حقوق جوشکاری زیر آب

📖 زمان مطالعه : ۳ دقیقه ⏲️

در گذشته به منظور تعمیر کشتی و جوشکاری آن باید کشتی را به ساحل می برند تا در خشکی این فرآیند انجام شود اما در سال ۱۹۴۶ و در جنگ جهانی دوم به دلیل اینکه تعمیر کشتی های جنگی و زیر دریایی به روش قدیمی زمان بر بود از این رو جوشکاری زیر آب استفاده شد. در واقع یک جوشکار با دو روش جوشکاری مرطوب و خشک می تواند به جوشکاری کشتی، قایق و البته جوشکاری لوله انتقال نفت و گاز و حتی جوشکاری اسکله نفتی بپردازد. با وجود اینکه خیلی ها فکر می کنند که ماهیت جوشکاری آتش است از این رو جوشکاری زیر آب شگفت انگیز است در صورتی که جوشکاری ماهیت قوس الکتریکی دارد و تنها تفاوت بین جوشکاری زیر آب و خشکی در این است که در جوشکاری خشکی هوا یونیزه می شود در صورتی در آب، بخار آب یونیزه می شود. یکی از بیشترین مشاغل مرتبط با جوشکاری با میزان درآمد بالا جوشکاری زیر آب است که در این مقاله به بررسی حقوق جوشکاری زیر آب در آلمان می پردازیم.

جوشکاری زیر آب در ایران

در دلیل وجود انواع مناطق ساحلی، دریاچه ها و همچنین سکوهای نفتی و سازه ای زیر آب دریایی در ایران جوشکاری زیر آب در ایران اهمیت بالایی دارد. در واقع در جنوب کشور یعنی خلیج فارس و دریای عمان مناطق نفت خیز وجود دارد از این رو نیاز به جوشکاران حرفه ای است که بتوانند زیر آب جوشکاری با کیفیت بالا انجام دهند. شما با غواصی کردن و همچنین مهارت جوشکاری برای اتصال سازه های دریایی و سکوهای نفتی و همچنین جوشکاری کشتی می توانید به شغل جوشکاری زیر آب در ایران مشغول باشید.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

جوشکاری زیر آب در آلمان

یکی از بهترین کشورها برای جوشکاری در جهان کشور آلمان است که البته در زمینه جوشکاری زیر آب حقوق هر جوشکار به ۶۹.۸۲۶ یورو یا ساعتی ۳۴ یورو می رسد که بر غیر از این دستمزد حتی به صورت متوسط  هر جوشکار ۱.۶۴۱ یورو پاداش خواهد گرفت.

کسی که در زمینه جوشکاری زیر آب ۱ الی ۳ سال سابقه کار دارد می تواند به طور متوسط ۴۹.۴۴۰ یورو حقوق دریافت کند و اگر میزان سابقه جوشکاری آن به بیش از هشت سال برسد این حقوق و دستمزد جوشکار در آلمان به ۸۶.۴۵۰ یورو می رسد.

به منظور استخدام جوشکار زیر آب در آلمان علاوه بر مهارت و سابقه کار نیاز به داشتن مدرک فارغ التحصیلی دیپلم است.

تجهیزات جوشکاری زیر آب

خطرات شغل جوشکاری زیاد است به خصوص اینکه برای جوشکاری اسکلت فلزی ساختمان باید در ارتفاع کار کرد اما یکی از مشاغل سخت در این صنعت جوشکاری زیر آب است که علاوه بر داشتن مهارت جوشکاری باید غواصی کنید و همچنین نکات ایمنی رعایت کنید چرا که احتمال برق گرفتگی زیر آب زیاد است. البته در جوشکاری زیر آب اگر به روش خشک سازه های دریایی، کشتی جوش خورده شود کار جوشکار راحت است چرا که داخل یک اتاقک و محفظه جوشکاری می کند اما در جوشکاری مرطوب با توجه به جریان آب هر جوشکار دید کمتری دارد و کار آن سخت تر است. در جوشکاری زیر آب نیاز به تجهیزات و وسایل جوشکاری زیر است.

۱-کلاه محافظ

۲-اینورتر ۴۰۰ آمپر جند پردازشی

۳-کابل و اتصالات مربوطه

۴-اتصالات و لوله های  اکسیژن رسانی

۵-الکترود های ویژه جوشکاری زیر آب

۶-تورچ جوشکاری زیر آب

۷-آمپرسنج

۸-تست مافوق صوت و …

 

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *