علت خرابی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی و نحوه تعویض آن | آی بک امداد

تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

ماشین ظرفشویی وسیله ای مهم است که امروزه در آشپزخانه جزو کاربردی ترین وسایل است و به راحتی با استفاده از آن ظروف به خوبی شسته می شود اما در زمان استفاده از آن باید به درستی از ظرفشویی استفاده کنید و در صورت خرابی هر کدام از قطعات آن سریعا نسبت به تعمیر و عیب یابی ماشین ظرفشویی اقدام کنید که یکی از مشکلات آن به خرابی شلنگ تخلیه بر میگردد که این شلنگ برای تخلیه آب کثیف می باشد که به مرور زمان و به خاطر فشار زیاد جریان آب، اصطکاک و …. خراب می شود که برای تعویض آن کافیه زیر پنل را با پیچ گوشتی و آنرا باز کنید که برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی این کار باید با دقت انجام شود و اگر نیاز به تعمیرکار دارید در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی چیست؟

داخل ماشین ظرفشویی قطعات مختلفی از جمله آبپاش، فیلتر، موتور، میکروسوئیچ درب، پنل، پمپ تخلیه، شیر برقی و.. وجود دارد که در این بین شلنگ تخلیه محلی برای تخلیه آب کثیفی است که باید از ماشین خارج شود اما با توجه به جنس شلنگ که از پلاستیک نرم و منعطف است به مرور زمان و در اثر فشار زیاد جریان آب ممکن است خراب شود که باید سریعا آنرا عوض کنید در غیر این صورت دچار مشکل خواهید شد و شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی به انتهای پمپ تخلیه و کنار موتور دستگاه قرار دارد که آنرا با استفاده از بست فلزی پمپ تخلیه وصل می کنند از این رو بعد از پیدا کردن محل آن در صورت خرابی شلنگ باید آنرا عوض کنید.

💡حتما بخوانید: آموزش و نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت خرابی شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

همانطور که اشاره شد به مرور زمان و به دلیل استفاده نادرست از ماشین ظرفشویی احتمال خرابی قطعات آن و بروز انواع مشکلات چون پریدن فیوز زمان روشن بودن ظرفشویی، تمیز نشستن ظروف، عدم تخلیه آب، باز نشدن درب ظرفشویی و… وجود دارد که یکی دیگر از قطعات مهم شلنگ تخلیه است که به دلایل مختلف ممکن است خراب شود که این شلنگ با بستن فلزی به پمپ تخلیه وصل شده است که با خرابی آن باید سریعا آنرا عوض کنید.

 • فشار نیروی جریان آب
 • شستشوی روزانه
 • اصطکاک
 • کاهش سن دستگاه

توجه داشته باشید که تقریبا تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی در تمام برندها به یک صورت انجام می شود و به راحتی این کار را می توانید انجام دهید و اگر وقت کافی ندارید یا دست به آچار نیستید برای تعمیر ماشین ظرفشویی و تعویض شلنگ کافیه با شماره آی بک امداد در تهران تماس بگیرید.

💡حتما بخوانید: علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

آموزش و نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی

پس از اینکه متوجه شدید که شلنگ تخلیه ظرفشویی خراب شده است و شلنگ پاره، پوسیده، ترک خورده یا …. شده است باید آنرا عوض کنید که برای تعویض آن می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

 • فراهم کردن ابزار لازم از جمله انبردست، پیچ گوشتی، آچار، گیره، شلنگ نو
 • ظرفشویی را به جلو حرکت دهید و به آرامی شیر را باز کنید.
 • برای اینکه به پایین دستگاه ظرفشویی برسید باید آنرا به سمت خود کج کنید.
 • با پیچ گوشتی پنل زیر ظرفشویی را باز و بعد از رسیدن به فلوتر دستگاه باید مواظب باشید که سیم های آن قطع نشود.
 • دقت داشته باشید که شلنگ تخلیه ظرفشویی با بست یا صفحه فلزی بسته شده است و باید با دقت آنرا باز کنید و یک سر آن به پمپ وصل است که اگر بی احتیاطی کنید احتمال صدمه به پمپ را دارد.
 • بعد از باز کردن بست و باز کردن گیره های اطراف شلنگ، شلنگ فرسوده و خراب شده را بیرون بیاورید.
 • شلنگ تخلیه جدید را در جای آن قرار دهید و با بست به صورت محکم آنرا به سر پمپ متصل کنید.
 • نوبت بستن بست های پنل در جای خود و قرار دادن ظرفشویی در جای خود است.

💡حتما بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در تهران

نتیجه گیری

یکی از قطعات مهم در ماشین ظرفشویی شلنگ تخلیه است که باعث می شود در زمان روشن بودن و شستن ظروف از طریق شلنگ تمام آب کثیف را بیرون کند اما به دلیل جنس لاستیک به مرور زمان و به دلیل فشار جریان آب احتمال پارگی و خرابی آن وجود دارد که باید سریعا نسبت به تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی اقدام کنید که اگر تهران هستید برای اینکار کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *