علت کم شدن مکش جاروبرقی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

کم شدن مکش جاروبرقی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

امروزه در زندگی شهرنشینی کمتر کسی است که جاروبرقی نداشته باشد و برای جارو کردن فرش، موکت و … از آن استفاده نکند و برندها مختلفی از جمله سامسونگ، ال جی و… در بازار وجود دارد. شاید یکی از توصیه هایی که در گذشته می شد این بود که مدت زمان روشن شدن جاروبرقی زیاد نشود چون باعث داغ کردن و بوی سوختگی موتور جاروبرقی می شود در صورتی که به دلیل استفاده از تجهیزات بهتر در ساخت جاروبرقی این مورد رد می شود اما پر شدن کیسه زباله، کثیفی فیلترهای جاروبرقی و… باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود که در این مقاله به بررسی دلایل این مشکل و نحوه رفع مشکل خواهیم پرداخت.

تعمیر جاروبرقی در تهران با آی بک امداد

با خرید جاروبرقی می توان به راحتی به جارو زدن فرش، موکت پرداخت اما در این بین نگهداری از آن مهم است به خصوص اینکه به موقع نسبت به خالی کردن کیسه زباله و مخزن جاروبرقی اقدام کنید چونکه پر شدن کیسه زباله نه تنها باعث فشار آمدن به موتور جاروبرقی و در ادامه باعث ایجاد بوی بد و سوختگی می شود بلکه باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود.

در صورت بروز هرگونه مشکل در جاروبرقی از جمله خرابی قطعات آن، گیر کردن سیم جمع کن، روشن نشدن جاروبرقی، خرابی موتور، کم شدن مکش جاروبرقی و… برای تعمیر جاروبرقی در تهران می توانید با آی بک امداد تماس بگیرید و بعد از استعلام هزینه و قیمت تعمیر جاروبرقی آدرس خود را بدهید تا سریعا تعمیرکار در محل اعزام و تعمیر جاروبرقی در منزل شما با قطعات اورجینال و فابریک انجام شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

چرا مکش جاروبرقی ضعیف شده است؟

با اینکه روشن نشدن جاروبرقی یکی از مشکلات حاد می باشد اما در صورت روشن شدن و مکش ضعیف هر کسی را اذیت می کند از این رو باید به دنبال علت این مشکل بگردید که موارد زیر باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود که برخی از آنها توسط خود شما رفع می شود و اگر مشکل فنی باشد باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

  • بهم خوردن تنظیمات مکش
  • پر بودن کیسه زباله جاروبرقی
  • مسدود شدن لوله خرطومی
  • کثیفی فیلترهای جاروبرقی
  • نشتی در قسمت اتصالات لوله
  • خرابی موتور جاروبرقی

علت کم شدن قدرت جاروبرقی چیست؟

همانطور که اشاره شد عوامل زیادی باعث ضعیف شدن مکش جاروبرقی می شود که برای هر برندی از سامسونگ، ال جی و… ممکن است این مشکل رخ داهد که در ادامه این متن از مقاله به بررسی دلایل عمده کم شدن مکش جاروبرقی خواهیم پرداخت و برای تعمیر جاروبرقی در منزل اگر در تهران هستید کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تمعیرکار در محل و منزل شما حاضر شود.

به هم خوردن تنظیمات مکش

یکی از مشکلات جاروبرقی زمانی است که مکش آن ضعیف باشد که ممکن است به خاطر بهم خوردن تنظیمات مکش دستگاه باشد که با تنظیم کردن ارتفاع لوله نسبت به نوع کفی این مشکل رفع خواهد شد. توجه داشته باشید که برای جارو زدن کف های چوبی و سرامیکی توصیه می شود آنرا روی بیشترین توان جاروبرقی بگذارید تا دچار مشکل نشوید.

پر بودن کیسه و مخزن جارو برقی

یکی از دلایل بوی بد و بوی سوختگی جاروبرقی به خاطر پر بودن کیسه زباله آن بود که باعث فشار آمدن به موتور دستگاه می شود و البته بغیر از بروز این مشکل باعث کاهش مکش جاروبرقی می شود از این رو خیلی مهم است که هر چند وقت یکبار کیسه را خالی کنید و البته در برخی از مدل های جاروبرقی یک چراغ هشدار وجود دارد که زمان پر شدن کیسه روشن می شود و زمان خالی شدن کیسه را به شما اعلام م یکند.

مسدود شدن لوله خرطومی جارو برقی

در زمان روشن بودن جاروبرقی و استفاده از آن برخی مواقع به صورت ناخواسته ممکن است یک شیء یا توده های اشغال بزرگ داخل لوله خرطومی برود و همین باعث کم شدن مکش جاروبرقی شود که برای رفع این مشکل باید لوله خرطومی را جدا و اقدام به بیرون آوردن شی یا توده اشغال از لوله خرطومی کنید.

کثیف شدن فیلترهای جارو برقی

یکی از اجزاء و قطعات جاروبرقی دو فیلتر داخل آن نام دارد که باعث می شود گرد و غبار از قسمت موتور دور شود از این رو با کثیفی این فیلترهای جاروبرقی باید سریعا آنرا جدا و تمیز کنید در غیر اینصورت باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود.

نشتی هوا از محل اتصالات لوله‌های جاروبرقی

مورد دیگر که باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود به خاطر نفوذ هوا از داخل درزهای جاروبرقی است که در این مورد باید مطمئن شوید که اتصالات لوله ها به درستی بهم فیکس و محکم شده است و هیچ گونه شکاف و سوراخی در محل اتصالات لوله ها ندارد.

خراب شدن موتور جاروبرقی

و مورد آخر خرابی قطعه موتور جاروبرقی است که از جمله علائم و نشانه های خرابی و سوختن موتور شامل دود کردن، خاموش شدن جاروبرقی حین کار، کم شدن مکش جاروبرقی است که باید توسط تعمیرکار بررسی و نسبت به تعویض موتور جاروبرقی اقدام شود.

راهکار برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی

اگر قصد استفاده از جاروبرقی در محیط های شلوغ و پر رفت آمد چون هتل ها دارید حتما از جاروبرقی با قدرت مکش بالا استفاده کنید و در ادامه کار برای افزایش قدرت مکش موارد زیر را رعایت کنید.

  • برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی پس از چندین بار استفاده کردن از دستگاه باید آنرا تمیز کنید و سریعا کیسه زباله آنرا خالی کنید و مطمئن شوید که فیلترهای جاروبرقی تمیز است.
  • یک نکته که باید توجه داشته باشید این است که جاروبرقی صنعتی نسبت به خانگی از قدرت مکش بالایی برخوردار است.

تعمیر جاروبرقی در منزل

در صورت خرابی هر کدام از قطعات جاروبرقی و بروز مشکلاتی اعم از کم شدن مکش، بوی بد و سوختگی، گیر کردن سیم جمع کن و روشن نشدن جاروبرقی و… برای تعمیر جاروبرقی در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *