علت خاموش شدن ناگهانی ماکروفر در حین کار و رفع آن | آی بک امداد

خاموش شدن ناگهانی ماکروفر
📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

اینکه شما می توانید با خرید دستگاه ماکروفر به راحتی و در زمان سریعتری غذا را گرم کنید و اقدام به پخت غذا، کیک، شیرینی و… کنید یک خبر خوب است اما فراموش نکنید که با خرابی قطعات ماکروفر باعث بروز خرابی و انواع مشکلات و ایرادات در آن می شود که شامل نچرخیدن سینی ماکروفر، سر و صدای زیاد دستگاه و گرم نشدن غذا در ماکروفر می شود و یکی از مشکلات جدی خاموش شدن ناگهانی ماکروفر در حین کار است که به علت خرابی میکروسوئیچ درب، ترموستات، ترانس های ولتاژ و خرابی برد اصلی و همچنین اشکال در هواکش دستگاه رخ می دهد که برای تعمیر ماکروفر در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

چرا ماکروفر ناگهان خاموش می شود؟

شما می توانید با خرید بهترین ماکروفر از کیفیت بالای قطعات آن بهره مند شود که در این بین برندهایی چون میدیا، زیمنس، بوش و… وجود دارد اما تضمینی در عدم خرابی قطعات ندارد و در این بین خرابی قطعات آن می تواند مشکلاتی به همراه داشته باشد که یکی از آنها خاموش شدن ناگهانی ماکروفر در حین کار است که به دلیل خراب شدن برد اصلی، میکروسوئیچ درب، ترموستات، ترانس های ولتآژ و… این اتفاق رخ داده است که در این مقاله به بررسی آنها خواهیم پرداخت و البته اگر در تهران هستید برای تعمیر ماکروفر در منزل کافیه با شماره آی بک امداد تماس بگیرید تا سریعا تعمیرکار در محل حاضر شود و کار تعمیر دستگاه را انجام دهد.

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

دلایل اصلی خاموش شدن ناگهانی ماکروفر در هنگام کار

یکی از مشکلات و ایرادات ماکروفر زمانی است که در حین کار ناگهان خاموش می شود که دلیل اصلی خاموش شدن ناگهانی ماکروفر بخاطر خرابی قطعات زیر است که باید توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود.

  • خراب شدن میکروسوئیچ درب دستگاه
  • ترانس های ولتاژ ماکروفر خراب است
  • برد اصلی ماکروفر اشکال دارد.
  • خراب شدن ترموستات
  • اشکال در هواکش ماکروفر
  • مشکلات رطوبتی در مایکروفر

اشکال در میکروسوییچ های درب ماکروفر

یکی از قطعات اصلی دستگاه ماکروفر میکروسوئیچ های درب آن است که در صورت خراب شدن آنها در حین کار باعث می شود آلارم آن به صدا در بیاید و برای امنیت بیشتر سریعا دستگاه خاموش می شود که تنها راه حل تعویض میکروسوئیچ توسط تعمیرکار است.

اشکال در میکروسوییچ های درب ماکروفر

اشکال در برد اصلی مایکروفر

با وجود برد در دستگاه ماکروفر تمام فرمان های دیگر انجام می شود و به مغز ماکروفر نامیده می شود از این رو خرابی آن می تواند مشکلاتی به همراه بیاورد که یکی از آنها خاموش شدن ناگهانی ماکروفر در حین کار است.

توجه داشته باشید که بغیر از برد اصلی دستگاه که دلیل مهمی برای خامو شدن ماکروفر است ممکن است صفحه کلید لمسی دستگاه اشکال داشته باشد که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

اشکال در ترانس های ولتاژ ماکروفر

داخل دستگاه ماکروفر یکی از قطعات مهم آن ترانس های ولتاژ است که همراه  با دیود و خازن کار بالا بردن برق ورودی دستگاه انجام می دهد و اگر این قطعه خراب شود در واقع به اندازه کافی به لامپ مگنتران دستگاه ماکروفر برق نمی رسد و همین عاملی بر خاموش شدن ناگهانی ماکروفر در حین کار است.

خرابی ترموستات ماکروفر

تنظیم دمای داخل ماکروفر با استفاده از قطعه ای به  نام ترموستات انجام می شود بنابراین هر گونه خرابی و اختلال در این قطعه از جمله دمای زیاد یا کمتر از حد مجاز باعث می شود دستگاه به صورت ناگهانی خاموش شود.

خرابی ترموستات ماکروفر

چرا مایکروفر بعد از چند ثانیه خاموش میشود؟

چنانچه بعد از چند ثانیه از روشن شدن دستگاه ماکروفر متوجه شدید که ناگهان خاموش شده است باید قطعات ترموستات، میکروسوئیچ، ترانس های ولتاژ و همچنین برد اصلی دستگاه ماکروفر توسط تعمیرکار بررسی و عیب یابی شود و در صورت خرابی هر کدام از قطعات باید با قطعه جدید تعویض شود که برای تعمیر ماکروفر در تهران می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

نتیجه گیری

یکی از مشکلات جدی و مهم ماکروفر زمانی است که به صورت ناگهانی خاموش می شود که این به خاطر خرابی قطعات میکروسوئیچ درب، ترموستات، ترانس های ولتاژ و همچنین خرابی برد اصلی ماکروفر رخ می دهد و در این زمان با بروز مشکل باید ابتدا دستگاه از برق بکشید و سپس نسبت به بررسی قطعات ذکر شده اقدام شود که این کار باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود و برای تعمیر ماکروفر در تهران هر جایی که باشید می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *