علت بوی بد، گاز، دود و سوختگی پکیج | آی بک امداد

علت بوی بد، گاز، دود و سوختگی در پکیج
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

پکیج یکی از سیستم های گرمایشی است که احتمال خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات چون مشکلات پمپ پکیج، افت فشار پکیج، برق داشتن بدنه پکیج، سرد و گرم شدن آب پکیج و.. وجود دارد که در این بین علت بوی بد، گاز، دود و سوختگی پکیج از خرابی قطعات، نشتی گاز شیر برقی، خرابی برد الکترونیکی، آسیب دیدن مشعل و شعله و… است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت و اگر در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرد.

دلیل بوی گاز، دود، سوختگی و بوی بد پکیج چیست؟

بعد از چند وقت ممکن است از پکیج بوی دود، سوختگی، گاز به مشام شما برسد که به صورت خلاصه به شرح زیر است و به صورت کلی به بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها خوهیم پرداخت.

دلیل بوی گاز پکیج

 • خراب شدن قطعات
 • نصب غیر اصولی پکیج
 • نشتی گاز قسمت اتصالات یا شلنگ های پکیج
 • نشتی گاز شیر برقی
 • ایراد در اتصالات یا شلنگ های پکیچ

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلیل بوی دود از پکیج

 • خراب شدن مشعل و شعله پکیج
 • نصب نادرست دودکش پکیج
 • جمع شدن آلودگی روی مشعل پکیج

نصب نادرست دودکش پکیج

دلیل بوی سوختگی از پکیج

 • خراب شدن برد پکیج
 • عدم استفاده طولانی مدت از پکیج

دلیل بوی بد پکیج

 • عدم استفاده طولانی مدت از آب گرم پکیج
 • نشتی گاز پکیج

💡حتما بخوانید: علت قرمز شدن چراغ پکیج

علت بوی گاز پکیج

یکی از مشکلات پکیج زمانی است که بوی گاز می دهد که در واقع خرابی قطعات ،  نصب غیر اصولی پکیج، نشتی گاز از قسمت اتصالات و شلنگ ها، نشتی گاز از شیر برقی منجر به بروز مشکل می شود که باید تمام این موارد توسط تعمیرکار و تکنسین حرفه ای بررسی و عیب یابی شود.

خراب شدن قطعات پکیج

به صورت کلی عمر مفید پکیج بین ۱۰ الی ۱۵ سالت که باید بعد از  چند سال نسبت به تعویض و تعمیر قطعات پکیج اقدام کنید که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

نصب غیر اصولی پکیج

با توجه به مساحت ساختمان می توانید پکیج را بخرید و نصب کنید اما این کار باید توسط افراد متخصص انجام شود در غیر این صورت باعث بروز انواع مشکلات می شود که یکی از آنها پخش بوی گاز از پکیج است.

نشتی گاز از قسمت اتصالات یا شلنگ ها

پیچ خوردگی یا استفاده طولانی مدت از شلنگ ها و سوراخ شدن سطح آنها و ترک خوردگی آنها منجر به نشتی گاز می شود که باید نسبت به رفع مشکل و در صورت نیاز تعویض اتصالات و شلنگ ها اقدام کنید.

نشتی گاز از شیر برقی

یکی از قطعات اصلی و مهم پکیج شیر برقی نام دارد که کار آن تنظیم فشار گاز برای احتراق مشعل است که در صورت خرابی باعث ایجاد بوی گاز در فضا می شود که باید رفع شود.

دلیل بوی دود از پکیج و راه حل آن

زمانی که پکیج کار می کند ممکن است دود کند که احتمال زیاد خرابی شعله و مشعل باعث بروز این مشکل می شود که البته در این بین نصب نادرست دودکش و جمع شدن آلودگی و گرد و غبار روی مشعل پکیج منجر به سوختن ناقص گاز و ایجاد بوی دود می شود که رنگ شعله از آبی به زرد و نارنجی تغییر خواهد کرد که باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

علت بوی سوختگی از پکیج و روش رفع آن

با خراب شدن قطعات برد الکترونیکی پکیج و حتی قطعه برد بوی سوختگی پکیج بلند می شود که علاوه بر آن و با سالم بودن این قطعات اگر به صورت مدام دستگاه پکیج فعال نباشد این مشکل پیش می آید و علاوه بر آن جمع شدن گرد و غبار و آلودگی روی مدار گرمایشی از دلایل بروز این مشکل است که باید بررسی و در صورت نیاز اقدام به تعویض فیلترهای دودکش و تمیز کردن دستگاه کنید.

دلیل بوی نامطبوع از پکیج چیست؟

یکی دیگر از مشکلات پکیج زمانی است که بوی بد از پکیج بلند می شود که در واقع عدم استفاده چند ماهه از آب گرم پکیج باعث می شودکه محلی برای رشد انواع باکتری و قارچ شود که در ادامه منجر به پخش بوی بد از پکیج می شود بویی که شبیه به تخم مرغ گندیده باشد به احتمال زیاد نشتی گاز باعث بروز این مشکل شده است که باید بررسی و عیب یابی آن انجام شود.

نتیجه گیری

در زمان استفاده از پکیج احتمال نشتی گاز، بوی بد، دود کردن و حتی پخش بوی سوختگی پکیج وجود دارد که خرابی قطعات، نشتی گاز از شیر برقی، عدم استفاده طولانی مدت از پکیج، خراب شدن قطعات برد پکیج از دلایل بروز این مشکلات است که باید نسبت به رفع مشکل و تعمیر پکیج اقدام که در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *