نحوه تست کردن آداپتور دوربین مداربسته با دو روش ساده | آی بک امداد

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

یکی از وسایل امنیتی دوربین مداربسته نام دارد که برای کار کردن و نمایش تصویر روی مانیتور نیاز به منبع تغذیه دارد که این کار با استفاده از آداپتور انجام می شود که البته نباید فراموش کنید که حتما از آداپتور با کیفیت و مرغوب استفاده کنید و در صورت سوختن آداپتور باید نسبت به تعویض این قطعه و تعمیر دوربین مداربسته اقدام کنید که اگر مطمئن نیستید و نمی دانید که آداپتور سالم یا سوخته است برای تست آن کافیه از یک آداپتور دیگر به دوربین بزنید اگر دوربین مداربسته روشن شد یعنی سالم است در غیر این صورت آداپتور خراب و باید آنرا عوض کنید.

آی بک امداد
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت سوختن آداپتور دوربین مداربسته

با وجود دوربین مداربسته امنیت یک ساختمان، مراکز خرید، پاساژ، شرکت، اداره و…. تامین می گردد اما در این بین باید توجه داشته باشید که کار نصب دوربین مداربسته توسط نصاب حرفه ای انجام شود که برای نصب دوربین مداربسته می توانید با شماره آی بک امداد تماس بگیرید و در این بین نباید فراموش کنید که دوربین، دستگاه دی وی آر، آداپتور و کابل با کیفیت استفاده کنید و در صورت خرابی و سوختن آداپتور نسبت به تعویض این قطعه و خرید آداپتور جدید و نصب آن اقدام کنید که در این بین دلایل مختلفی برای سوختن این قطعه وجود دارد که شامل موارد زیر است.

  • خیس شدن آداپتور
  • افتادن روی جسم سخت و ضربه خوردن
  • شکستگی یا آسیب سیم‌‌ها و کابل‌ها

نحوه تست آداپتور دوربین مدار بسته

توجه داشته باشید که یکی از عوامل خرابی و کار نکردن دوربین مداربسته به خراب شدن و سوختن آداپتور بر می گردد از این رو اگر می خواهید تست کنید و بفهمید که این قطعه سالم یا خراب است از دو روش ساده می توانید استفاده کنید.

آداپتور جدید را وصل کنید

روش ساده برای تست سالم بودن یا خرابی آداپتور این است که یک آداپتور با ولتاژ مشابه به دوربین وصل کنید و اگر دوربین کار کند به معنای خراب شدن آداپتور قدیمی است در غیر این صورت ایراد کار از دوربین است که باید نسبت به تعمیر دوربین مداربسته با تعمیرکار یا نصاب تماس بگیرید.

استفاده از اهم متر

روش دوم برای اطلاع از سالم بودن یا خرابی آداپتور این است که با اهم متر آنرا تست کنید که اگر اندازه آن متفاوت باشد به معنای خرابی یا سوختن آن است که باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید و قبل از بررسی این قطعه حتما در ابتدا دوربین مداربسته را خاموش و بعد این کار را انجام دهید.

💡حتما بخوانید: دلایل آبی شدن صفحه مانیتور آیفون تصویری

آشنایی با انواع آداپتور

حالا که فهمیدید که برای تست سالم یا خرابی آداپتور باید چگونه عمل کنیم بهتر است زمان خرید بدانید که این آداپتورها در انواع مشخص تکی و مرکزی وجود دارند که در نوع تکی برای هر دوربین یک آداپتور استفاده می شود و با خراب شدن هر آداپتور تنها باید یکی از آنها را عوض کنید و البته طول عمر کمتر، مقرون به صرفه نبودن از معایب این آداپتور است که بیشتر در خانه و مغازه استفاده می شود.

در نوع آداپتورهای مرکزی یا صنعتی بیشتر برای کارهای بزرگ با نصب دوربین های زیاد همچون بیمارستان ها، مجتمع های تجاری، فروشگاههای بزرگ استفاده می شود که از یک آداپتور مرکزی برای چند دوربین استفاده می شود و در عین حال خطر برق گرفتگی را کم و هیچ گونه نویزی ندارد.

توجه داشته باشید که آداپتورهای مرکزی نیز به مانند نوع تکی ایراداتی دارند که در صورت خرابی آداپتور کل دوربین ها از کار می افتد اما برای نوع تکی فقط یک دوربین از کار می افتد و علاوه بر این اگر کابل استفاده شده در آن بی کیفیت باشد شامل نوسان ولتاژ می شود.

تعمیر یا تعویض آداپتور دوربین مداربسته

در صورت سوختن این قطعه باید به شما بگوییم که به هیچ وجه قابل تعمیر نیست و اگر هم این کار انجام شود دیگر به مانند روز اول کارایی خوب را ندارد و احتمال سوختن آداپتور وجود دارد از این رو باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید و فراموش نکنید که حتما آداپتور با کیفیت بخرید.

قیمت آداپتور دوربین مداربسته

قیمت این قطعه بسته به محدوده ولتاژ ورودی قیمت های متفاوتی دارد که باید بهترین آنرا بخرید.

نکات مهم هنگام نصب و تست آداپتور دوربین مداربسته

اگر خودتان دست بکار شده اید و کار نصب دوربین مداربسته را انجام می دهید باید زمان نصب یا تست آداپتور به یک سری نکات توجه کنید که شامل موارد زیر است.

  • در صورت گذاشتن آداپتور در فضای باز یا کنار دوربین به منظور جلوگیری از خراب شدن آن زمان بارش برف و باران و نسوختن آن باید روی آداپتور را عایق پلاستیکی بکشید.
  • بهترین مورد این است که زمان نصب آداپتور آنرا دورتر از دوربین قرار دهید.
  • آداپتوری استفاده کنید که همراه با نویزگیر باشد و شما را اذیت نکند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *