برشکاری و خمکاری ورق فلزی

📖 زمان مطالعه : ۴ دقیقه ⏲️

به منظور ساخت انواع درب و پنجره، هواکش، ساخت آسانسور باید ورق های فلزی که بهترین آنها ورق های فولادی است. به منظور برش دادن انواع ورق های فلزی از روش های مختلف چون برش پلاسما، برش هوا گاز و برش لیزری استفاده می شود. به منظور خرید دستگاه برش پلاسما کافیست با شماره تلفن های درج شده در سایت اورین الکتریک تماس بگیرید. هر کدام از روش های برش کاری مزایا و معایب خاص خود را دارند که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

خدمات برشکاری ورق

به فرآیند و روش جداسازی ورق های فلزی برشکاری گفته می شود که با برش ورق های فلزی و جوش دادن آنها انواع درب و محافظ، هواکش، درب آسانسور درست می شود. البته روش های مختلفی برای برش دادن ورق های فلزی وجود دارد که هر کدام از آنها مزایا و معایبی به همراه دارند و از لحاظ هزینه، صرفه اقتصادی، تلرانس برش و سایر امکانات یک سری تفاوت ها با هم دارند.

شرکت اورین الکتریک ، تولید کننده انواع دستگاه جوشکاری رکتی فایر ، تکفاز و سه فاز اینورتری ، دستگاه جوشکاری CO2 ، و دستگاه جوش آرگون و برش پلاسما ، آماده ارائه و فروش محصولات تولیدی و همچنین خدمات درخواستی به مشتریان محترم ، می باشد . به منظور تماس با کارشناسان و ارائه راهنمایی و مشاوره ، با شماره ☎️   ۰۹۱۲۱۲۶۰۱۴۲ و سایر شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شماره تماس اورین الکتریک

 

انواع خدمات برشکاری ورق فلزی و مقایسه آن ها

به صورت کلی با استفاده از روش های معمول زیر امکان برش دادن ورق های فلزی وجود دارد.

  • برش با سنبه و ماتریس (قالب های برش)
  • برش با قیچی (گیوتین)
  • باربرداری جزئی
  • برش با جت آب (واتر جت)
  • تخلیه الکتریکی
  • فرزکاری
  • آلتراسونیک
  • برش پلاسما
  • برش با شعله
  • برش لیزری
  • برش هوا گاز

در بین روش های بالا استفاده از برش پلاسما، شعله و لیزر همراه با حرارت روی ورق های فلزی است.

۱-فرزکاری:

یکی از قدیمی ترین روش های برشکاری ورق  استفاده از روش فرزکاری است که با استفاده از ماشین فرز انجام می شود و شما می توانید به صورت دستی یا اتوماتیک این کار را انجام دهید.

۲-برش هوا گاز:

یکی از فواید این روش ایجاد لبه های صاف و تمیز است که باعث می شود محصولی با کیفیت عالی به دست آید. به منظور برش کاری ورق های به ضخامت ۲۰۰۰-۱۰ میلی متر و ضخامت های ۳۰۰-۶ میلی متر از این روش استفاده می شود.

۳-برش لیزر

برشکاری لیزری را جدیدترین روش در این صنعت می دانند که به راحتی می توان انواع ورق های فلزی با ضخامت ۱۰ الی ۲۵ میلی متر را برش داد. در واقع شما می توانید بدون نیاز به اپراتور و نیروی کار برش لیزری را روی ورق های فلزی انجام دهید. البته از معایب این روش وجود سرعت پایین برای برشکاری روی ورق هایی با ضخامت بالا است.

۴-برش پلاسما

با خرید دستگاه برش پلاسما می توانید با سرعت بالا نسبت به برش ورق های فلزی اقدام کنید که نسبت به برش هوا گاز سرعت بیشتری دارد و همچنین برای ورق هایی با ضخامت ۰.۵ الی ۱۶۰ میلی متر می توانید استفاده کنید.

۵-برش واتر جت

برشکاری با استفاه از فشار شدید آب را برش واترجت می نامند که به دلیل اینکه در این روش هیچ گونه تنش گرمایی روی لبه های ورق انجام نمی شود از این رو کیفیت کار نسبت به برش لیزری بهتر است. البته یکی از فواید و مزایا روش برش واتر جت این است که بدون هیچ گونه محدودیت می توانید هر نوع فلز با ضخامت ورق را برش دهید.

مقایسه ۳ روش پر مصرف در برشکاری ورق

برش پلاسما، برش با شعله و برش لیزری را بعنوان سه روش خوب و پر کاربرد در صنعت برشکاری می دانند که مقایسه این سه روش نسبت به پهنای شکاف برش و عرض ناحیه متاثر از حرارت نوشته شده است.

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید برش فلزات با استفاده از لیزر کمترین حرارت را به همراه دارد البته در این جدول نیز نشان می دهد که کمترین پهنای شیار برش نیز به برش با لیزر است. در واقع هر چقدر پهنا بیشتر باشد قطعا ماده بیشتری از بین می رود در صورتی که می بینید کمترین پهنای شیار برش به روش برش با لیزر است.

مزایای خدمات برش لیزر فلزات

به منظور برش ورق های فلزی با لیزر گرمای زیادی روی سطح کار ورق ایجاد می شود که خود باعث اعوجاج می گردد. در واقع گرمای زیاد باعث بروز انواع عیب و عدم دقت در مونتاژ قطعات می شود بنابراین در روش های جدید شار گرمای ورودی را کم کرده اند که این مشکلات بروز پیدا نکند.

عیوب ایجاد شده در ورق حین برش ورق آهن

در زمان برشکاری یک سری عوامل مختلف روی ماده انجام می شود که باعث تغییر شکل، کرنش پلاستیک می گردد و سختی کار را بالا می برد البته در صنعت برشکار یک سری عیوب همچون ترک و گسترش آن تا پارگی نهایی می شود.

 

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *