علت بوی بد و بوی سوختگی جاروبرقی و نحوه تعمیر آن | آی بک امداد

علت بوی بد و بوی سوختگی جاروبرقی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

اگر نگاهی به زندگی امروزی بیندازیم متوجه می شویم که با خرابی هر کدام از لوازم خانگی از جمله یخچال، لباسشویی، جاروبرقی زندگی مختل می شود به خصوص اینکه اگر شما بچه های کم سن و سال داشته باشید و مجبور باشید روزی دو بار از جاروبرقی برای تمیز کردن داخل خانه استفاده کنید. جاروبرقی از اجزاء و قطعات مختلفی چون موتور، ترموستات، فن موتور، سیم جمع کن، ذغال و… تشکیل شده است که با خرابی هر کدام جاروبرقی از کار می افتد که هر کدام از مشکلات و ایرادات با علائم و نشانه هایی همراه است که در این مقاله به بررسی علت بوی بد و سوختگی جاروبرقی خواهیم پرداخت. شاید بوی سوختگی جاروبرقی سریعا شما را به یاد سوختن موتور و خرابی ترموستات، فن موتور بیندازد اما دلایل دیگر از جمله پر شدن کیسه، گرفتگی لوله خرطوم و حتی مشکل برقی می تواند باعث بروز این مشکل و ایراد در دستگاه شود.

تعمیر جاروبرقی در محل

زمان خرید جاروبرقی همه ما به دنبال بهترین انتخاب هستیم اما نباید فراموش کنید که خرید بهترین جاروبرقی تنها بخشی کمی در افزایش طول عمر دستگاه تاثیر دارد و بغیر از آن باید به خوبی از آن نگهداری و مراقبت کنید و حتی بهترین جاروبرقی نیز تضمینی در خراب نشدن آن نمی دهد. از این رو با بروز انواع مشکلات از جمله بوی سوختگی، خرابی هر قطعه از جاروبرقی، داغ کردن موتور، روشن نشدن، گیر کردن سیم جمع کن و… می توانید با شماره تعمیرات آی بک امداد در تهران تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در آدرس محل و منزل شما حاضر و تعمیر جاروبرقی در همانجا انجام شود.

آی بک امداد نه تنها تعمیر جاروبرقی در تهران و دقیقا در محل و منزل شما انجام می دهد بلکه از قطعات فابریک و اورجینال استفاده می کند و در صورت خرابی برندهای مختلف از جمله ال جی، بوش، سامسونگ، دوو و… تنها کافیه با شماره داخل سایت تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت بوی بد جاروبرقی چیست؟

در گذشته توصیه می شد که بعد از مدت زمانی که جاروبرقی روشن است آنرا خاموش کنید تا به موتور آن فشار وارد نشود و به اصطلاح داغ نکند چونکه داغ کردن موتور باعث منتشر شدن بوی بد و سوختگی از دستگاه می شد که البته به خاطر استفاده از قطعات با کیفیت در ساخت جاروبرقی امروزه این دیدگاه و توصیه رد می شود و بوی بد و سوختگی ربطی به مدت زمان طولانی روشن شدن جاروبرقی ندارد.

دلایل مختلفی از جمله پر شدن کیسه زباله، کثیفی فیلترهای دستگاه، مشکل در پریز برق و در صورت حاد و شدید خرابی ترموستات، موتور، فن موتور باعث ایجاد بوی بد و سوختگی از جاروبرقی می شود که باید سریعا نسبت به تعمیر و عیب یابی آن اقدام کنید تا به سایر قطعات دستگاه آسیب جدی وارد نشود.

عیب یابی بوی بد یا سوختگی در جاروبرقی

همانطور که اشاره شد ممکن است بوی بد و سوختگی تنها بخاطر موتور جاروبرقی نباشد و دلایل زیر باعث بروز این مشکل شود که باید نسبت به رفع آنها اقدام کنید و اگر خرابی موتور، ترموستات، فن موتور باعث بوی بد و سوختگی شد برای تعمیر جاروبرقی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

  • یکی از موارد برای بوی بد جاروبرقی به خاطر پر شدن کیسه یا همان مخزن زباله دستگاه است که همین باعث می شود فشار زیادی به موتور بیاید و باعث پخش شدن بوی داغ و سوختگی شود.
  • مورد بعدی به خاطر مشکل و اتصالی در پریز برق است که باید رفع گردد.
  • بغیر از موارد بالا باید لوله جاروبرقی و مسیر مکش جاروبرقی را بررسی کنید چونکه مسدود و گرفتگی آن یکی از دلایل فشار آمدن به موتور جاروبرقی است.
  • کثیفی فیلترهای هوای جاروبرقی یکی دیگر از دلایلی بوی بد و سوختگی از جاروبرقی است که باید تعویض شود.
  • در ادامه ممکن است مو، نخ لباس و… داخل غلتک جاروبرقی گیر کرده باشد و باعث پخش بوی بد و سوختگی شود.
  • برخی مواقع کثیفی روی مدا الکترونیکی دلیلی بر اتصالی کوتاه و ایجاد بوی سوختگی است که باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید.

تعمیر جاروبرقی که بوی سوختگی میدهد

چنانچه موارد بالا را بررسی کنید و باز هم مشکل پابرجا بود در این مواقع است که به خاطر مشکل فنی این اتفاق رخ داده است و شامل خرابی موتور جاروبرقی، ترموستات، فن یا همان پروانه موتور است که باید تنها توسط تعمیرکار حرفه ای بررسی و تعمیر گردد.

بررسی موتور جاروبرقی

اگر بوی سوختگی جاروبرقی به خاطر خرابی موتور آن باشد باید بدانید که دلایل مختلفی از جمله استفاده طولانی مدت از دستگاه باعث فشار زیاد به موتور می شود و یا اینکه سیم پیچ راه انداز جاروبرقی سوخته یا نیم سوز شده است که باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید.

بررسی موتور جاروبرقی

بررسی ترموستات جاروبرقی

داخل برخی از مدل های جاروبرقی قطعه ای به نام ترموستات وجود دارد برای اینکه زمان استفاده طولانی مدت باعث خاموش شدن دستگاه شود تا به آن فشار وارد نشود و باعث خرابی جاروبرقی نشود. در واقع ممکن است که ترموستات خراب شده باشد و همین باعث شود با استفاده طولانی مدت یا یکسره کار کردن جاروبرقی فرمان خاموش کرن ندهد و همین دلیلی شود بر پخش بوی بد و سوختگی از دستگاه که باید رفع و تعمیر گردد.

بررسی ترموستات جاروبرقی

بررسی فن موتور جاروبرقی

بغیر از خرابی موتور و همچنین ترموستات جاروبرقی ممکن است بوی سوختگی و داغی که از جاروبرقی منتشر می شود به خاطر خرابی فن موتور باشد که خرابی آن باعث می شود به مرور زمان موتور داغ کند و بوی سوختگی بدهد.

بررسی فن موتور جاروبرقی

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادات جاروبرقی زمانی است که به موتور فشار وارد می شود و به اصططلاح داغ می کند که با پخش بوی بد و سوختگی همراه است و در این مورد ممکن است یک سری موارد ساده از جمله پر شدن کیسه زباله، خرابی پریز برق، کثیفی فیلترهای هوا و… باعث بروز این مشکل شود و یا اینکه علت بوی بد و سوختگی به خاطر خرابی قطعاتی از جاروبرقی چون موتور، فن موتور و ترموستات باشد که در این مورد تنها باید تعمیرکار نسبت به تشخیص علت اصلی مشکل و تعمیر جاروبرقی اقدام کند که برای این کار می توانید با تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر جاروبرقی در تهران

برای کاهش هزینه تعمیرات و صرفه جویی در وقت شما در تهران برای تعمیر جاروبرقی نیاز به بردن و حمل آن و بردن پیش تعمیرکار نیست بلکه کافیه آدرس محل و منزل خود را بدهید تا سریعا تعمیرکار در آنجا حاضر شود و جلوی چشمان شما جاروبرقی تعمیر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *