استفاده از گازهای مختلف در جوشکاری

📖 زمان مطالعه : ۲ دقیقه ⏲️

معمول ترین روش جوشکاری برای ایجاد اتصال بین دو فلز به روش قوس الکتریکی است که در آن با استفاده از جریان الکتریسیته حرارت لازم برای جوش خوردن ایجاد می شود البته با پیشرفت تکنولوژی در صنعت جوشکاری شاهد جوش زدن فلزات با گاز های مختلف هستیم. با استفاده از گازهای مختلف در جوشکاری همچون آرگون و CO2 می توان کیفیت جوش را بالا برد هر چند که با تمام مزایایی که به همراه دارند در صورت تماس با پوست مضر هستند و باعث آسیب به بافت بدن می شوند. هر چقدر که سعی کنیم که از گازهای موجود در هوا یعنی اکسیژن و نیتروژن در منطقه جوش کم کنیم باعث می شود بهترین کیفیت جوش را داشته باشیم از این رو خیلی مهم است که از بهترین گازهای محافظ در جوشکاری استفاده کنیم.

جوشکاری با گاز چیست؟

به فرآیند از جوشکاری گفته می شود که با استفاده از کپسول گاز و وصل کردن شیلنگ و مشعل به آن می توان احتراق در سر مشعل ایجاد کرد تا با اعمال حرارت به فلزات پایه باعث اتصال آنها شد و به درستی بهم دیگر جوش بخورند.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

انواع گازهای مختلف در جوشکاری که استفاده می شود

۱-گاز آرگون و کاربرد آن در جوشکاری

گاز آرگون را بعنوان بهترین جایگزین گاز نیتروژن در صنعت جوشکاری می دانند چرا که قیمت آن نسبت به سایر گازهای جوشکاری ارزان تر است و البته سومین گاز موجود در جو کره زمین است که از آن استفاده های زیادی در صنایع مختلف می شود. گاز آرگون را با Ar نمایش می دهند و به دلیل هدایت حرارتی پایین که دارد و البته در عین حال با استفاده از آن در جوشکاری باعث کاهش اکسایش می شوند. با تمام فوایدی که گاز آرگون در صنعت جوشکاری دارد یک سری خطرات نیز به همراه دارد و به خاطر وجود دمای بسیار پایین آن در صورتی که با پوست چشم برخورد کند امکان یخ زدگی و سوختگی چشم را به همراه دارد.

۲-گاز کربن دی اکسید و کاربرد آن در جوشکاری

کربن دی اکسید نوعی دیگر از گازهای پر کاربرد در صنعت جوشکاری است که با ترکیب آرگون بعنوان یک گاز محافظ عالی استفاده می شود و از جمله مزایا آن می توان به زدودن رنگ از روی سطوح اشاره کرد که همین ویژگی باعث کاهش هزینه ساخت و تولید می شود.

۳-جوشکاری با مخلوط گازهای آرگون و دی اکسید کربن

بکار گیری مخلوطی از گازهای آرگون و CO2 باعث می شود بهترین گاز محافظ باشد که در جوشکاری میگ استفاده می شود هر چند که این مخلوط برای جوشکاری تیگ کاربردی ندارد. با استفاده از این مخلوط گاز می توانید به جوشکای انواع فولادهای کم کربن، میان کربن بپردازید و بهترین گاز برای جوشکاری فولادهای نازک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *