علت و آموزش رفع انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ | آی بک امداد

انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

   

📖 زمان مطالعه : ۷ دقیقه ⏲️

با ساخت لباسشویی در زندگی بشر تحول اساسی رخ داد به خصوص اینکه دیگر نیاز به شستشوی لباس با دست نیست و براساس جنس و بافت لباس می توانید آنرا روی تایمر تنظیم کنید و شروع به انجام فرآیند شستشو کند. قطعا همه ما با توجه به درآمد خود دنبال خرید بهترین برند و مارک لباسشویی ایرانی و خارجی هستیم اما این تضمینی بر عدم خرابی این دستگاه نمی باشد و احتمال بروز انواع مشکلات اعم از نچرخیدن دیگ، عدم تخلیه آب، کار نکردن تایمر، بسته نشدن درب لباسشویی و… وجود دارد که برای تعمیر لباسشویی در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید. برخی از خرابی ها و اشکالات لباسشویی با نمایش کد خطا و ارور روی نمایشگر نشان داده می شود که در این مقاله به بررسی علت بروز انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع آن خواهیم پرداخت.

علت نمایش انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

اگر نگاهی به تاریخچه ماشین لباسشویی بیندازید متوجه خواهید شد که پیشرفت در ساخت لباسشویی باعث ساخت بهترین نوع آن شده است که امروزه در بازار می توانید مشاهده کنید. اما یکی از قابلیت های ماشین لباسشویی داشتن نمایشگر است که در روی آن مرحله شستشو، مدت زمان شستشوی لباس و… نشان داده می شود و البته در صورت خرابی ماشین که ممکن است یک مشکل جزئی یا فنی باشد با نمایش کد خطا و ارور شما را مطلع می کند که با خواندن این مقاله می توانید علت و نحوه رفع کد خطا و ارورهای لباسشویی را بخوانید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت و آموزش رفع انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

برند کره ای سامسونگ یکی از بهترین مارک و برندهای لباسشویی در ایران است که خدمات پس از فروش دارد و در ایران زمان راه اندازی و نصب می توانید با نمایندگی آن تماس بگیرید و تا داشتن اعتبار گارانتی در صورت خرابی کافیه با نمایندگی تعمیرات لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید تا تعمیرکار در محل و منزل شما حاضر و تعمیر لباسشویی را انجام دهد. البته با اتمام اعتبار گارانتی برای تعمیر لباسشویی می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا در هر جایی از تهران از شمال، غرب، جنوب، شرق هستید تعمیرکار اعزام و جلوی چشم شما تعمیر لباسشویی در منزل انجام شود.

در ادامه متن این مقاله شما را با انواع کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا می کنیم و علت و نحوه رفع کد خطا و ارور را خواهیم نوشت و چنانچه با خواندن این مقاله قادر به رفع کد خطا نبودید کافیه با آی بک امداد تماس بگیرید.

کد خطای ۱E, E7, 1C ماشین لباسشویی سامسونگ

 • علت ارور ۱E, E7, 1C : سنسور سطح آب
 • نحوه رفع عیب ارور ۱E, E7, 1C لباسشویی سامسونگ: با خاموش کردن لباسشویی پس از ۳۰ ثانیه مجددا آنرا روشن و یک برنامه جدید را شروع کنید و چنانچه مشکل رفع نشد باید سنسور را عوض کنید.

کد خطای ۳E, 3E1, 3E2, 3E3, 3E4, bE, 3C  ماشین لباسشویی سامسونگ

 • علت ارور ۳E, 3E1, 3E2, 3E3, 3E4, bE, 3C بخاطر خرابی موتور لباسشویی است.
 • نحوه رفع عیب ارور ۳E, 3E1, 3E2, 3E3, 3E4, bE, 3C لباسشویی سامسونگ: با خاموش کردن دستگاه و ۳۰ ثانیه بعد از آن روشن کردن مجدد لباسشویی مشکل رفع خواهد شد.

کد خطای ۴E/E1/4C  ماشین لباسشویی سامسونگ

 • علت کد خطا ۴E/E1/4C مشکل در تامین آب دستگاه است.

نحوه رفع عیب ارور ۴E/E1/4C  لباسشویی سامسونگ:

 • مطمئن شوید که شیر آب باز و سالم است.
 • از مسدود نبودن شلنگ آب به دستگاه مطمئن شوید.
 • در ادامه باید بفهمید که آیا شیر آب یخ نزده باشد.
 • چک کنید که فشار آب به اندازه کافی می باشد تا شستشو انجام شود.
 • نوبت بررسی فیلتر ورودی به انتهای شیر آب لباسشویی است.
 • در صورت گرفتگی و مسدود بودن فیلتر باید سوراخ های آنرا پاک کنید.

کد خطای ۴E1, 4E2, 4Ed, H1, HE, 4C2, HC,CE, E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

 • علت کد خطای ۴E1, 4E2, 4Ed, H1, HE, 4C2, HC,CE, E8 مشکل در قسمت دمای آب است.
 • رفع عیب ارور ۴E1, 4E2, 4Ed, H1, HE, 4C2, HC,CE, E8 لباسشویی سامسونگ: کافیه که شلنگ آن را به منبع سرد وصل کنید.

کد خطای ۵E, E2, 5C ماشین لباسشویی سامسونگ

 • ۵E, E2, 5C : زهکشی
 • برای رفع عیب ارور ۵E, E2, 5C لباسشویی سامسونگ نسبت به تمیز کردن فیلتر پمپ زهکشی اقدام و در صورت گرفتی آنرا باز کنید و سپس شلنگ تخلیه لباسشویی را بررسی کنید. علاوه بر این باید مطمئن شوید که شلنگ یخ نزده و یا مسدود نباشد.

کد خطای ۸E ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای ۸E به خاطر جریان آب است که برای رفع این ارور باید دستگاه را خاموش و ۳۰ ثانیه بعد مجددا روشن کنید.

کد خطای C8 ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور C8 به دلیل خرابی سنسور MEMS است که با یک بار خاموش روشن کردن مشکل رفع خواهد شد.

کد خطای ۹E1, PH1, 9E2, Plo, AE ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورت قطع بودن جریان برق دستگاه این خطا نمایش داده می شود که با خاموش کردن دستگاه و روشن کردن مجدد این مشکل رفع خواهد شد و البته اگر با انجام این کار مشکل رفع نشد احتمال پریدن فیوز ماشین لباسشویی وجود دارد که تنها راه حل تعویض این قطعه است.

کد خطای AC6، AE، ۱۳E، AC ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورت نمایش ارور AC6، AE، ۱۳E، AC مشکل از مخابرات دستگا است که با یک بار خاموش و روشن شدن لباسشویی خطا از بین می رود.

کد خطای bE1، ۱۲E، bE2، ۱۴E، bE3،۱۸E ماشین لباسشویی سامسونگ

چنانچه روی نمایشگر لباسشویی سامسونگ ارور bE1، ۱۲E، bE2، ۱۴E، bE3،۱۸E نشان داده شود به خاطر خرابی دکمه های آن است که به خاطر چسبیدن دکمه ها این خطا رخ می دهد و بدون نیاز به خاموش کردن لباسشویی می توانید با تمیز کردن دکمه ها با پارچه آنرا برطرف کنید.

کد خطای DDC ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطا DDC لباسشویی به خاطر خرابی درب است که برای رفع عیب باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای dE, dE1, Ed, dC, DC1, DC ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورت خرابی درب لباسشویی با کد خطاها ی dE, dE1, Ed, dC, DC1, DC مواجه خواهید شد که برای رفع عیب ارور ابتدا باید از گیر نکردن چیزی لای درب مطمئن شوید و این را بدانید که این خطاها مممکن است به خاطر بیش از حد پر بودن لباس داخل دیگ نشان داده شود.

کد خطای dE2 ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای dE2 زمانی نشان داده می شود که کلید روشن خاموش دستگاه خراب شده باشد که برای رفع عیب ابتدا باید دستگاه از برق بکشید و ۵ دقیقه بعد آنرا مجددا وصل و روشن کنید در صورت عدم رفع مشکل با تعمیرکار لباسشویی آی بک امداد تماس بگیرید.

کد خطای FE ماشین لباسشویی سامسونگ

علت ارور FE مشکل در فن لباسشویی است که باید آنرا بررسی کنید و در صورت گیر کردن چیزی داخل پروانه های فن آنرا برطرف کنید.

کد خطای HE1، E5، ۶E ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های HE1، E5، ۶E زمانی نشان داده می شود که گرم کننده یا همان المنت خراب شده باشد که برای رفع این کد خطا باید المنت، سنسور حرارتی لباسشویی بررسی و در صورت خرابی آن باید نسبت به تعویض آنها اقدام شود.

کد خطای HE2 ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای HE2 به معنای خرابی گرم کننده خشک کن لباسشویی است که برای رفع عیب ارور باید ابتدا مطمئن شوید که سیستم خشک کن گرفتگی نداشته باشد و در صورتی خرابی آن باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

کد خطای HE3 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور HE3 به خاطر عدم کارکرد صحیح بخار دستگاه لباسشویی است که برای رفع آن باید با تکنسین و تعمیرکار تماس بگیرید که برای تعمیر لباسشویی در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

کد خطای HE3 ماشین لباسشویی سامسونگ: HOT

کد خطای HE3 به معنای زیاد گرم شدن لباسشویی است و با باز گذاشتن درب لباسشویی مشکل رفع خواهد شد.

کد خطای LE, LE1, E9, 11E, LC, LC1 ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور های LE, LE1, E9, 11E, LC, LC1 روی نمایشگر لباسشویی به معنای کاهش سطح آب داخل آن است که در این مواقع باید ابتدا مطمئن شوید که سطح شلنگ تخلیه از پایه لباسشویی کمتر نباشد و در عین حال شلنگ تخلیه روی کف زمین قرار نگیرد و هیچ گونه گرفتگی و مسدودی نداشته باشد.

کد خطای t1, t2, tSt ماشین لباسشویی سامسونگ

زمان نمایش کد خطاهای t1, t2, tSt کافیه یک بار لباسشویی خاموش و ۳۰ ثانیه بعد مجددا روشن کنید تا خطا از بین برود.

کد خطای OE, OF, E3, OC ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطاهای OE, OF, E3, OC به معنای سر ریز، افزایش پودر شستشوی داخل لباسشویی و یا ریختن بیش از حد مایع داخل جا پودری است که با یک بار روشن و خاموش کردن که البته باید بعد از ۳۰ ثانیه از خاموشی مجدد روشن کنید تا مشکل رفع گردد.

کد خطای Sud ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور Sud به معنای افزایش بیش از حد کف داخل لباسشویی است که در این مورد خود دستگاه قادر به رفع عیب است و شما نیازی نیست کاری انجام دهید.

کد خطای tE, EC, tE1, tE2, tE3 ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطاهای tE, EC, tE1, tE2, tE3 زمانی است که حسگر دما خراب شده باشد که با یک بار خاموش کردن دستگاه و ۳۰ ثانیه بعد روشن کردن لباسشویی مشکل رفع خواهد شد.

کد خطای UC ماشین لباسشویی سامسونگ

در زمان نوسانات در ولتاژ منبع تغذیه کد خطای UC نمایش داده می شود که برای رفع آن کافیه یک بار خاموش و ۳۰ ثانیه بعد روشن شود.

کد خطای UE, E4, Ub ماشین لباسشویی سامسونگ

افزایش بار از حد استاندارد داخل لباسشویی و پر کردن لباس های زیاد داخل آن باعث نمایش کد خطاهای UE, E4, Ub می شود که برای رفع آن کافیه بار اضافه را خالی کنید و از تراز بودن لباسشویی مطمئن شوید.

8 دیدگاه برای “علت و آموزش رفع انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ | آی بک امداد

 1. سعید نجیبی گفته:

  سلام، روی صفحه نمایش لباسشویی ما ارور E5 نشون میده و با عدم تخلیه آب همراه است که با خواندن دفترچه راهنمای لباسشویی فیلتر رو تمیز و مسیر تخلیه بررسی کردم که ارور برطرف اما آب تخلیه نشد ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • تعمیر کار آی بک امداد گفته:

   سلام، مشکل لباسشویی شما از خرابی قطعه پمپ است که باید بررسی و عیب یابی انجام شود.

 2. سعید نجیبی گفته:

  سلام، لطفا نحوه چک کردن پمپ تخلیه لباسشویی هشت کیلویی سامسونگ رو بگید می خوام بدونم که سالم هست یا نه.

 3. مهسا گفته:

  سلام، ماشین لباسشوی ما که برند سامسونگ ظرفیت ۳ کیلویی هست زمان تخلیه آب آلارم میده و بعد تخلیه شدن و آبکشی کردن در آخر آلارم و صدا میده و خاموش میشه ممنون میشم علت رو بگید.

  • تعمیر کار آی بک امداد گفته:

   سلام، مشکل لباسشویی شما از گرفتگی فیلتر است که باید تمیز گردد و در ادامه برای رفع مشکل باید نسبت به بررسی و عیب یابی پمپ تخلیه بروید که برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

 4. طاهر گفته:

  سلام، لباسشویی سامسونگ ظرفیت ۱۳ کیلویی درب از بالا دارم که بعد از روشن شدن و چند دقیقه که کار میکنه خطای C4 رو نشون میده که هیچ مشکلی هم در آب و فشار آن نداره لطفا علتش رو بگید.

 5. ناشناس گفته:

  با سلام، ماشین لباسشویی برند سامسونگ دارم که الان بعد از انتخاب برنامه و روشن کردنش همین که به زمان ۸ دقیقه میرسه زمان خشک کردن عقب و جلو میره و ارور E4 رو نشون میده راهنمایی کنید.

  • تعمیر کار آی بک امداد گفته:

   سلام ، عقب جلو کردن زمان خشک کن لباسشویی شما به دلیل خرابی تایمر است که برای رفع ارور و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در تهران کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *