علت صدای زیاد کمپرسور کولر گازی و نحوه رفع آن | آی بک امداد

علت صدای زیاد کمپرسور کولر گازی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

همانطور که با خرید کولر گازی و نصب و راه اندازی آن می توانید از باد خنک آن بهره مند شوید اما در این بین ممکن است به مرور زمان یک سری ایرادات و مشکلات در کولر گازی نمایان شود که شامل یکسره شدن کولر گازی، داغ کردن موتور کولر، پریدن فیوز زمان روشن شدن کولر گازی، پخش باد گرم و حتی آب دادن کولر گازی باشد که در این زمان باید نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام کنید و البته یکی از مشکلات حاد آن که باعث اذیت شدن شما می شود سر و صدای زیاد کمپرسور کولر گازی است که به خاطر داغ شدن زیاد کمپرسور، نشتی روغن اطراف آن، قطع برق زمان روشن بودن کولر گازی و .. است که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت و البته برای تعمیر کولر گازی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا از موتور کولر گازی صدای زیاد می آید؟

یکی از مشکلات کولر گازی زمانی رخ می دهد که شاهد سر و صدای از پنل داخلی و خارجی باشید که در قسمت خارجی هر چند که صدا کمتر است اما به مرور زمان صدای زیاد کمپرسور می تواند وارد محیط خانه شود و باعث اذیت شدن شما شود که این بخاطر عدم سرویس به موقع کولر گازی و داغ شدن زیاد کمپرسور، نشتی روغن و… است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: علائم و نشانه های سوختن موتور، کمپرسور کولر گازی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت صدای زیاد کمپرسور کولر گازی

قطعات اصلی کولر گازی شامل کمپرسور، فیلتر، خازن، فیوز، کندانسور، کویل ها می باشد که خرابی هر قطعه باعث بروز مشکلاتی می شود که در این مورد داغ شدن کمپرسور کولر گازی یکی از دلایل سر و صدای زیاد آن می باشد که باید نسبت به تعمیر کولر گازی اقدام شود. البته اگر در تهران باشید برای تعمیر کولر گازی در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

 • داغ شدن زیاد کمپرسور در زمان فعالیت که همراه با بوی داغی و سوختگی است.
 • قطع شدن برق زمانی که کولر گازی روشن است.
 • نشتی روغن در اطراف کمپرسور کولر گازی
 • هر گونه لررزش کمپرسور که در زمان کار کردن به وجود می آید.

علت صدای زیاد کمپرسور کولر گازی

صدا دادن کمپرسور همراه با داغ شدن آن و بوی سوختگی

قطعه مهم کولر گازی کمپرسور نام دارد که از قطعاتی تشکیل شده است که در صورت خرابی آنها نه تنها احتمال نیم سوز شدن بلکه سوختن موتور کولر گازی را دارد که در ادامه همراه با صدای تق تق، زوزه است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: علت یکسره کار کردن کولر گازی

قطع شدن برق در زمان روشن شدن و یا کمی کار کردن کولر گازی

در مورد بعدی زمانی است که کولر روشن است و برق آن قطع می شود که این به معنای سوختن خازن راه انداز است که باعث تولید صدایی چون تق تق می شود که به اصطلاح می گویند اولود کرده و تنها با تعویض خازن کولر گازی مشکل رفع خواهد شد.

💡حتما بخوانید: عیب یابی و تعمیر کولر گازی ال جی LG در تهران

نشتی روغن همراه با صدای کمپرسور

اگر علاوه بر صدا دادن کمپرسور کولر گازی نشتی روغن را در آن مشاهده کردید به معنای نیم سوز شدن کمپرسور است که تنها با تعویض موتور کولر گازی یا تعمیر آن مشکل رفع خواهد شد.

لرزش کمپرسور در زمان کار کردن

و در ادامه یکی از دلایل صدای زیاد کمپرسور کولر گازی زمانی است که کمپرسور در جای خود به درستی نصب نشده است و جدا شدن از پایه باعث لرزش کمپرسور می شود که در ادامه اگر این مشکل رفع نشود باعث تولید صدای زیاد می شود.

دلایل دیگر برای صدای زیاد کمپرسور کولر گازی

علاوه بر موارد بالا که گفته شد ممکن است یک سری موارد دیگر باعث تولید این صدای زیاد شود که به شرح زیر است.

 • دیواره کمپرسور ترک برداشته
 • از کمپرسور با توان کم برای کولرهای قوی استفاده می شود.
 • هر گونه ضربه، کج شدن و له شدن بدنه کمپرسور
 • خشکی و عدم روغنکاری به موقع کولر گازی که باید در زمان سرویس کولر گازی انجام شود.
 • اتصال در مسیر سیم پیچ کمپرسور کولر گازی
 • و …

جمع بندی

زمان شنیدن صدای زیاد کولر گازی اگر این صدا از قسمت پنل خارجی بود به احتمال خیلی زیاد به خاطر صدای زیاد کمپرسور است که این می تواند یکی از نشانه های خرابی کمپرسور باشد بنابراین باید آنرا جدی بگیرید. در واقع صدای زیاد کمپرسور کولر گازی به خاطر داغ شدن کمپرسور است یا اینکه همراه با نشتی روغن باشد و در عین حال موارد دیگر چون ضربه زدن به بدنه کمپرسور باعث بروز این مشکل شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود و البته برای تعمیر کولر گازی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرد.

صدای کمپرسور می تواند با حالت های مختلف باشد که به شرح زیر است:

 • صدای کمپرسور همراه با داغ کردن و سوختگی آن یا قطع برق یا نشتی روغن اطراف کمپرسور و لرزش آن
 • صدای کمپرسور با بوی سوختگی به معنای نیم سوز شدن سیم پیچ موتور است.
 • قطع شدن برق زمان روشن کردن کولر گازی به معنای خرابی خازن است.
 • صدای کمپرسور همراه با نشتی روغن به معنای خرابی کمپرسور است که باید تعویض گردد.
 • لرزش کمپرسور به معنای سست بودن پایه های کمپرسور آن می باشد.

پرسش و پاسخ های متداول

علت صدای تق تق دادن کمپرسور در زمان خاموش شدن دستگاه

شل شدن پیچ های نگهدارنده پایه کمپرسور و تراز نبودن آن یکی از دلایل صدای تق تق است.

دلیل تولید صدای زوزه در زمان روشن شدن کمپرسور

آسیب دیدن فن کولر گازی که تنها با سرویس آن مشکل رفع خواهد شد.

آیا صدای استارت کمپرسور باید دائمی باشد؟

خیر، تقریبا بعد از چند ثانیه بعد از استارت خوردن کولر گازی باید این صدا قطع شود در غیر اینصورت به معنای خرابی و اشکال در کمپرسور است که باید توسط تعمیرکار بررسی و رفع شود.

علت صدای زیاد کمپرسور کولر گازی زمان استارت

خرابی قطعات کولر از جمله خازن، کمپرسور و حتی شل شدن اتصالات کمپرسور باعث بروز این مشکل می شود.

11 دیدگاه برای “علت صدای زیاد کمپرسور کولر گازی و نحوه رفع آن | آی بک امداد

 1. hassan nemati گفته:

  سلام .هنگام روشن کردن اسپیلت سامسونگ که اینورت نیست داخل پنل داخلی صدای باد میاد یه مدت کوتاه.بخاطر حل این موضوع لوله ی مسی رو تعویض کردم علتش چیه؟

   • علیرضاعبادی گفته:

    با سلام کولر گازی ۱۲ هزار ویسپونت خریدم دو ماه کار کرد جابجاش کردم
    الان صدای ون ون ون از قسمت کپسول روتاریش بلند میشه اگه با دست بگیرمش صداش کمتر میشه ولی کامل قطع نمیشه
    دلیلش چیه

 2. ایرج گفته:

  سلام.بنده محل زندگیم جنوب کشور هستش مدتی قبل کولر گازی خریدم از برند تراست و ۳۰ هزار هست.کولر خوبیه مشکلی با سرمایشش ندارم فقط چیزی که اذیتم میکنه اینه به محض خاموش کردنش یه صدای زیادی از کمپرسورش میاد.علتش چیه؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام .انتخاب اشتباه کمپرسور برای شهرهایی که گرمای به نسبت زیادی دارند باعث این اتفاق میشود .گرم شدن بیش از حد سیم پیچ و بدنه کمپرسور بعلت روتاری بودن کمپرسور است.با یک تکنیسین کولر گازی تماس بگیرید.

 3. رضا گفته:

  سلام .اسپیلت بنده سرمای کافی داره ولی مدتی که از روشن کردنش میگذره یه صدایی مثل پیچیدن باد توی پنلش میاد قبل از این ماجرام موجب سوزانده شدن ایزوگام پشت بام شده بود.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام.برق اصلی را خاموش و روشن کنید چنانچه تغییری ایجاد نشد باید به تعمیرکار زنگ بزنید که فن را بررسی کند چون مشکل از فن دستگاه است.

 4. اسماعیل گفته:

  سلام.یه مدت قبل کولر دو تیکه مدل سوپر جنرال خریدم بعدش به تعمیرکار زنگ زدم اومد نصبشم کرد ولی لوله دیس شارژ رو از اصلی دستگاه باریک تر گذاشته .الان موقع خاموش و روشن شدن صدای بلندی ازش میاد .علتش چیه؟

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام.ابتدا باید مشخص میکردید که صدا از پنل داخلی است یا خارجی.با این حال بایستی اندازه ی لوله ی دیس استاندارد باشد از جاگرفتن درست سنسور نیز مطمئن شوید.و در کل باید کولر بررسی شود.

 5. رضا گفته:

  سلام.علت صدا دادن کمپرسور هنگام خاموش کردن کولر گازی چیه با وجود اینکه کار سرمایشش رو کامل انجام میده و ایرادی نداره.کولرم سی هزار هست.

  • تعمیرکار آی بک امداد گفته:

   سلام .اگر منظورتان از خاموش شدن روی فن رفتن کولر گازی است که مشکلی ندارد هرچند روی فن رفتن هم باید وقتی باشد که به دمایی که تنظیم کردید برسد،اگر بدون رسیدن به دمای مشخص شده روی فن برود کولر را باید بررسی کنید و چنانچه لازم بود سرویس شود.و در صورتی که خاموش میشود و شما مجددا باید روشنش کنید برد پنل و همچنین سنسور دما را بررسی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *