کابل جوشکاری PVC یا لاستیکی

📖 زمان مطالعه : ۲ دقیقه ⏲️

برای اتصال و جوش دادن دو فلز نیاز به گرمای زیاد است که با استفاده از دستگاه جوشکاری انجام می شود البته بر اثر گرما و ذوب بخشی از فلز باید از مواد پر کننده مثل الکترود جوشکاری استفاده کرد. به منظور پر شدن حوضچه با الکترود باید انبر اتصال و جوشکاری را به دستگاه جوش متصل کنید که در این بین خیلی مهم است که کابل جوشکاری خوبی خریده باشید. در واقع یک کابل جوشکاری مناسب باعث می شود که در حین جوشکاری داغ نشود و در عین حال حمل آن راحت باشد و بتوان در ارتفاع آنرا به راحتی حمل کرد. انواع کابل جوشکاری در بازار وجود دارد که با توجه به جنس و سایز آن قیمت های متفاوتی دارند که در این مقاله قصد داریم به معرفی کابل جوشکاری PVC یا لاستیکی بپردازیم.

آشنایی با کابل های جوشکاری PVC یا لاستیکی

به طور حتما یک جوشکار با خرید کابل جوشکاری خوب و عالی باعث پیشرفت کار خود می شود چرا که جنس بد کابل جوشکاری و یا سنگین بودن کابل علاوه بر پیش نرفتن کار جوشکاری احتمال برق گرفتگی و آسیب به جوشکار را دارد. کابل جوشکاری جریان الکتریسته برق را عبور می دهد تا باعث ایجاد گرما شود و با زدن الکترود جوش به سطح قطعه کار قوس انجام شود که به آن پاش جوش می گویند. بهترین نوع کابل جوشکاری کابل نسوز است که  البته قیمت آن بالا است اما یکی دیگر از پر مصرف ترین کابل های جوشکاری نوع کابل روکش پی وی سی یا لاستیکی است که لایه بیرون آن پلاستیک است و انعطاف پذیری بالایی دارد. از فواید کابل جوشکاری پی وی سی می توان به حمل راحت آن اشاره کرد.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

معایب کابل های جوشکاری pvc

این نوع کابل عمر کوتاهی نسبت به کابل جوشکاری نسوز دارد و دلیل اصلی آن روکش پی وی سی کابل است که باعث می شود بر اثر گرما و سرما ترک بردارد.

بغیر از مورد بالا در ساخت و تولید این کابل ها رشته سیم های کمتر از حالت استاندارد و بعضا جنس غیر از مس بکار برده می شود.

مزایا کابل های جوشکاری pvc

قسمت مناسب این دسته از کابل های جوشکاری نسبت به کابل های نسوز تنها مزیت آنها است که باعث شده است بیشتر از ان کابل جوش به صورت خرده فروش استفاده شود.

انواع کابل های روکش pvc یا لاستیکی

سایزهای مختلفی از این کابل ها نسبت به سطح مقطع مس داخل و روکش لاستیکی آن وجود دارد که شامل  سایز های ۱۲ – ۱۴ – ۱۶ – ۱۸ می باشد. البته از لحاظ کیفیت این کابل جوش به سه درجه استاندارد، درجه یک و درجه دو تقسیم می شود.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *