علت داغ شدن بیش از حد بدنه ماکروفر | تعمیرات آی بک امداد

باز و بسته نشدن درب ماکروفر
📖 زمان مطالعه : ۵ دقیقه ⏲️

همانطور که با خرید بهترین ماکروفر می توانید در کمترین زمان نسبت به گرم کردن غذا و پخت کیک، شیرینی و حتی غذا اقدام کنید اما با خراب شدن قطعات ماکروفر احتمال بروز مشکلاتی چون نچرخیدن سینی ماکروفر، سر و صدای زیاد، گرم نشدن غذا و حتی سوختن غذا وجود دارد و در این بین زمانی که ماکروفر روشن است به خاطر کار کردن قطعات و لامپ مگنترون اگر به بدنه دستگاه دست بزنید مسلما گرم است اما اگر بیش از حد داغ باشد به معنای خرابی قطعات آن است که خراب شدن لامپ مگنتران، فن، سوختن سنسور حرارتی و استفاده از ظروف نامناسب و… باعث داغ شدن بیش از حد بدنه ماکروفر می شود که برای تعمیر آن باید با تعمیرکار تماس بگیرید و اگر تهران هستید برای تعمیر ماکروفر در تهران کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا بدنه ماکروفر بیش از حد داغ است؟

زمان روشن شدن مایکروویو مسلما با کار کردن قطعات آن اگر به بدنه دستگاه دست بزنید گرم است اما اگر بیش از حد داغ باشد به خاطر خرابی قطعاتی چون لامپ مگنتران، فن، سوختن سنسور حرارتی و … است که باید توسط تعمیرکار رفع گردد. دقت داشته باشید که برخی از برندهای ماکروفر مجهز به سنسور حرارتی هستند تا در صورت داغ شدن زیاد دستگاه برای جلوگیری از خرابی دستگاه، سوختن غذا در ماکروفر سریعا آنرا خاموش کند اما اگر ماکروفر شما این قطعه ندارد باید سریعا نسبت به خاموش کردن آن در این زمان و رفع مشکل اقدام کنید.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

خلاصه ای از مقاله علت داغ شدن بدنه ماکروفر

گرم شدن بدنه ماکروفر به چه دلیل است؟

با روشن شدن دستگاه و پختن غذا و گرم کردن آن بدنه گرم می شود که این طبیعی است اما اگر خیلی داغ باشد غیر طبیعی است و به معنای مشکل در دستگاه است که باید رفع شود.

با داغ شدن بیش از حد بدنه ماکروفر چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که مجهز به سنسور دما باشد سریعا مایکروویو خاموش می شود اما اگر سنسور ندارد باعث آسیب جدی به قطعات دستگاه می شود.

دلایل داغ شدن بدنه ماکروفر

 • خراب شدن لامپ مگنتران یا آنتن
 • انتخاب برنامه طوانی برای پخت غذا یا گرم کردن آن
 • خراب شدن فن ماکروفر
 • سوختن سنسور حرارتی دستگاه
 • استفاده از ظروف نامناسب
 • روشن ماندن زیاد ماکروفر یا خراب شدن برد الکترونیکی دستگاه

بدنه ماکروفر چقدر باید داغ باشد؟

توجه داشته باشید که گرم شدن بدنه ماکروفر کاملا طبیعی است و این به خاطر روشن بودن دستگاه و کار کردن قطعات آن است اما اگر بدنه بیش از حد گرم باشد به معنای خراب شدن قطعات آن از جمله فن، سنسور حرارتی، برد، لامپ مگنتران است به خصوص اینکه یکی از دلایل داغ شدن بیش از حد بدنه ماکروفر به خاطر استفاده از تایم طولانی است که اگر پخت غذا با تایم بالا است بهتر است از فر یا اجاق گاز استفاده کنید تا دستگاه ماکروفر خراب نشود.

💡حتما بخوانید: قیمت تعمیر ماکروفر در منزل

دلایل گرم شدن بیش از اندازه بدنه مایکروفر و سولاردوم

یکی از مشکلات رایج ماکروفر زمانی است که بدنه ماکروفر و سولاردوم زیاد گرم است که خراب شدن لامپ مگنتران، ایراد در فن خنک کننده، سوختن سنسور، انتخاب برنامه پخت با زمان زیاد، استفاده از ظروف نامناسب، روشن ماندن زیاد دستگاه یا خرابی برد باعث بروز این مشکل می شود که باید توسط تعمیرکار رفع گردد که برای تعمیر ماکروفر در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

خرابی لامپ مگنتران ماکروفر

یکی از قطعات مهم ماکروفر لامپ مگنتران است که باعث تولید امواج الکترومغناطیسی می شود که این امواج باعث گرم شدن غذا می گردد بنابراین برای تولید این امواج توسط لامپ انرژی زیادی نیاز است از این رو با روشن بودن دستگاه لامپ خیلی کار می کند و هر گونه خرابی در آن باعث گرم شدن زیاد بدنه دستگاه و حتی جرقه زدن ماکروفر می شود که باید سریعا توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: علت جرقه زدن ماکروفر

خرابی فن خنک کننده ماکروفر

با تولید گرمای لازم توسط لامپ مگنتران ماکروفر برای جلوگیری از گرم شدن زیاد دستگاه فن خنک کننده وجود دارد بنابراین اگر بدنه ماکروفر خیلی داغ باشد یکی از دلایل آن خراب شدن فن است که باید بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردد.

حتما بخوانید: سر و صدای زیاد ماکروفر

خرابی ترموستات، از علل اصلی گرم شدن بدنه ماکروفر

با وجود قطعه ای به نام ترموستات در ماکروفر خاموش و روشن شدن ماکروفر انجام می گردد از این رو اگر این قطعه خراب شود باعث می شود که لامپ گرمای زیادی تولید کند وخاموش نشود و همین باعث داغ شدن بیش از حد بدنه ماکروفر و آسیب جدی به سایر قطعات شود.

انتخاب برنامه پخت غذا طولانی مدت

علاوه بر گرم کردن غذا با ماکروفر امکان پخت غذا، کیک و شیرینی وجود دارد اما باید دقت داشته باشید که اگر برای پخت غذا زمان زیادی نیاز به گرم شدن است و غذا بخار زیادی تولید می کند بهتر است از دستگاه ماکروفر استفاده نکنید چون باعث گرم شدن بیش از حد بدنه ماکروفر و خرابی آن می شود که البته اگر مجهز به سنسور دما باشد سریعا دستگاه را خاموش می کند اما اگر سنسور حرارتی نداشته باشد باعث خرابی سایر قطعات و حتی ممکن است باعث سوختن غذا در ماکروفر و آتش گرفتن آن شود.

خرابی قطعه TOD (سنسور تشخیص دما)

به منظور جلوگیری از آسیب به قطعات ماکروفر زمان داغ شدن زیاد آن سنسور تشخیص حرارت وجود دارد که اگر دما زیاد شود سریعا باعث خاموش شدن ماکروفر گردد بنابراین ممکن است این قطعه خراب شده و باعث شود بدنه خیلی زیاد گرم شود که باید تعمیرکار آنرا بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض کند.

استفاده از ظروف نامناسب

یکی از دلایل جرقه زدن مایکروفر به خاطر استفاده از ظروف نامناسب است که همین نیز می تواند باعث داغ شدن بیش از حد بدنه ماکروفر شود از این رو از استفاده از هر گونه ظروف فلزی، چینی دور طلایی داخل دستگاه خودداری کنید.

روشن ماندن مداوم ماکروفر

در صورت خاموش کردن ماکروفر اگر کار کند به معنای گیر کردن دکمه آن و ایراد در قسمت برد کنترل است که باعث می شود با فشردن دکمه پاور خاموش نشود از این رو باید سریعا آنرا تعمیر کنید چون روشن ماندن مداوم دستگاه یکی از دلایل داغ شدن بدنه ماکروفر است.

قرار گرفتن ماکروفر در محیط نامناسب

بغیر از موارد بالا باید دقت داشته باشید که ماکروفر در محلی مناسب قرار گیرد که تهویه هوا دارد در غیر اینصورت مسدود بودن دریچه ها عملا دستگاه خنک نمی شود و باعث داغ شدن بیش از حد ماکروفر می گردد.

طریقه جلوگیری از گرم شدن بیش از حد بدنه مایکروفر

 • استفاده از پوشش موجبر یا ورق میکا برای اینکه از لامپ مگنتران محافظت کند.
 • در صورت خراب شدن ورق میکا ماکروفر باید سریعا آنرا تعویض کنید چون برداشتن ورق باعث زیاد گرم شدن لامپ و در ادامه گرم شدن زیاد بدنه ماکروفر می شود.
 • بررسی صدای ماکروفر چون خراب شدن فن باعث بروز این مشکل و گرم شدن بدنه ماکروفر می گردد.
 • عدم استفاده از ظروف نامناسب چون فلزی و دور طلایی چینی
 • گذاشتن دستگاه در جایی که دریچه های هوا داشته باشد و باعث خنک شدن دستگاه ماکروفر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *