علت شارژ نشدن جارو شارژی و نحوه رفع آن | آی بک امداد

علت شارژ نشدن جارو شارژی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با وجود اینکه با خرید جاروبرقی می توانید سریعا نسبت به تمیز کردن فرش و موکت اقدام کنید اما در این بین جارو شارژی می تواند قبل از رسیدن مهمان به شما کمک کند که سریعا این کار را انجام دهید و تنها بخشی که کثیف شده است را جارو کنید اما اگر آنرا به برق زدید و شارژ نشدن نگران نباشید شارژ نشدن جارو شارژی می تواند به خاطر تمام شدن باطری، خرابی سیم برق، گرفتگی مخزن گرد و غبار، لوله و میله جارو شارژی و… باشد که باید آنها را بررسی کنید و البته اگر مشکل فنی داشته باشد برای تعمیر جارو شارژی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت شارژ نشدن جارو شارژی و نحوه رفع آن

جارو شارژی با برق باتری کار می کند از این رو باید نسبت به شارژ دستگاه آنرا به برق بزنید اما اگر زمان وصل کردن به برق متوجه شارژ نشدن جارو شارژی شدید موارد زیر باعث بروز این مشکل می شود که در متن این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت

  • وصل نبودن دستگاه به برق
  • مسدود بودن راه هوایی از جمله مخزن گرد و غبار، لوله و میله جارو شارژی
  • تمام شدن عمر باتری
  • ضربه و آسیب دیدگی سیم شارژ دستگاه
  • آسیب دیدگی بدنه باتری
  • کثیفی جارو شارژی

مطمئن شوید که جارو شارژی به برق متصل است

در مورد ابتدایی باید مطمئن شوید که دستگاه به برق وصل است و اینکه پریز برق هیچ گونه مشکلی ندارد تا جارو شارژی به خوبی شارژ شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

گرفتگی راه هوایی جارو شارژی

در مورد بعدی که باعث شارژ نشدن دستگاه می شود به خاطر هر گونه گرفتگی و انسداد در قسمت مخزن گرد و غبار، لوله و میله جارو شارژی است که باید سریعا آنرا رفع کنید در غیر اینصورت هر چقدر آنرا به برق بزنید باز هم شارژ نی شود. دقت داشته باشید که حتی کثیفی فیلتر جارو شارژی می تواند باعث آسیب جدی و دائمی به دستگاه شود از این رو باید سریعا تمام اجسام خارجی در آنرا بیرون بیاورید.

💡بیشتر بخوانید : تعمیر جاروبرقی سامسونگ در تهران

تمام شدن عمر باتری و تعویض آن

باتری جاروشارژی تنها ۳ سال عمر دارد از این رو بعد از این باید نسبت به تعویض باتری اقدام کنید در غیر اینصورت با شارژ نشدن دستگاه همراه می شود که البته زمان خرید باتری جارو شارژی نیز باید از نمایندگی خرید کنید که عملکرد بهتری داشته باشد.

آسیب دیدن سیم شارژ دستگاه

در مورد بعدی ممکن است سیم برق دستگاه خراب شده باشد و زیر پا ماندن، جویدن یا گاز گرفتن توسط حیوانات خانگی یا خیلی محکم کشیدن سیم از جمله دلایل آسیب به کابل جارو شارژی است که باعث شارژ نشدن آن می وشد و تنها با تعویض کابل مشکل رفع می شود.

💡بیشتر بخوانید: علت کم شدن مکش جاروبرقی

آسیب جدی به بدنه باتری

در بیشتر جاروهای شارژی محل قرار گرفتن باتری در روی دسته جارو قرار دارد که در مدل های قدیمی نیز به راحتی قابلیت جابجایی باتری وجود داشت از این رو ممکن است زمان جابجایی به بدنه باتری آسیب جدی وارد شده باشد و همین باعث شود که شارژ نشود.

بررسی فیوز جارو شارژی

داخل جارو شارژی قطعه ای به نام فیوز وجود دارد تا آنرا در برابر هر گونه آسیب جدی چون جریان زیاد و سوختن در امان بگذارد از این رو ممکن است فیوز جارو شارژی قدیمی شده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد تا مشکل شما شارژ نشدن جارو شارژی حل شود.

نصب پایه شارژ

علاوه بر موارد بالا ممکن است نصب بد پایه شارژ روی دیوار باعث بروز این مشکل شود که باید از دفترچه راهنمای آن استفاده کنید.

نصب پایه شارژ جارو شارژی

تمیز کردن جارو شارژی را فراموش نکنید

هر گونه کثیفی و گرد و غبار داخل جارو شارژی باعث می شود که جارو خراب شود و نتواند به درستی شارژ شود از این رو باید به درستی آنرا تمیز کنید تا مشکلی برای باتری پیش نیاید.

💡بیشتر بخوانید: علت پریدن فیوز زمان روشن کردن جاروبرقی

نتیجه‌گیری

یکی از وسایل خوب و کارآمد در خانه جارو شارژی است که می توانید سریعا محل کثیف شده روی فرش، موکت و هر سطحی را تمیز کنید و مجهز به باتری است اما باید شارژ شود که اگر لوله جارو، مخزن گرد و غبار آن مسدود شده باشد یا سیم آسیب دیده باشد و یا فیوز دستگاه مشکل داشته باشد با شارژ نشدن جارو شارژی همراه خواهد شد که تنها با تعمیر آن مشکل حل می شود و برای تعمیر جارو شارژی در منزل اگر در تهران هستید کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *