نحوه تشخیص استیل از فولاد معمولی با قطره شناساگر

نحوه تشخیص استیل از فولاد معمولی با قطره شناساگر
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

با توجه به صنعت ساخت و ساز و تولید و استفاده از انواع آهن آلات در این بین در صورتی که در زمینه خرید و فروش فولادهای زنگ نزن یا استیل هستید باید به راحتی و با سرعت بالا قابلیت تشخیص و تفکیک استیل از فولاد معمولی داشته باشید. در صورتی که یک فروشنده یا خریدار نتواند فولاد زنگ نزن ( استیل ) را از فولاد معمولی تشخیص دهد علاوه بر تخریب ساده، باعث می شود که در زمینه جوشکاری استیل دچار مشکل شود از این رو در این مقاله به شما قطره شناساگر استیل را معرفی می کنیم که تنها با چکاندن یک قطره از آن روی آهن آلات به راحتی می توانید استیل را از فولاد معمولی تشخیص دهید.

جوشکاری استیل یا فولادهای زنگ نزن

یکی از انواع آهن آلات ساختمان از نوع استیل یا همان فولاد زنگ نزن است که برای درست کردن نرده های استیل از آن استفاده می شود و البته نوع و روش جوشکاری این فلز با سایر فلزات فرق دارد از این رو خیلی مهم است که بتواند استیل را از فولاد معمولی به خوبی تشخیص دهید.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

 

شماره تماس اورین الکتریک

قطره شناساگر استیل چیست؟

انواع آهن آلات و فلزات در صنایع مختلف خودروسازی، ساختمان سازی، دریایی و هوا فضا مورد استفاده قرار می گیرند که یکی از مهمترین و بهترین فلزات از نوع فولادهای زنگ نزن با نام دیگر استیل می باشد. با توجه به خصوصیات و ویژگی های مهم استیل از این رو خرید و فروش این فلز زیاد است و خیلی مهم است که یک جوشکار، کسی که فروشنده یا خریدار است به راحتی و به سرعت بتواند فولاد زنگ نزن را از فولاد معمولی تشخیص دهد.

در صورتی که شما به عنوان فروشنده یا خریدار به راحتی نتوانید استیل را از فولاد معمول تشخیص دهید علاوه بر ضرر و زیان مالی ممک است به خاطر بکار بردن فولاد معمولی به جای استیل دچار تخریب زود هنگام قطعات و تجهیزات شوید. بنابراین یکی از روش های سریع و قابل اعتماد برای تشخیص استیل از فولاد معمولی استفاده از قطره شناساگر است که با چکاندن یک  قطره روی فولاد و بدون هیچ گونه تخصص ویژه ای می توانید در کمتر از دو ثانیه فولا زنگ نزن را از فولاد معمولی تشخیص دهید.

قطره شناساگر استیل

قطره استیل مناسب کارِ چه افراد و شرکت هایی است؟

این قطره شناساگر بغیر از کارگاههای فلز کاری و کارخانه جات تولید و عرضه لوازم خانگی در جاهای دیگر استفاده می شود که به شرح زیر است.

  • کارگاه های فلزکاری،
  • ساخت قطعات و تجهیزات فولادی و استنلس استیل،
  • کارخانجات تولید و عرضه لوازم خانگی،
  • ماشین آلات و تجهیزات صنعتی،
  • پالایشگاه ها،
  • پتروشیمی ها،
  • نیروگاه ها،
  • فروشندگان و خریداران محصولات فولادی،
  • ضایعاتی ها،
  • کارگاه های ریخته گری و ماشین کاری

بغیر از موادر بالا کسانی که به عنوان پرسنل کنترل کالای ورودی، کنترل کیفی و خطوط تولید، پرسنل انبارها و اپراتورهای تولید مشغول به کار هستند با استفاد از این قطره به راحتی و در کمتر از چند ثانیه می توانند فلز استیل را از فولاد معمولی تشخیص دهند.

نحوه استفاده و کاربرد قطره استیل چگونه است؟

تنها کاری که با قطره شناساگر لازم است انجام دهید این است که یک قطره از آن را با قطره چکان روی فولاد بچکانید در صورتی که فولاد معمولی باشد محل چکاندن قطره کاملا سیاه می شود در غیر این صورت هیچ گونه تغییر نخواهید دید که این نشانه از وجود فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل می باشد. و شما بدون هیچ تخصصی و تنها با چکاندن یک قطره از داخل بطری می توانید فلز فولاد زنگ نزن را از فولاد معمولی تشخیص دهید.

تاریخ انقضای قطره استیل چقدر است؟

پس از خرید این قطره شما می توانید تا یکسال از تولید آنرا نگه دارید و بعد از گذشت یکسال تاثیر قطره روی شناسایی فولادها به صورت کمرنگ مشاهده خواهد شد.

جوشکاری فلزات

انواع فلزات در جهان وجود دارند که با توجه به کاربرد و ویژگی هر یک از آنها در صنایع مختلف خودروسازی، ساختمان سازی، صنایع نظامی، هوا فضا و… استفاده می شوند اما خیلی مهم است که از بهترین فلزات برای جوشکاری استفاده کنید و در عین حال یک جوشکار باید با تجربه و مهارت بالا قادر به جوشکاری انواع فلزات و آهن آلات باشد و یکی از مشخصه های لازم تشخیص فلز از سایر فلزات است که در این مقاله نحوه تشخیص استیل از فولاد معمولی را نوشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *