علت پریدن فیوز در زمان روشن کردن جاروبرقی | تعمیرات آی بک امداد

پریدن فیوز در زمان روشن کردن جاروبرقی
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

شاید برای شما هم پیش آمدن باشد که با روشن کردن وسایل برقی از جمله کولر، جاروبرقی فیوز خانه بپرد که در این مواقع باید ابتدا سیمکشی ساختمان را بررسی کنید و اگر مشکلی نداشته باشد به سراغ وسیله برقی بروید چونکه خرابی قطعات آن باعث بروز این مشکلات می شود و البته علت پریدن فیوز در زمان روشن کردن جاروبرقی به خاطر سیم کشی برق ساختمان، نوع فیوز برق و در آخر خرابی قطعات جاروبرقی از جمله خرابی فیلتر دستگاه می باشد که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود و اگر در تهران باشید برای تعمیر جاروبرقی در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا این کار سریعا توسط تعمیرکار انجام شود.

چرا با روشن کردن جاروبرقی فیوز می پرد؟

پریدن فیوز خانه زمان روشن کردن کولر و سایر لوازم برقی مشکل جدی است که ممکن است به خاطر جریان بالای ورودی ساختمان باشد که برای جلوگیری از آتش سوزی یا مشکلات دیگر فیوز ساختمان می پرد که در مورد جاروبرقی حتی ممکن است به خاطر خرابی قطعات جاروبرقی از جمله فیلتر و کیسه دستگاه و استفاده از جاروبرقی در زمان اوج مصرف برق باشد که در این مقاله دلایل پریدن فیوز را با روشن کردن این دستگاه خواهیم نوشت.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

فیوز برق چیست؟

فیوز (Fuse) که نام دیگر آن جعبه فیوز می باشد قطع است که با نصب آن در ورودی ساختمان باعث جلوگیری از هر گونه آسیب های احتمالی در زمان تغییرات الکتریکی از جمله جریان برق به لوازم برقی شامل ظرفشویی، لباسشویی، کولر گازی، جاروبرقی و… می شود و علاوه بر این زمانی که جریان ورودی برق بیش از حد مجاز باشد باعث گرم شدن زیاد رشته سیم های داخل فیوز می شود که همین باعث پریدن فیوز و جلوگیری از هر گونه آتش سوزی و خرابی وسایل برقی می شود.

فیوز در دو نوع اتوماتیک و یا مینیاتوری وجود دارد که در زمان سوختن فیوز بر اثر داغ شدن و گرم شدن زیاد باید تعویض گردد که بیشترین نوعی که از فیوز در منازل استفاده می گردد از نوع فیوز مینیاتوری است.

پریدن فیوز هنگام روشن کردن جاروبرقی، به دستگاه آسیب می‌رساند

توجه داشته باشید که زمان روشن شدن جاروبرقی اگر فیوز واحد مسکونی یا اداری بپرد و در بار دوم این اتفاق رخ دهد حتی باعث آسیب جدی به قطعات داخلی از جمله موتور جاروبرقی می شود بنابراین باید سریعا علت پریدن فیوز با روشن کردن جاروبرقی را پیدا کنید و اگر مشکل از سیمکشی ساختمان باشد با برقکار تماس بگیرید در غیر اینصورت زمان خرابی قطعات جاروبرقی با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید که برای تعمیر جاروبرقی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

💡بیشتر بخوانید : علت داغ کردن جاروبرقی و نحوه رفع آن

دلایل پریدن فیوز هنگام روشن کردن جاروبرقی

در زمان فشردن کلید خاموش روشن جاروبرقی و زمان جارو کشیدن اگر فیوز بپرد به خاطر موارد زیر است که باید بررسی و عیب یابی شود.

  • اشکال در سیمکشی ساختان
  • ایراد در فیوز برق
  • خرابی قطعات جاروبرقی

دلایل خاموش شدن جاروبرقی و پریدن فیوز

برای ایمنی بهتر در واحدهای مسکونی و تجاری و حتی کولر گازی، کولر آبی فیوز گذاشته می شود تا در صورت فشار زیاد برق به آن فیوز بپرد و مانع از بروز هر گونه حوادث از جمله آتش سوزی شود و در مورد جاروبرقی اگر زمان روشن کردن جاروبرقی فیوز بپرد و دیگر روشن نشود به خاطر موارد زیر است که باید بررسی و رفع شود.

  • خرابی فیلتر و کیسه جاروبرقی
  • اختلال در سیمکشی جاروبرقی یا سیمکشی ساختمان
  • استفاده از فیوز غیر استاندارد
  • استفاده از یک پریز برای چند دستگاه برقی
  • روشن کردن جاروبرقی در زمان اوج مصرف برق

خراب شدن فیلتر و کیسه جاروبرقی

جاروبرقی از قطعات و اجزاء اصلی موتور، لوله خرطوم، کلید پارو، ذغال، برخی مدل ها ترموستات، سیم جمع کن و فیلتر و کیسه تشکیل شده است که خرابی هر کدام از قطعات باعث بروز مشکلاتی می شود که یکی از آنها مربوط به خرابی فیلتر و کیسه جاروبرقی است که باعث می شود جاروبرقی خیلی داغ شود و همین به برد و موتور دستگاه آسیب جدید وارد کند و در آخر باعث پریدن فیوز زمان روشن کردن جاروبرقی شود.

💡حتما بخوانید: علت کم شدن مکش جاروبرقی

خراب شدن فیلتر و کیسه جاروبرقی

وجود اختلال در سیم‌کشی جاروبرقی و یا ساختمان

هر گونه اشکال در سیمکشی جاروبرقی و ساختمان که ممکن است به خاطر خرابی و فرسودگی سیم ها باشد باعث پریدن فیوز زمان روشن کردن جاروبرقی شود از این رو باید نسبت به تعویض یا تعمیر سیم ها استفاده کنید در غیر اینصورت حتی احتمال آتش سوزی نیز وجود خواهد داشت.

💡حتما بخوانید: قیمت و هزینه تعمیر جاروبرقی در منزل

استفاده از فیوز غیر استاندارد

با اینکه با استفاده از فیوز در تمام خانه ها و لوازم برقی می تواند ایمنی و محافظت از دستگاهها را ایجاد کرد اما در این بین تنوع زیاد فیوز در بازار باعث شده است برخی اقدام به تولید فیوز غیر استاندارد کنند که با بکارگیری این فیوز امکان پریدن فیوز زمان  استفاده از لوازم برقی از جمله جاروبرقی وجود دارد از این رو به هیچ وجه به خاطر قیمت پایین نسبت به خرید فیوز تقلبی و بی کیفیت اقدام نکنید.

استفاده کردن از یک پریز برای چند دستگاه برقی

یکی از اشتباهات فاحش زمانی است که شما چند وسیله برقی به یک پریز وصل کنید و همین ممکن است باعث پریدن فیوز شود چونکه برق کافی به دستگاه جاروبرقی نمی رسد.

💡مطلب پیشنهادی : علت روشن نشدن جاروبرقی و خاموش شدن ناگهانی آن

استفاده کردن از جاروبرقی در زمان اوج مصرف برق

با اینکه همه ما دوست داریم با خرید بهترین جاروبرقی نسبت به تمیز کردن خانه اقدام کنیم اما رعایت یک سری موارد از جمله خالی کردن کیسه زباله دستگاه، روشن نکردن جاروبرقی در زمان اوج مصرف برق مهم است چون ممکن است با پریدن فیوز همراه شود.

💡بیشتر بخوانید: علت جرقه زدن موتور جاروبرقی و نحوه رفع مشکل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *