علت داغ کردن جاروبرقی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

داغ کردن جاروبرقی
📖 زمان مطالعه : ۶ دقیقه ⏲️

همانطور که در زمان خرید جاروبرقی خیلی مهم است که بهترین انتخاب را داشته باشید اما باید در حفظ و نگهداری این وسیله برقی کوشا باشید و با انجام یک سری موارد مانع از آسیب جدی به موتور جاروبرقی و سایر قطعات خودداری می کند. اما به هر حال حتی خرید بهترین برند و مارک جاروبرقی از جمله سامسونگ، بوش، ال جی و… نیز ضمانتی در عدم خرابی این وسیله برقی نیست که امروز به یکی از مشکلات رایج جاروبرقی یعنی داغ کردن آن می پردازیم که با خواندن این مقاله می توانید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید و اگر باز هم کمکی به حال شما نکرد برای تعمیر جاروبرقی در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا موتور جاروبرقی داغ می شود؟

جاروبرقی متشکل از اجزا و قطعات مختلف است که در این بین مهمترین آن موتور است که با داغ کردن آن که با بوی سوختگی همراه است خاموش می شود که دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد. با روشن کردن جاروبرقی به مدت بیش از ۳۰ دقیقه احتمال فشار آمدن به موتور و داغ کردن آن وجود دارد از این رو باید بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه جاروبرقی را خاموش کنید اما در بیشتر مدل های جاروبرقی این کار با قطعه ترموستات انجام می شود که باعث می شود به صورت اتوماتیک بعد از ۳۰  دقیقه از کارکردن دستگاه آنرا خاموش کند تا به موتور و سایر قطعات آن آسیب جدی وارد نشود.

علت داغ کردن موتور جاروبرقی می تواند به خاطر ساده ترین مورد یعنی پر بودن کیسه زباله آن و یا مشکل فنی دستگاه چون خرابی ترموستات، خرابی برد الکترونیکی و حتی نیم سوز یا سوختن موتور باشد که برای تعمیر جاروبرقی در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل داغ شدن موتور جاروبرقی

همانطور که گفتیم یکی از مشکلات جاروبرقی زمان داغ کردن موتور آن است که با علائم و نشانه هایی چون کاهش مکش جاروبرقی، بوی سوختگی همراه است که در این زمان باید سریعا آنرا از برق بکشید و برای رفع مشکل اقدام کنید. در متن این مقاله شما را با علت داغ کردن موتور جاروبرقی آشنا می کنیم که تنها شامل خرابی ترموستات نیست بلکه خرابی برد، نیم سوز شدن موتور و … باعث بروز این مشکل می شود که به شرح هر کدام از دلایل خواهیم پرداخت و برای تعمیر جاروبرقی در منزل می توانید با آی بک امداد تماس بگیرید.

 • خرابی قطعه ای به نام ترموستات که انرا سنسور جاروبرقی می نامند
 • خراب شدن برد دستگاه
 • نیم سوز شدن موتور جاروبرقی
 • بار زیاد موتور جاروبرقی
 • از کار افتادن کلید گریز از مرکز
 • عمل نکردن کلید گریز از مرکز
 • پر بودن کیسه زباله، کثیف بودن فیلتر جاروبرقی و مسدود بودن لوله
 • خرابی فن موتور دستگاه

💡 حتما بخوانید: تعمیر جاروبرقی سامسونگ در تهران

خراب بودن ترموستات جاروبرقی

همانطور که اشاره شد برای جلوگیری از فشار زیاد به جاروبرقی باید هر ۲۰ الی ۳۰ دقیقه آنرا خاموش کنید که اکثر جاروبرقی ها قطعه ای به نام ترموستات دارند که این کار را انجام می دهد بنابراین اگر بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه ناگهان جاروبرقی خاموش شد نگران نباشید چون سنسور خاموش کردن توسط ترموستات فعال شده است. حال اینکه اگر با داغ شدن موتور جاروبرقی مواجه شدید احتمال خرابی ترموستات وجود دارد که بعد از آن بوی داغی در فضا می پیچد.

به منظور رفع مشکل خرابی ترموستات کافیه با تعمیرکاران آی بک امداد تماس بگیرید تا در منزل یا محل شما حاضر و نسبت به تعمیر جاروبرقی اقدام کنند.

خرابی در برد جاروبرقی

اگر متوجه سالم بودن ترموستات شدید و باز هم بعد از ۲۰ الی ۳۰ دقیقه خاموش نشد احتمال خرابی از برد الکترونیکی دستگاه وجود دارد که باعث می شود در زمان مناسب خاموش نشود از این رو باید نسبت به تعمیر یا تعویض برد جاروبرقی اقدام کنید.

نیم سوز شدن موتور جاروبرقی

فراموش نکنید که تمام قطعات جاروبرقی ممکن است به مرور زمان خراب شوند و نیاز به تعویض آنها باشد که یکی از مهمترین آنها موتور جاروبرقی است  که اگر نیم سوز شود باعث داغ کردن جاروبرقی می شود. برای اینکه مطمئن شوید که موتور سالم یا نیم سوز است کافیه با تعمیرکار تماس بگیرید تا با حضور در محل و منزل شما آنرا بررسی کند.

زیاد بودن بار موتور

اگر به دنبال علت داغ کردن جاروبرقی هستید باید به شما بگوییم که یکی از دلایل آن به خاطر وجود بار زیاد داخل موتور است که باعث می شود بیش از توان خود موتور کار کند و همین منجر به زود داغ کردن و سوختن موتور شود از این رو باید سریعا با تعمیرکار تماس بگیرید تا عیب یابی را انجام و نسبت به تعمیر جاروبرقی اقدام کند.

عمل نکردن کلید گریز از مرکز

نحوه کار کردن جاروبرقی به این صورت است که با روشن کردن دستگاه ابتدا سیم پیچ راه انداز یا کمکی وارد مدار و در ادامه از مدار خارج می شود از این رو اگر کلید گریز خراب باشد سیم پیچ از مدار خارج نمی شود و همین منجر به داغ کردن موتور جاروبرقی می شود که از دید اکثر تعمیرکاران حرفه ای شما می توانید با گوش دادن به صدای کنتاکت وارد یا خارج شدن سیم پیچ بفهمید که علت داغ کردن جاروبرقی به چه خاطر است.

پر بودن کیسه زباله ، کثیفی فیلتر و مسدود شدن راه لوله

یکی از دلایلی که باعث بوی سوختگی موتور می شد به خاطر پر بودن کیسه زباله دستگاه بود که باعث می شد به دستگاه فشار زیادی وارد شود و در انتها منجر به کم شدن مکش جاروبرقی و در آخر باعث داغ شدن موتور می شد که برای رفع مشکل باید به سراغ تقویت مکش جاروبرقی با بررسی موارد زیر بروید.

 • در صورت کثیفی فیلتر هوا باید آنرا تمیز کنید.
 • کیسه زباله را خالی کنید چون که پر بودن آن به موتور جاروبرقی فشار وارد کند.
 • مطمئن شوید که راه لوله ، دهانه لوله مسدود نشده باشد.

خراب بودن فن موتور جاروبرقی

در صورتی که قطعه فن موتور خراب شده باشد باعث زود داغ کردن جاروبرقی می شود و همین روی عملکرد صحیح آن اختلاف ایجاد می کند از این رو باید توسط تعمیرکار بررسی و نسبت به تعویض این قطعه اقدام شود.

علت داغ شدن دو شاخه جاروبرقی چیست؟

برخی اوقات ممکن است بعد از اتمام کار با دستگاه جاروبرقی متوجه داغ کردن دو شاخه شوید که علت اصلی آن استفاده طولانی مدت از جاروبرقی می باشد از این رو نباید فراموش کنید که بعد از هر بار روشن کردن جاروبرقی به دستگاه استراحت دهید تا به آن فشار وارد نشود و مانع از داغ و گرم شدن دوشاخه جاروبرقی شود.

نظر تعمیرکار آی بک امداد در مورد داغ کردن جارو برقی

اگر با مشکلات داغ کردن موتور جاروبرقی مواجه هستید از دید تعمیرکار باید موارد زیر را انجام دهید.

 • اگر موتور دستگاه داغ کند ترموستات دستور فرمان خاموش شدن جاروبرقی را به برد می دهد و این کار انجام می شود.
 • با خرابی ترموستات دیگر نمی توان گرمای جاروبرقی را کنترل کرد و همین باعث داغ کردن جاروبرقی می شود.
 • علاوه بر خرابی ترموستات احتمال نیم سوز شدن موتور وجود دارد که باید توسط تعمیرکار بررسی شود که به احتمال زیاد باید تعویض شود.
 • فراموش نکنید که هر چند وقت یکبار کیسه دستگاه را خالی و فیلتر هوا را تمیز و مطمئن شوید که لوله خرطومی مسدود نشده است.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات رایج جاروبرقی این است که به شدت داغ می کند و بوی سوختگی از موتور جاروبرقی می آید که در این مورد دلایل مختلف از جمله خرابی ترموستات، نیم سوز شدن موتور، پر بودن کیسه زباله، خرابی برد الکترونیکی دستگاه و… باعث بروز این مشکل می شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود. برای تعمیر جاروبرقی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا بعد از گفتن مشکل، استعلام هزینه تعمیر جاروبرقی و دادن آدرس تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و تعمیر جاروبرقی انجام شود.

4 دیدگاه برای “علت داغ کردن جاروبرقی و نحوه رفع آن | تعمیرات آی بک امداد

 1. مرضیه گفته:

  سلام، جاروبرقی ما برند فیلیپس که وقتی دور بالا میزنم سریعا موتورش داغ میکنه و باد داغ از لوله بیرون میده لطفا راهنمایی کنید.

 2. عیدی گفته:

  سلام، زمان روشن بودن جاروبرقی و استفاده ازش بوی بد سوختگی اومد که سریعا خاموشش کردم که بعد از چند لحظه باز روشن شدن اما صدایی چون خ خر داشت و مکش هم نداشت لطفا راهنمایی کنید.

 3. مجتبی گفته:

  سلام، علت زود خاموش کردن جاروبرقی و داغ کردن دستگاه رو بگید و اینکه از کجا بفهمیم که مشکل جاروبرقی از کلید گریز از مرکز یا برد و قطعات دیگه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *