انواع روش های برش لوله فولادی

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

یکی از بهترین فلزات به نام فولاد است که از آن برای ساخت انواع لوله استفاده می شود. در واقع با استفاده از لوله های فولادی در سه نوع سبک، متوسط، سنگین در فرآیندهای صنعتی استفاده می شود اما در این بین برش لوله فولادی و جوشکاری لوله فولادی بخشی از کار به شما می آید که با توجه به ضخامت، مقاومت لوله از روش های مختلف برش استفاده می شود. برش اره سرد، برش لیزری، برش پلاسما، برش ساینده و حتی استفاده از هوابرش بخشی از انواع روش های برش لوله فولادی است که هر کدام از آنها مزایایی دارند که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

انواع روش های برش لوله فولادی

به منظور ساخت محصولات مختلف باید از لوله فولادی استفاده شود که در این بین قطعا نیاز به برش لوله فولادی لازم است که با توجه به قطر، ضخامت و مقاومت لوله ها از روش های مختلفی چون برش کامپیوتری، برش لیزری، برش با دستگاه پلاسما، برش با دستگاه سنگ فرز استفاده می شود.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

۱-برش ساینده

یکی از روش های ساده استفاده از اره برش یا همان اره ساینده است که بیشتر برای کارهای کم و سبک استفاده می شود و به دلیل نداشتن هیچ برنامه کاری، کار کردن با آن راحت است اما بدی آنها این است که در برابر حرارت مقاوم نیستند و قابلیت برش لوله های فولادی ضخیم را ندارند.

۲-اره نوار بری

اگر قصد برشکاری زیادی روی لوله های فولادی دارید بهترین وسیله اره نوار بری است که یک دستگاه الکترونیکی است که بسته به مدل آن به حالت عمودی یا افقی روی دوچرخ می چرخد. این دستگاه کاملا خودکار کار می کند و از فناوری CNC بهره می برد و امکان برش به شکل های مختلف وجود دارد تنها مشکل این دستگاه این است که اگر با لوله های نازک جفت شود کار نمی کند.

۳-برش اره سرد

یک نوع برشکاری خودکار که بدون استفاده از گرما کار می کند و به راحتی قابلیت برش انواع لوله های فولادی نازک را دارد. با این اره سرد تنها می توانید برش هایی عمودی و مربع روی لوله فولادی ایجاد کنید.

۴-وایرکاتینگ

بهترین دستگاه برش لوله های فولادی را وایرکاتینگ می نامند با این تفاوت که سرعت برش آن کند است و امکان تغییر رنگ در لوله وجود دارد که با سمباده می توان دوباره آنرا جلا داد.

۵-برش کامپیوتری

سرعت برش بالایی با این دستگاه ها وجود دارد و تنها مشکل اینجاست که اگر برای کارهای کم حجم استفاده شود برای شما گران می نشیند و صرفه اقتصادی ندارد.

۶-برش لیزری

برش دقیق لوله های فولادی با برش لیزری انجام می شود چرا که  در این روش با پرتوهای لیزر برش انجام می شود و از فناوری CNC استفاده کرده است و به راحتی می توان آنرا تنظیم کرد تا انتهای کار برش دهد و هر سایز لوله فولادی را برش دهد. تنها عیب این دستگاه هزینه زیاد آن است که البته به دلیل برش دقیق آن کاملا به صرفه است.

۷-دستگاه فرز سنگی

وجود تیغه های بزرگ و محکم روی سنگ فرز باعث می شود به هنگام برش لوله های فولادی برادههای آهن به دیواره لوله نچسبد و هزینه کمتری نسبت به سایر روش های برش لوله فولادی داشته باشد.

۸-ماشین تراش اتوماتیک

با این ماشین شما می توانید لوله های فولادی را با بهترین کیفیت برش دهید البته برای دیوارهای ضخیم مناسب نیست و همچنین هزینه آن گران است اما برش لوله با این ماشین طول عمر بالایی دارد.

۹-دستگاه برش پلاسما

افزایش سرعت برشکاری با دستگاه برش پلاسما باعث شده است که امروزه خیلی از ورق ها و لوله های فولادی با این دستگاههای دستی و اتوماتیک برش داده شود.

۱۰-هوا برش

یکی از بهترین روش های برش لوله های فولادی استفاده از هوابرش است که با استفاده از شعله روی فلز و اکسید کردن فلز پیش از مذاب شدن آن برش داده می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *