علت پاره شدن لباس در لباسشویی و نحوه جلوگیری از مشکل | آی بک امداد

پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

ماشین لباسشویی به مانند هر وسیله برقی ممکن است خراب شود و با مشکلات از جمله عدم تخلیه آب، وارد نشدن آب داخل لباسشویی و.. مواجه شوید که در این بین سوراخ و پاره شدن لباس در لباسشویی یک مشکل جدی است که به خاطر دلایل مختلف چون تنظیم دور تند نامناسب، همراه بودن اجسام تیز در میان لباس ها، استفاده از مایع سفید کننده، خراب شدن یقه شور، پارگی آبکش دیگ، تنظیم نامناسب برنامه شستشو، همراه بودن اجسام تیز در میان لباس ها رخ خواهد دارد که باید نسبت به بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها اقدام کنید و در صورتی که مشکل فنی در لباسشویی وجود دارد و نیاز به تعمیرکار دارید در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

علت پاره یا سوراخ شدن لباس‌ در ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات و ایرادات لباسشویی بعد از فرایند شستشو رخ می دهد که منجر به پاره شدن لباس، نخ کش و سوراخ شدن لباس می گردد که در این بین دلایل زیر باعث بروز این مشکل می شود که باید بررسی و عیب یابی هر کدام از آنها انجام شود.

  • تنظیم دور تند نامناسب
  • همراه بودن اجسام تیز در میان لباس ها
  • استفاده از مایع سفید کننده
  • خراب شدن یقه شور
  • پارگی آبکش دیگ لباسشویی
  • عدم رعایت استاندارد ظرفیت لباسشویی
  • تنظیم نامناسب برنامه شستشو
  • عدم کارکرد درست خشک کن
  • لبه های تیز لباسشویی

💡حتما بخوانید: تعمیر لباسشویی بوش در تهران

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

تنظیم دور تند در لباسشویی

دقت داشته باشید که با توجه به جنس لباس برنامه شستشو را انتخاب کنید و در عین حال اگر برای شستشوی لباس از دور تند استفاده کنید باعث بروز مشکلاتی چون سوراخ و پاره شدن لباس در ماشین لباسشویی می شود از این رو بهتر است لباس ها با توجه به جنس خود داخل لباسشویی گذاشته و برنامه شستشو را انتخاب کنید و برای لباس های ابریشمی دور پایین و لباس های پشمی و ضخیم ددور تند انتخاب کنید که مشکلی پیش نیاید.

وجود اجسام تیز میان لباس‌ها

زمانی که شستشوی لباس ها داخل دیگ لباسشویی انجام می شود بر اثر برخورد اجسام تیز از جمله لبه های زیپ ها، برخی از دکمه های لبه دار، فنر لباس های زیر زنانه و حتی جا ماندن جسم تیز داخل لباس و.. این مشکل پیش می آید و منجر به پاره شدن لباس در لباسشویی می شود بنابراین خیلی مهم است که پیش از انداختن لباس ها داخل دیگ زیپ لباس ها بسته و جیب ها خالی شود و در عین حال توصیه می وشد که لباس های زیر فنر دار با دست شسته شود.

استفاده از مایع نرم کننده

از ریختن مایع قبل از رقیق شدن با آب داخل لباسشویی خودداری کنید چونکه علاوه بر تغییر رنگ منجر به پوسیدگی و پاره شدن لباس می گردد.

💡حتما بخوانید: چیزهایی که نباید در لباسشویی بیندازید

پر کردن بیش از ظرفیت لباسشویی

با توجه به ظرفیت لباسشویی داخل دیگ را پر از لباس و پارچه کنید و مواظب باشید که بیش از حد نباشد چون فشار اصطکاک منجر به تار پود کردن لباس ها، گیر کردن زیپ و دکمه ها روی الیاف لباس و در عین حال سوراخ کردن لباس می شود.

کم بودن میزان لباس هنگام شستشو

یک تصور غلط از ما این است که تنها پر بودن بیش از حد ظرفیت داخل لباسشویی منجر به خرابی دستگاه می گردد در صورتی که حجم کم لباس نه تنها فشار کمتری به دستگاه نمی آورد بلکه باعث فشار آوردن به کمک فنر لباسشویی و تار پود کردن لباس ها و حتی سوارخ کردن لباس در لباسشویی می شود.

تنظیم نامناسب برنامه شستشو با جنسیت لباس

با توجه به جنس لباس حتما برنامه شستشوی لباسشویی انتخاب کنید در غیر این صورت عدم انتخاب برنامه مناسب منجر به خرابی الیاف لباس در طی شستشو می گردد.

درست کار نکردن خشک کن لباسشویی

زمانی که خشک کن لباسشویی خراب شود و تعادل لازم نداشته باشد و در عین حال بالانس نباشد منجر به گیر کردن لباس ها داخل محفظه و پاره شدن لباس در لباسشویی و حتی سوختگی آنها در اثر اصطکاک سریع لباس با بدنه یا محفظه می شود از این رو باید توسط تعمیرکار عیب یابی لباسشویی انجام شود که در تهران اگر نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید.

لبه‌های تیز داخل دستگاه لباسشویی

مورد بعدی که باعث پاره شدن لباس در لباسشویی می شود لبه های تیز حمل کننده های فلزی و گاهی پلاستیکی اطراف دیگ است که به دلیل شکستن و خارج شدن حمل کننده ها از جای خود این تیز ها ایجاد و باعث می شود که در حین چرخش منجر به نخ کش و پاره شدن لباس در لباسشویی شود.

💡حتما بخوانید: نحوه تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

نتیجه گیری

یکی از مشکلات و ایرادت لباسشویی زمانی است که بعد از فرآیند شستشو لباس ها سوراخ و پاره می شود که در واقع پاره شدن لباس در لباسشویی به دلایل مختلف چون عدم انتخاب برنامه مناسب، وجود اجسام تیز داخل لباس ها، خراب شدن یقه شور، پارگی آبکش دیگ لباسشویی، درست کار نکردن خشک کن، لبه های تیز داخل محفظه، استفاده از مایع سفید کننده و… می شود که باید نسبت به رفع مشکل این موارد بررسی و عیب یابی شود که در صورتی که در تهران نیاز به تعمیرکار دارید کافیه شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *