها علت کم شدن مکش جارو شارژی

پر شدن بیش از اندازه مخزن جارو شارژی

دستگاه جارو شارژی به مانند جاروبرقی یک مخزن دارد از این رو زمان پر شدن باید آنرا خالی کنید در غیر این صورت پر شدن زیاد مخزن باعث می شود که به موتور فشار بیاید و در ادامه گرد و خاک از مخزن به فیلتر و به موتور نفوذ کند و همین دلیلی بر کاهش مکش جارو شارژی است.

کم شدن مکش جارو شارژی به دلیل پر شدن مخزن زباله

کثیف بودن پره های چرخنده یا برس جارو شارژی

یکی از مهمترین قطعات جارو شارژی برس یا همان پره های چرخنده وجود دارد که اگر خیلی کثیف شود باید به سرعت آنرا تمیز کنید در غیر اینصورت باعث کم شدن مکش جارو شارژی می شود.

💡حتما بخوانید: علت شارژ نشدن جارو شارژی و نحوه رفع آن

کثیف بودن پره های چرخنده یا برس جارو شارژی

ضعیف شدن باطری دستگاه

با توجه به قابل حمل بودن دستگاه جارو شارژی و اینکه مجهز به باتری است از این جهت بعد از هر بار شارژ کردن جارو شارژی می توانید بدون اتصال به برق از آن استفاده کنید اما اگر باطری ضعیف شود یا به هر دلیل خراب شود باعث کم شدن مکش جارو شارژی می شود که تنها با تعویض باطری مشکل رفع خواهد شد.

جارو کردن اجسام سخت توسط جارو شارژی

با اینکه می توانید با جارو شارژی هر جایی جارو کنید اما نباید آشغال و جسم های سخت از جمله تکه های پلاستیکی، اسباب بازی و.. را جارو کنید چون باعث کاهش قدرت مکش دستگاه خواهد شد.

💡حتما بخوانید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ در تهران

تنظیم نبودن جارو شارژی

با توجه به سطحی که قرار است جارو بکشید مثل کف های سرامیکی، چوبی، کف های سخت و… باید مکش جارو برقی را تنظیم کنید در غیر اینصورت قدرت آن کم می شود.

💡حتما بخوانید: علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموش شدن ناگهانی آن

انسداد لوله و سر جاروشارژی

یکی از مواردی که باعث خرابی جارو شارژی و از کار افتادن و کم شدن قدرت مکش آن می شود به خاطر گرفتگی و مسدود شدن لوله و سرجارو است که تا جسم گیر کرده را بیرون نیاورید مشکل رفع نمی شود.

نتیجه گیری

جارو شارژی دستگاهی است که با وجود آن به راحتی می توانید تمام سطوح را تمیز کنید و بدون نیاز به اتصال به برق از آن استفاده کنید اما نباید فراموش کنید که هر گونه گرفتگی فیلتر، کثیفی برس و.. باید آنرا تمیز کنید در غیر اینصورت باعث کم شدن مکش جارو شارژی می شود و بغیر از آنها ضعیف شدن باطری و گرفتگی لوله و سر جارو شارژی از دلایل کاهش قدرت مکش دستگاه است که باید بررسی و عیب یابی شود و برای تعمیر جارو شارژی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

3 دیدگاه برای “علت کم شدن مکش جارو شارژی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

 1. فائزه گفته:

  سلام.جاروشارژی برند مایر رو خریداری کردم کارش خوب بود تا چند روز قبل متوجه شد وقتی با دسته بلندش میکنم کل آشغالا رو بیرون میریزه.دلیلش چیه؟

 2. سامان مولویان گفته:

  سلام.به تازگی جارو شارژی خریدم بار اول که میخواستم ازش استفاده کنم مکشش کم شد و به حالت خاموشی رفت علتش چیه؟

 3. شیدا گفته:

  سلام . علت اینکه جاروشارژی اشغال ها رو مقداری به بیرون میندازه و یه مقداری از اون رو هم جارو میکنه چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *