انجمن جوشکاری امریکا AWS

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

جوشکاری به فرآیند جوش دادن فلزات و غیر فلزات گفته می شود که به روش های مختلف جوش داده می شود از این رو مشاغل زیادی در این صنعت وجود دارد. با این حال برای جوشکاری قوس الکتریکی، جوشکاری آرگون، جوشکاری لوله و جوشکاری کشتی و سایر موارد باید از استانداردهای جوشکاری استفاده شود که یکی از معتبرترین آنها انجمن جوشکاری امریکا به نام AWS است. ای موسسه غیر انتفاعی علاوه بر ارائه انواع دستورالعمل جوشکاری، مشخصات و رویه ها شامل انواع آموزش های جوشکاری، لحیم کاری، برش با قوس الکتریکی و گاز است.

معرفی انجمن جوشکاری امریکا

انجمن جوشکاری امریکا (American Welding Society – AWS) اولین بار در سال ۱۹۱۹ تاسیس گردید که به منظور پیشرفت در صنعت جوشکاری و روش های اتصال و برشکاری همچون لحیم کاری سخت و نرم و البته پوشش دهی حرارتی تاسیس گردید. در این انجمن علاوه بر اینکه انواع تعاریف، رویه ها، دستورالعمل ها نوشته شده است و حتی مجله جوشکاری منتشر می شود آموزش های لازم جوشکاری ارائه می شود.

انجمن جوشکاری امریکا در شهر میامی از ایالت فلوریدا قرار دارد که بیش از ۷۳ هزار عضو در سطح جهان دارد و همچنین این انجمن در ۲۲ ناحیه و ۲۵۰ شعبه محلی و دانشجویی در حال فعالیت است. در این انجمن به پشتیبانی از انواع جوشکاران، رهبران کسب و کار، گروهای فروش و خدمات، سازندگان و همچنین انواع تامین کنندگان،مراکز آموزش و البته انواع دانشجویان و داوطلبان پرداخته می شود و هدف از تاسیس این انجمن پیشرفت در صنعت جوشکاری در جهان است.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

تاریخچه انجمن جوشکاری امریکا

اولین بار در جنگ جهانی اول و  در سال ۱۹۱۷ به منظور ساخت و تولید انواع کشتی های جنگی و باری فراخون داد که در هدایت این گروه را یکی از استادان دانشگاه هاروارد به نام ” پروفسور آدامز” بر عهده داشت تا بعنوان سرپرست کمیته جوشکاری توسط ریس جمهور وودرو ویلسون شروع به کار کند. با توجه به عملکرد خوب کمیته جوشکاری به سرپرستی پروفسور آدامز و ساخت انواع سلاح ها و ادوات جنگی خوب رهبران صنایع در سال ۱۹۱۹ طرح تشکیل انجمن جوشکاری آمریکا را دادند.

جالب است بدانید که حتی سرهنگ اسکات ریچی در سال ۱۹۴۳ در مقاله ای با عنوان سلاح های جوشکاری شده در جنگ به ستایش از شغل جوشکاری پرداخت و گفت که با استفاده از فرآیند جوشکاری بیش از ۱۷۰۰ سلاح مختلف ساخته شد.

در ادامه برخی از تسلیحات ساخته شده به کمک جوشکاری آورده شده است :

 1. حمل کننده توپ ۱۵۵ میلی متری هویتزر سازه ای
 2. ساخت خودرو حمل مسلسل ۱۰۵ میلی متری هویتزر
 3. ساخت تانک M4 که این تانک ها نقش زیادی در پیروز ارتش امریکا در افریقای شمالی و سایر مناطق جنگ جهانی دوم داشت.
 4. ساخت موتور J-47 که در هواپیمای F-86D بیشتر از لحیم کاری در آن استفاده شد.
 5. کشتی باری با قوای محرکه دیزل
 6. با جوشکاری کشتی باری به اقیانوس پیمای لوکس تبدیل شد.

کمیته های تخصصی

در انجمن جوشکاری امریکا (AWS) کمیته های تخصصی زیادی وجود دارد که شامل موارد زیر است.

 • لحیم کاری نرم و سخت
 • انستیتو بین المللی جوشکاری
 • جوشکاری مقاومتی
 • فنی
 • سازندگان تجهیزات جوشکاری
 • ایمنی و سلامت

عضویت در انجمن جوشکاری امریکا به چه صورت است

همانطور که گفتیم در اانجمن جوشکاری امریکا (AWS) حدود ۷۳ هزار عضو دارد که عضویت آنها به صورت زیر است.

 • عضو حقیقی (Individual Member)
 • عضو جوشکار (Welder Member)
 • عضو حقوقی (Corporae Member)
 • عضو دانشجو (Student Member)

انواع جوشکاران، سرپرستان، سرکارگران، گروهای فروش و خدمات انواع دستگاه های جوشکاری، کارگاه های مستقل و همچنین مجریان، مهندسین و البته انواع مرکز آموزش در حوزه جوشکاری دستی، شبه خودکار، خودکار و لحیم کاری نرم و سخت و سرامیک و پارگی های لایه ای و رباتیک در این انجمن جوشکاری عضو هستند.

آموزش و تحقیق

انجمن جوشکاری امریکا (AWS) علاوه بر ارائه  انواع دستورالعمل ها، تعاریف، استانداردهای جوشکاری محلی است برای آموزش جوشکاری به صورت حضوری و آنلاین

انتشارات

انجمن جوشکاری امریکا (AWS) ماه نامه ای به نام مجله جوشکاری دارد که تا به حال این مجله بیش از ۶۰ جایزه سر مقاله را به خوص اختصاص داده است و این مجله جوشکاری چهار بار در سال به زبان اسپانیایی و همچنین دو بار در سال به زبان پرتقالی منتشر می شود.

«روند بازرسی (Inspection Trends)» و «بازار جوشکاری (Welding Marketplace)» دو عنوان از فصل نامه ای است که در این انجمن منتشر می شود. فصل نامه روند بازرسی تنها برای افراد و اشخاص متخصص در زمینه شغل بازرسی و آزمون مواد ارسال می شود در صورتی که در فصل نامه بازار جوشکاری انواع ویژگی های جدید محصولات و خدمات جوشکاری منتشر می شود

علاوه بر ماه نامه و فصل نامه انجمن جوشکاری امریکا (AWS) تا به الان  بیش از ۳۰۰ جلد کتاب فنی در را رابطه با صنعت جوشکاری و همچنین بیش  از ۲۰۰ نظام نامه، مشخصه، توصیه های کاربردی (Recommended Practices) و راهنماها که همگی مورد تایید انستیتو استانداردهای ملی امریکا (ANSI) است منتشر کرده است.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *