علت انواع ارور ماشین لباسشویی زانوسی و رفع کد خطاها | آی بک امداد

انواع ارور ماشین لباسشویی زانوسی

   

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

ماشین لباسشویی زانوسی Zanussi به مانند هر برند دیگر در بازار ممکن است خراب شود که برخی از این مشکلات به صورت کد خطا و ارور روی صفحه نمایش نشان داده می شود که در این بین خرابی تاکو موتور، ایراد در آبگیری لباسشویی، خراب شدن قفل درب لباسشویی، گرم نکردن آب، ایراد در اتصالات و المنت حرارتی و.. باعث نمایش انواع ارور ماشین لباسشویی زانوسی می شود که در ادامه متن این مقاله علت و رفع انواع کدخطای این لباسشویی را خواهیم نوشت و اگر قادر به رفع ارور نیستید در تهران می توانید شماره آی بک امداد را بگیرید تا تعمیرکار در محل و آدرس شما حاضر و کار تعمیرات را انجام دهد.

انواع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی زانوسی

با خرابی و بروز انواع مشکلات لباسشویی چون عدم تخلیه آب، آبگیری نکردن لباسشویی، باز و بسته نشدن درب لباسشویی، ایراد در قطعات اصلی چون موتور، برد الکترونیکی و… باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید که در این بین برخی از مشکلات به صورت کد خطا نمایش داده می شود که در ادامه علت و رفع انواع ارور ماشین لباسشویی زانوسی را خواهیم نوشت.

علت ارور E11,E21,E23,E24 ماشین لباسشویی زانوسی

عدم تخلیه لباسشویی و مشکلات مربوط به آن باعث نمایش این ارورها می گردد برای رفع آنها باید بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ گرفتگی در فیلتر یا پمپ ندارد و اتصالات و پمپ تخلیه بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید: برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی زانوسی

” آی بک امداد ”
آماده سرویس و پشتیبانی سریع خدمات و تعمیرات سیار در محل و منزل شماست . هر گونه تعمیرات یخچال و تعمیرات ماشین لباسشویی و ظرفشویی و تعمیرات تلویزیون ، تعمیرات کولر های آبی و گازی ، و لوازم خانگی برقی و تعمیرات لوازم برقی و تاسیساتی منزل ، و خدمات لوله کشی و سایر خدمات و تعمیرات برقی و مکانیکی منزل و محل کار خود را به ” آی بک امداد ” بسپارید . به منظور تماس و ارتباط با کارشناسان و تعمیرکاران و ارائه راهنمایی و مشاوره و اعزام‌ تعمیرکار فوری ، با شماره تماس فوری ☎️   ۰۹۱۲۰۲۸۳۴۲۲ و سایر شماره های درج شده در وبسایت تماس حاصل نمایید .

علت کد ارور E33، E35، E36، E37 یا E39 ماشین لباسشویی زانوسی

خراب شدن سوئیچ فشار لباسشویی دلیل اصلی نمایش این کدخطاها می باشد که برای رفع آنها باید ابتدا سوئیچ و سیم کشی و اتصالات آن بررسی  شود و در صورت خرابی سوئیچ یا ایراد در شلنگ و محفظه مربوط به سوئیچ مشکل برطرف و در عین حال اگر سوئیچ فشار خراب و نیاز به تعویض است این کار انجام شود.

علت اخطار E40، E41، E42، E43، E44 یا E45 ماشین لباسشویی زانوسی

  • علت ارور E40 خرابی قفل درب لباسشویی است که باز رها شدن درب یا خرابی سیم کشی درب باعث بروز این مشکل می شود که برای رفع آن باید قفل درب و سیم کشی، اتصالات بین قفل درب و برد کنترل اصلی بررسی گردد.
  • علت ارور E41 باز بودن درب لباسشویی است که باید مطمئن شوید که درب بسته است.
  • علت ارور E43 خراب شدن بخشی از برد کنترل است که باید بررسی و عیب یابی شود و اتصالات و سیم کشی بین برد کنترلی و قفل درب بررسی گردد.
  • علت ارور E44 مشکل در مداری است که تشخیص می دهد درب بسته شده یا خیر؟ و سیم کشی و اتصالات به قفل درب بررسی گردد.
  • علت ارور E45 خطا بین کنترل اصلی و قفل درب لباسشویی است که باید بررسی و عیب یابی انجام شود.

دلیل هشدار ارور E51 ماشین لباسشویی زانوسی

خطا در ترایاک موتور منجر به نمایش ارور می گردد که برای رفع آن باید برس های موتور و سیم کشی و اتصالات به موتور بررسی شود.

علت آلارم E52 ماشین لباسشویی زانوسی

ایراد در تاکومتر موتور و بخشی از موتور که سرعت چرخش لباسشویی تشخیص می دهد باعث نمایش ارور می شود که باید برس های موتور، خود موتور، سیم کشی و اتصالات به موتور بررسی و عیب یابی شود.

دلیل اخطار E53 ماشین لباسشویی زانوسی

خراب شدن ترایاک موتور دلیل نمایش ارور است که برای رفع آن باید موتور، برس های موتور، سیم کشی و اتصالات به موتور بررسی و عیب یابی شود.

علت کد ارور E54 ماشین لباسشویی زانوسی

زمانی که برق به موتور وارد می شود اما لباسشویی غیر فعال است این ارور نمایش داده می شود که برای رفع آن باید اتصالات به موتور و برد کنترلی لباسشویی بررسی و عیب یابی شود.

💡حتما بخوانید : تعمیرات لباسشویی ال جی

ارور E61، E62، E66 یا E71 ماشین لباسشویی زانوسی

  • علت ارور E61 گرم نکردن آب لباسشویی است که به خاطر خرابی المنت حرارتی این اتفاف رخ می دهد.
  • علت ارور E62 گرم شدن بیش از حد آب لباسشویی است که خرابی پنل کنترلی منجر به بروز مشکل شده است.
  • علت ارور E66 ایراد در اتصالات با المنت حرارتی است که باید رفع گردد.
  • علت ارور E71 خراب شدن سنسور دما لباسشویی زانوسی است.
  • علت نمایش کدهای خطا که با E6 یا E7 ایراد در سیستم گرمایش لباسشویی است.

برای رفع ارور های بالا باید المنت حرارتی، سنسور دما، اتصالات و سیم کشی به دو سنسور دما و المنت حرارتی و سیستم گرمایش لباسشویی زانوسی بررسی گردد.

علت ارور E82، E83، E93، E94، E95، E96 یا E97 ماشین لباسشویی زانوسی

این ارور ها به خاطر خطای برنامه نویسی رخ می دهد که برای رفع آنها باید تعمیرکار برد الکترونیکی لباسشویی را بررسی کنید و در صورت خرابی این قطعه تعمیر یا تعویض گردد.

ارور EB1، EB2 و EB3 ماشین لباسشویی زانوسی (۱۱+۱۱،۱+۲ یا ۱۱+۳ فلش)

عدم شناسایی لباسشویی با منبع تغذیه منجر به نمای این ارور ها می شودک ه برای رفع آنها باید با تعمیرکار و تکنسین حرفه ای تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *