علت گرم و داغ شدن کمپرسور کولر گازی | تعمیرات آی بک امداد

علت گرم و داغ شدن کمپرسور کولر گازی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

با رسیدن فصل گرم سال با نصب و راه اندازی کولر گازی اسپیلت، پنجره ای، ایستاده می توان از سرمای آن بهره مند شد که آنرا بهترین دستگاه سرمایشی می نامند اما این دستگاه نیز به مانند کولر آبی، پنکه ممکن است خراب شود و با مشکلات و ایرادتی از جمله خنک نکردن، خرابی ریموت کنترل، سوختن کمپرسور، پخش بوی بد از کولر گازی و.. همراه باشد که یکی از دلایل رخ دادن این مشکلات به خاطر گرم و داغ کردن کولر گازی است. علت گرم و داغ شدن کمپرسور کولر گازی می تواند به خاطر کثیفی زیاد کندانسور، خرابی فن کولر گازی، بی کیفیت بودن سیم های متصل به موتور، خرابی سیم پیچ راه انداز و… باشد که باید نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام کنید که در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

تعمیر کولر گازی در تهران با آی بک امداد

به خاطر مزایای کولر گازی نسبت به سایر وسایل سرمایشی آنرا بهترین دستگاه سرمایش در بازار می دانند از این رو باید به خوبی از آنها نگهداری کنید و در زمان مشاهده کوچکترین علائم خرابی دستگاه از جمله خنک نکردن، پرتاب باد گرم، سوختن موتور یا کمپرسور، پریدن فیوز زمان روشن شدن کولر گازی، پخش بوی بد از کولر گازی و.. باید سریعا نسبت به تعمیر دستگاه اقدام در غیر اینصورت احتمال آسیب جدی به سایر قطعات و افزایش هزینه تعمیر کولر گازی وجود دارد.

در تهران برای تعمیر کولر گازی برندهای مختلف از ال جی، سامسونگ، بکو، آرچلیک، بکو، هایر، ایران رادیاتور، هایسنس و… کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید تا پس از استعلام قیمت و هزینه تعمیر و دادن آدرس محل و منزل شما سریعا تعمیرکار در آنجا حاضر و نسبت به تعمیر کولر گازی در منزل شما اقدام کند.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

نحوه تشخیص داغ کردن کمپرسور کولرگازی

یکی از دلایلی که با مشکل گرم و داغ شدن کمپرسور کولر گازی مواجه می شوید به خاطر عدم سرویس به موقع کولر گازی است. البته اگر سرویس انجام نشده است با مشاهده علائم و نشانه های زیر می توانید از خرابی کمپرسور و داغ کردن آن مطمئن شوید.

 • بعد از چند ثانیه از روشن کردن کولر گازی از کار می افتد.
 • با وجود کار کردن فن کولر گازی اما روی موتور نمی رود.
 • گرمای لازم برای محیط توسط دستگاه ایجاد نمی شود.

یک تعمیرکار و تکنسین کولر گازی برای اینکه بداند چرا کولر گازی داغ میشه به سراغ موارد زیر می رود.

 • برق ورودی به کمپرسور را بررسی می کند.
 • خازن و برق کنتاکتور دستگاه کولر گازی را برررسی می کند و در صورت خرابی آنرا تعمیر می کند.
 • برای اینکه مطمئن شود خازن کمپرسور کولر گازی سالم است به بررسی خازن می رود.

دلایل رایج داغ کردن کمپرسور کولر گازی

یکی از روش های ساده برای اینکه بفهمید که کولر گازی بیش از حد داغ کرده است دست زدن به بدنه آن است که البته دلایل زیر باعث داغ شدن کمپرسور کولر گازی می شود که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و رفع اشکال شود.

 • کندانسور بیش از اندازه کثیف شده است.
 • فن کولر خراب شده است.
 • وجود ولتاژ نامناسب و کم و زیاد شدن ولتاژ برق
 • بی کیفیت بودن سیم های استفاده شده در موتور کولر گازی
 • خرابی و کیفیت بد سیم پیچ راه انداز یا همان کمکی موتور

قطع سیم های موتور کولر گازی

یکی از مهمترین دلایل گرم کردن کولر گازی به خاطر اتصالی سیم های موتور آن است که حتی ممکن است باعث سوختن موتور یا همان کمپرسور کولر گازی شود. زمانی اتصالی برق در کولر گازی رخ مید هد که عایق های سیم های موتور از دست برود و باعث افزایش دمای کمپرسور شود و در صورت خاموش نشدن کمپرسور باعث زیاد داغ شدن آن شود که در صورت ادامه داشتن این روند باعث سوختن کمپرسور کولر گازی خواهد شد.

قطع سیم های موتور کولر گازی

روش های تشخیص سوختن کمپرسور کولر گازی و یا داغ شدن آن

همانطور که اشاره شد خرابی هر قسمت از کولر گازی علائم و نشانه هایی به همراه دارد که راههای تشخیص سوختن کمپرسور کولر گازی به شرح زیر است و اینکار تنها توسط تکنسین و تعمیرکار حرفه ای انجام می شود.

داخل کمپرسور کولر گازی سه فیش اصلی وجود دارد که با حروف C،S،M مشخص شده است و در صورت اتصال کوتاه و قطع شدن بین سیم های M و C سیم پیچ اصلی سوخته است و اگر سیم های بین S و C قطع شده باشد به معنای سوختن استارت و یا سیم پیچ راه انداز کولر گازی است که باید توسط تعمیرکار حرفه ای تعمیر گردد.

عیب یابی علت داغ کردن کمپرسور های بسته و نیمه بسته

در صورتی که کمپرسور کولر گازی اسپیلت گرم شده باشد چه از نوع نیمه بسته یا بسته باشد به خاطر آلوده شدن گاز مبرد دستگاه است که همین باعث از بین رفتن عایق های روی سیم پیچ و اتصال کوتاه و در ادامه کار باعث سوختن کمپرسور کولر گازی می شود.

نتیجه گیری

یکی از لوازم سرمایشی که احتمال خرابی و بروز انواع مشکلات در آن وجود دارد کولر گازی است که یکی از دلایل بروز مشکلات زمانی است که کمپرسور کولر گازی داغ می کند که دلایل مختلفی باعث گرم و داغ شدن کمپرسور می شود که شامل کثیفی کندانسور، خرابی فن کولر گازی، بی کیفیت بودن سیم های مرتبط به موتور و … است که برای تعمیر کولر گازی در تهران و رفع این مشکل کافیه با شماره تعمیرات آی بک امداد تماس بگیرید.

یکی از دلایل داغ شدن کمپرسور کولر گازی به خاطر عدم سرویس به موقع کولر گازی است از این رو برای سرویس و نصب کولر گازی در تهران می توانید با آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *