مشکلات رایج دستگاه بخور و عیب یابی آن | آی بک امداد

مشکلات دستگاه بخور
📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

دستگاه بخور سرد و گرم وسیله ای برقی است که احتمال خراب شدن قطعات آن و بروز انواع مشکلات چون آب دادن از بخور، بخار نکردن دستگاه بخور، پخش بوی بد، سر و صدای بلند، محکم بسته شدن درب دستگاه بخور و… وجود دارد که باید نسبت به رفع مشکلات دستگاه بخور و عیب یابی دستگاه اقدام کنید که برای تعمیر دستگاه بخور در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

انواع مشکلات رایج دستگاه بخور سرد و گرم

زمانی که از دستگاه بخور سرد و گرم استفاده می کنید احتمال خرابی دستگاه و مشکلاتی چون خارج نشدن بخور از دستگاه، نشتی آب و بخور از زیر مخزن، سر و صدای زیاد، روشن شدن چراغ دستگاه و کار نکردن آن و…. وجود دارد که در ادامه متن مقاله علت و رفع انواع مشکلات دستگاه بخور را خواهیم نوشت و اگر قادر به رفع مشکل نیستید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

  • سر و صدای بلند
  • بوی نامطبوع بخار دستگاه
  • خارج نشدن بخار از دستگاه
  • خارج شدن آب و بخار از زیر مخزن
  • محکم بسته شدن درپوش دستگاه
  • کم شدن حجم آب خارج شده
  • روشن شدن چراغ دستگاه بخار و کار نکردن و بخار ندادن

💡حتما بخوانید: دستگاه بخور سرد بهتر است یا گرم؟

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت سر و صدای بلند دستگاه بخور و رفع مشکل

زمانی که دستگاه بخور روشن است و صدای زیادی از آن بلند می شود ممکن است آب داخل مخزن کمتر از حد معین باشد و عین حال به خاطر قرار نگرفتن دستگاه روی سطح صاف و مناسب باشد.

علت پخش بوی بد بخار خارج شده از دستگاه

با خرید دستگاه بخور مسلما بخاری که از دستگاه خارج می شود بوی بدی دارد که بعد از مدتی از بین می رود که در این بین می توانید با عوض کردن آب مشکل برطرف شود و حتی استفاده از عصاره های گیاهی یا خوشبو کننده دلیلی بر کثیفی آب و پخش بوی بد بخار دستگاه می باشد.

تمیز کردن دستگاه بخور

علت خارج نشدن بخار از دستگاه بخور

با روشن کردن دستگاه بخور اگر بخار از دستگاه خارج نشود و چراغ های ال ای دی سبز روشن باشد به معنای خالی شدن مخزن آب و حتی وصل نبودن درست دستگاه به برق است که با گذاشتن دکمه کنترل خلاف جهت عقربه ساعت و قرار دادن روی حداکثر مشکل برطرف خواهد شد و روشن شدن چراغ ال ای دی به معنای کم بودن آب مخزن است که باید پر شود و روشن نبودن چراغ ال ای دی دستگاه بخور به معنای وصل نبودن دوشاخه به برق است.

علت خارج شدن آب و بخار از زیر مخزن دستگاه بخور

درست قرار نگرفتن مخزن در دستگاه علت اصلی بروز این مشکل است که باید مخزن را باز و آنرا تمیز و مجددا به درستی در جای خود قرار دهید.

محکم بسته شدن درپوش دستگاه بخور

زمانی که درب بخور محکم بسته شده و دیگر باز نمی شود صابون یا مایع دستشویی به قسمت های دنده های درب تانکر دستگاه بزنید تا مشکل برطرف شود.

کم شدن حجم آب خارج شده دستگاه

کثیفی ترانسفورماتور دستگاه که قطعه ای برای تغییر ولتاژ و کنترل جریان برق ورودی به دستگاه باعث بروز این مشکل می شود که باید با مسواک نرم تمام قسمت ها و شیارها و درزهای آن را تمیز کنید.

روشن شدن چراغ دستگاه بخور و کار نکردن

این مشکل در دستگاه بخور به خاطر نرسیدن برق به دستگاه رخ می دهد که ممکن است قطعی سیم های دستگاه بخور نیز منجر به بروز این مشکل شده باشد که باید رفع گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *