علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن | آی بک امداد

سر و صدای زیاد لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

شستشوی لباس ها داخل لباسشویی و گرفتن رطوبت آن باعث راحتی انسان ها شده است از این رو روز به روز تقاضای خرید لباسشویی زیاد می شود که در این بین برندهای مختلف از جمله سامسونگ، ال جی، بوش وجود دارد اما فراموش نکنید که خرید بهترین مارک لباسشویی نیز تضمینی در عدم خرابی این وسیله نیست و احتمال خرابی و بروز مشکلات در آن وجود دارد که امروز به بررسی علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی خواهیم پرداخت. چنانچه موقع روشن کردن لباسشویی با صداهای عجیب چون خر خر، تق تق، جیرجیر و… مواجه شدید احتمال گیر کردن چیزی داخل لوله تخلیه یا لاستیک دور درب و حتی در بدترین حالت خرابی قطعاتی از جمله کمک فنر، کلاچ و… وجود دارد که برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا لباسشویی سر و صدای زیادی دارد؟

خب طبیعتا در زمان روشن کردن لباسشویی به خاطر چرخیدن دیگ و زمان آبگیری و در ادامه شستشو و تخلیه آب سر و صدا دارد حتی با لرزش لباسشویی ممکن است همراه شود که به خاطر تراز نبودن لباسشویی است که با تراز کردن آن مشکل رفع می شود. اما برخی اوقات ممکن است سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به خاطر گیر کردن لوله تخلیه یا خرابی قطعات آن چون کلاچ، کمک فنر، بالشتک و حتی گیر کردن سکه، سنجاق داخل واشر تخلیه باشد.

فراموش نکنید که حتما قبل از انداختن لباس ها داخل دستگاه ابتدا جیب های آنرا بررسی و مطمئن شوید سکه، سنجاق و هر شی دیگر داخل آن وجود ندارد چون بیرون نیاوردن آن باعث ایجاد سر و صدای زیاد داخل ماشین لباسشویی می شود.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

بررسی دلایل و علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن

خب به شما گفتیم که چرا ماشین لباسشویی صدای زیادی دارد و چه دلایل باعث بروز این مشکل می شود. در ادامه متن مقاله شما را با انواع صداها که از لباسشویی به گوش می آید و خرابی قطعاتی از جمله کمک فنر، کلاچ و… که باعث ایجاد سر و صدای زیاد لباسشویی می شوند آشنا می کنیم.

صدای خرخر کردن ماشین لباسشویی

این صدا به دلیل گیر کردن و مسدود شدن راه لوله تخلیه است که با رفع آن به راحتی مشکل برطرف می شود اما اگر این کار انجام نشود حتی احتمال ترکیدگی لوله وجود دارد.

صدای کلیکی ماشین لباسشویی

هر گونه جسم خارجی از جمله سنجاق، کلید، سکه در جیب شلواتان اگر بیرون نیاورید و داخل لباسشویی بیندازید باعث ایجاد سر و صدای زیاد شبیه به صدای کلیک می شود که این بخاطر گیر کردن جسم داخل واشر تخلیه یا لاستیک دور درب است که باید آنها را بیرون بیاورید تا از شر صدای آن راحت شوید.

صدای وزوز یا هوووم ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل سر و صدای زیاد لباسشویی به خاطر گیر کردن جسم یا شی داخل پمپ دستگاه است که اگر سریعا آنرا بیرون نیاورید احتمال آسیب جدی به پمپ وجود دارد که حتی ممکن است منجر به تعویض پمپ لباسشویی توسط تعمیرکار شود.

صدای تق تق ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که در حفظ و نگهداری لباسشویی باید رعایت کنید این است که بیش از حد داخل آن لباس نگذارید در غیر اینصورت با صدایی شبیه به تق تق مواجه می شوید که البته این صدا ممکن است حتی به خاطر خرابی بلبرینگ های لباسشویی، پولی، موتور لباسشویی باشد که باید توسط تعمیرکار عیب یابی و تعمیر گردد. برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

صدای جیر جیر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از سر و صدا های عجیب از لباسشویی شبیه به جیر جیر است که این به خاطر پر بودن زیاد لباس داخل لباسشویی و تراز نبودن دستگاه و حتی مشکلات فنی از جمله خرابی تسمه، کمک فنرها، بلبرینگ، موتور، کوپلینگ موتور و حتی پمپ تخلیه یا شیر ورودی آب می باشد که باید رفع گردد تا از شر این صدا خلاص شوید.

علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی به خاطر خرابی قطعات آن

نه تنها مسدود شدن لوله تخلیه، پمپ با جسم خارجی و همچنین گیر کردن شی از جمله سکه، سنجاق داخل آن باعث ایجاد سر و صدای شبیه به تق تق، کلیکی، خر خر و… می شود خرابی قطعات زیر نیز باعث ایجاد سر و صدای زیاد لباسشویی می شود که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

 • خراب شدن پمپ تخلیه و موتور پمپ
 • اشکار در دریچه ورودی آب لباسشویی
 • فرسودگی یا خرابی کلاچ لباسشویی
 • خراب شدن بالشتک لباسشویی
 • آسیب دیدن یا ضعف در کمک فنرهای لباسشویی
 • خراب شدن تسمه کاهش حرکت دیگ
 • سوختن یا نیم سوز شدن موتور لباسشویی
 • خرابی پولی پمپ، شفت و پولی موتور لباسشویی
 • پوسیدن یا پاره شدن تسمه پمپ لباسشویی
 • خرابی بلبرینگ های لباسشویی
 • فرسودگی گیربکس

خراب شدن پمپ تخلیه و موتور پمپ

یکی از موارد ایجاد سر و صدا زیاد لباسشویی به خاطر خرابی پمپ تخلیه است که باید توسط تعمیرکار بررسی و در صورت نیاز پمپ تعویض گردد.

دریچه ورودی آب

چنانچه زمان آبگیری لباسشویی صدای زیادی به گوش می رسد احتمال مسدود شدن مسیری ورود آب به دستگاه به خاطر رسوبات معدنی داخل شیر برقی وجود دارد که باید توسط تعمیرکار بررسی و در صورت خرابی دریچه ورودی آب تعویض گردد.

سر و صدای لباسشویی به خاطر کلاچ

ارتباط بین گیربکس و دیگ داخل لباسشویی با کلاچ انجام می شود از این رو با گذشت زمان و فرسودگی این قطعه سر  و صدای زیادی زمان چرخیدن دیگ لباسشویی به گوش می رسد که مربوط به معیوب شدن کلاج است که باید توسط تعمیکرار تعویض گردد.

آسیب دیدن کمک فنر لباسشویی

به منظور کاهش یا جذب ارتعاشات دیگ لباسشویی زمان چرخیدن از کمک فنرهایی استفاده می شود از این رو با آسیب دیدن یا ضعیف شدن آن زمان چرخیدن دیگ با سر و صدای زیادی همراه است که اگر رفع نگردد احتمال آسیب دیدن جدی به سایر اجزاء و قطعات ماشین لباسشویی وجود دارد.

خراب شدن تسمه کاهش حرکت دیگ

یکی دیگر از دلایل سر و صدای زیاد لباسشویی به خاطر فرسودگی تسمه کاهش حرکت دیگ است که اگر مشکل رفع نشود با لرزش، حرکت یا صدای ضربه بلند همراه است.

خرابی موتور لباسشویی

همانطور که می دانید لباسشویی از اجزاء و قطعات مختلف تشکیل شده است که اصلی ترین آن موتور است که در صورت آسیب دیدگی و خرابی آن با سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی چون هووووم یا وزوز همراه است که به خاطر موتور است و باید توسط تعمیرکار بررسی ، تعمیر یا تعویض گردد.

مشکل از پولی موتور، پولی شفت و پولی پمپ لباسشویی

داخل لباسشویی برای حرکت دیگ انواع پولی شفت، موتور و پمپ وجود دارد که به مرور زمان اگر سر و صدای زیادی چون جیغ یا ضربه از لباسشویی به گوش برسد به خاطر تجمع گریس، خاک و خورده لاستیک روی پولی ها است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی گردد.

5 دیدگاه برای “علت سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی و نحوه رفع آن | آی بک امداد

 1. سجاد گفته:

  سلام، ماشین لباسشویی برند پاکشوما مدل تسمه ای دکمه وسط است که زمان روشن کردن و شستشو چپ و راست میشه و بعضی اوقات با زیاد شدن حجم لباس داخل دیگ صدای خش مانند و کشیدن ازش بلند میشه طوری که انگار روی شیشه خش ایجاد میشه و این صدا تنها روی دور کند اتفاق میفته.

 2. احمدی گفته:

  ماشین لباسشویی دوو داریم که زمان روشن بودن و خشک کردن لباس ها صدا و لرزش زیادی داره لطفا راهنمایی کنید.

 3. عبدالله گفته:

  سلام، ماشین لباسشویی ما که برند ال جی است زمان خشک کن صدایی چون طق طق ازش پخش میشه انگار که میخواد از جاش در بیاد.

 4. ابراهیم گفته:

  با سلام، ماشین لباسشویی ما برند پاکشوما است که حین کار کردن صدایی شبیه به برخورد دو جسم فولادی به همدیگه رو داره در ضمن کمک ها و بلبرینگ و سه نظام لباسشویی نیز عوض کردیم باز هم صداش خیلی زیاد علتش چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *